1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Fatal1ty_, 13 Април 2014.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,916
  26,298
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Придржувајте се до упатствата подолу.

  Правила,
  • Забрането постирање на долна облека
  • Забренето постирање на прехрамбени производи
  • Забрането цитирање на слики (следуваат банови)
  • Забрането постирање на суплементи, опрема за вежбање
  • Забрането постирање на производи од мала употребна вредност, пенкала, моливи, хефталици, и рандом глупости.
  • Забрането постирање на компјутерски компоненти (оние кои идат во куќиште)
  • Обавезно наведете од каде е купен производот и по која цена
  Повелете.
   
  Boldozer, Alucard, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. FrukaZ

  FrukaZ
  Gaining Experience

  312
  362
  16 Август 2013
  Машко
  Фудбал
  Купен од другар него му е купен нов користен 12 пати со мемориска картичка се комплет и игри ми дади гратис
  Го земав 2500... 10264586_790260250984906_2138307100_n.jpg
   
  На VerGer, ImTheDude, Sukhoi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  1617599_749009405143833_7587232270542416095_o.jpg
  SteelSeries QcK+ купен од амазон.ком околу 15$
   
  psyside, xhktw, dangthe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,554
  4,910
  18 Септември 2013
  Машко
  Рачен саат CASIO MTP-1350BD-1A1, благодарност до @dangthe за тоа што ми помогна со инфо околу саатов :)

  [​IMG]

  B-WATCH, со 50% попуст со индекс 2900 денари.
   
  На tomaso, psyside, xhktw и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Razor-mk

  Razor-mk
  Gaining Experience

  123
  59
  7 Јули 2013
  Машко
  Со играчкава.... :D

  [​IMG]

  По препорака на @sale sk мониторот го земав од @ivsss.
  Голема благодарност и до двајцата.
  Мониторот е во фабричка состојба, перфектно сочуван, беше спакуван исто како да е од продавница излезен :)
  Секоја препорака за соработување со членот.
   
  На SaleSk, gremlin, gokica и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. ivsss

  ivsss
  V.I.P

  325
  623
  16 Февруари 2012
  Машко
  @Razor-mk
  Отиде мониторот во Куманово :) ќе ти спремам екипа од Скопје да дојдеме до таму некоја вечер да направиме дружба во кафана, ќе треба да се покажеш како домаќин.

  Со здравје да го користиш.

  Поздрав,
  Ивс.
   
  На SaleSk и gokica им се допаѓа ова.
 7. Razor-mk

  Razor-mk
  Gaining Experience

  123
  59
  7 Јули 2013
  Машко
  Договорено. :)
   
 8. prichina

  prichina
  Unbeatable

  7,822
  5,016
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Nokia Asha 503 (со црвени слушалки :) и тоа не е чиста црвена, некоја крем, откачени се нокиа скроз, дизајнов е партали)
  [​IMG]
   
  На olikomerc, Borsa, xhktw и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,167
  20 Април 2007
  Машко
  На gokica, olikomerc, xhktw и уште 9 други им се допаѓа ова.
 10. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,354
  1,044
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  На gokica, xhktw, Borsa и уште 4 други им се допаѓа ова.
 11. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,889
  1,785
  22 oктомври 2012
  Машко
  @prichina & @SaleSk:
  Не за друго, ќе ве сече Fatal1ty_ :D
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 12. prichina

