1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Fatal1ty_, 13 Април 2014.

 1. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  821
  761
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  IMG_20190718_000047.jpg 07170017.jpg
  Мобеликс, 12к
  Телефончево во комбинација со gcam e лудница:cool:
   
  На DaVoRkNe и Avid им се допаѓа ова.
 2. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  822
  288
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 3. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  821
  761
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Не ми е при рака трајподот, инаку во план сум да направам директна споредба помеѓу сток камерата, и gcam.
   
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,909
  3,486
  5 Декември 2009
  Машко
  Со здравје да си го служиш.
  Го чекав пред неколку дена, задната камера делува океј за парите, но предната е премногу лоша...
  Мада, добро се понашаше уз работа.

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
  На FiC DoGG му/ѝ се допаѓа ова.
 5. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  372
  283
  4 oктомври 2011
  Машко
  Oneplus 7 Pro 8GB Nebula Blue
  Од Мобеликс
  Цена: 43000 мкд
  [​IMG]
   
  На lumixoid, omegaRED, fuzzjaw и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,307
  9,551
  23 oктомври 2012
  Машко
  Денес пристигна и FLIRC кутијата за Raspberry Pi4. Останува уште да пристигне и некоја функционална верзија на ОСМЦ/ЛибреЕлек имиџ за него :(

  P.S. Пројде на стрес-тест кај "експертот"
  20190807_195558.jpg
   
  igor_xxxx, Necromancer, AlexanderMK и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,791
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Nikon Nikkor 70-300mm1:4-5.6G
  20190811_175349.jpg

  P.s заборавив да кажам. Купен 60е на бувљак во Лисабон. Целосно исправен се работи на него нема мана никаква
   
  Последна промена: 11 Август 2019
  На FLEGMA, Necromancer, krema и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,228
  1,288
  10 Септември 2010
  Се подновив денеска за прв пат со iPad (6th gen, dark grey), повеќе околу тоа зашто е земен ќе има во темата за будали (Аудио :) )

  Купен од Анхоч, околу 18К.

  [​IMG]
   
  На Potop, FLEGMA, Pane-G и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,470
  5,023
  21 Јануари 2009
  [​IMG]
  220 еура ми го шверцна другарка од Германија.
   
  На FLEGMA, igor_xxxx, Necromancer и уште 6 други им се допаѓа ова.
 10. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,294
  917
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  [​IMG]

  Smart Bracelet Xiaomi Mi Band 4, купен за 2,890 денари од Анхоч.
  Први впечатоци се доста позитивни.
   
  lumixoid, tupacan и на krema им се допаѓа ова.
 11. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  281
  313
  5 Јануари 2014
  Машко
  @draey moze link od zvuckite? na sajtot na setec nemozam da gi najdam
   
 12. draey

  draey
  Gaining Experience

  156
  158
  15 Јануари 2010
  Последни беа, ги немаат повеќе на лагер. Сега се и скроз тргнати.
   
 13. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  281
  313
  5 Јануари 2014
  Машко
  ok :(
   
 14. draey

  draey
  Gaining Experience

  156
  158
  15 Јануари 2010
  Те интересира нешто конкретно или?
   
 15. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  281
  313
  5 Јануари 2014
  Машко
  Onaka prasav , ako gi imase ke bese druga prica :)
   
 16. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,307
  9,551
  23 oктомври 2012
  Машко
  Од ибеј, 80-тина долари. Мислам дека цврстината е на страната на стариот модел, ама овој е така малку пофенси.

  20190820_085701 (1).jpg
   
  FLEGMA, Necromancer, igor_xxxx и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. aleksuperior

  aleksuperior
  On your way to fame

  688
  915
  6 Декември 2012
  Машко
  Со USB-C?
   
 18. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,307
  9,551
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ц...а има и таков? Зошто сега дознавам
   
 19. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,459
  1,885
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  ^ Колку што јас знам, нема таков. Баш сите плукаа по Логитек пошто не ставија USB-C во новиот Мастер.
   
  На aleksuperior и Oktar им се допаѓа ова.
 20. aleksuperior

  aleksuperior
  On your way to fame

  688
  915
  6 Декември 2012
  Машко
  Пуста желба за сите работи со USB-C да бидат :))
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,307
  9,551
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ај бе бегај таму, ме исплаши дека сум земал некоја бајата верзија... :D
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 22. aleksuperior

  aleksuperior
  On your way to fame

  688
  915
  6 Декември 2012
  Машко
   
 23. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  806
  1,688
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Ако си од Скопје, тркни до ОВДЕ

  Јас таков Филипс си купив од таму пред неполна година за 5000 денари, фабричка состојба, спаковано...
  [​IMG]

  Имаше уште 7-8 исти тогаш тогаш, а имаше уште еден куп Сони мини системчиња.
   
  На lumixoid, Goran27, Banjifiko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,962
  4,109
  28 oктомври 2008
  Од кога музички системи се сметаат за компјутерски компоненти? :D
   
 25. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,105
  3,077
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Оти стојат најчесто до компјутерските компоненит.
   

Сподели

Вчитување...