  prichina
  Unbeatable

  7,822
  5,016
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Епа вака, да се надоврзам дечки на предходниот пост, земавме со мајка ми 2 такви Nokia Asha 503 за ало ало, бели, сакавме другиот друга боја да биде, жолт зелен или плав- сите се мега супер дизајнчиња за парите, ама немаа на лагер. На претплата сме со ONE и имавме бонус од 10 000 денари, телефоните ги даваат по 5590 денари, значи доплативме 1180 денари за двата. А, главниот HTC Desire 500 (506е Glacier Blue) туку што пристигна, од t-mobile земен преку фирмата на татко ми (го частеа), 13450ден. пишува цена на него. Прва импресија за телефонов, има феноменален дизајн, го има оној карактеристичен htc - feel good high end - момент. Тие старите Desire пред 4-5 години моделчиња многу ми беа цигански дизајн, али овој секоја чест, многу некако ептен е убав, тенок и лесен, ептен убаво чувство во рака...е сеа проблем имаме, татко ми не зема micro-sim картичка, а има некоја апла стара(поголем е чипот од сите стандарди, значи ептен од првите е овој) кај која треба да се сецка и дел од чипот и не знам дали би функционирала така после тоа, сега за сега нема да пробам затоа што ќе оди утре на пат па ќе му треба картичката, кога ќе дојде момент да се префрлаат контактите од картичката(кога ќе ја земе micro-sim), тогаш ќе ја сецнам и ќе пробам....иначе, за nokia-та One картичката успешно ја сецнав и си ги префрлив старите контакти од картичката.
  - За да го пробам телефонот, ја ставив мојата картичка од One, ама заклучен е телефонов, бара Network pin , па здравје дали до вечер или деновиве ќе земеме картичка па ќе пишам импресии од телефончево, збор два...
  [​IMG]
   
  На gokica, SaleSk, olikomerc и уште 8 други им се допаѓа ова.
 13. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  403
  201
  26 ноември 2008
  Машко
  На gokica, xhktw, Borsa и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,844
  3,951
  5 Јули 2013
 15. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,167
  20 Април 2007
  Машко
  S-IPS панел треба да има телевизоров по кажувањата на колегите од соседните држави и тоа производство на LG.
   
  FLEGMA, Molec, Costigan_Jr и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,844
  3,951
  5 Јули 2013
  Уште само едно прашање - каква слика/приказ има? Дали личи на IPS?
   
 17. ivsss

  ivsss
  V.I.P

  325
  623
  16 Февруари 2012
  Машко
  Конечно после 4-5 месеци го дочекав Mede8er 1000X3D, купен од Словенија.

  Поздрав,
  Ивс.
   

  Прикачени датотеки:

  На prichina, xhktw, Necromancer и уште 7 други им се допаѓа ова.
 18. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,167
  20 Април 2007
  Машко
  Ке одговорам тука, па после кога ке отвориме официјална тема за телевизоров, ке продолжиме со дискусија во неа.
  Бидејќи не ми е поврзана кабловската, а касно е да се пентарам на таван за да го врзам сплитерот, го поврзав преку ЛАН на јутјуб. Изгледав неколку спотови, неколку цртани филмови. Можам да кажам само дека сум изненаден од квалитетот на приказот. Аголот на гледање е одличен, боите природни, дури и женами рече дека сликата била стакло :D, а обично кога шетаме по продавници знае да даде коментар за некој ТВ коа има сра*е слика.
  Ке го сликам панелот во макро, па ке ги изанализираме пикселите и ке видиме точно за каков панел станува збор.
  Инаку и звукот за нормален ТВ не е лош воопшто.
  Повеќе впечатоци, нахнадно за неколку дена.
  :)

  Сподели импресии.
  Што подржува, квалитет на приказ, опции, можности итн итн...
  Доколку имаш време и можност да напишеш во посебна тема некој збор, нешто налик на рецензија.
  Би ти биле искрено благодарни.
  Поздрав
   
  gokica, Necromancer и на Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 19. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,722
  13,094
  2 Август 2012
  Машко
  Шо е ова? Медиа плеер?

  Значи нема да се избрукам ако овој тлевизор му го препорачам на дедо ми, а? (по жената)

  ..
  .
  :D
   
 20. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,167
  20 Април 2007
  Машко
  Да, тоа е медиа плеер.
  Инаку мислам дека нема да погрешиш за телевизорот.
  Навистина е ОК за парите. Сега за сега...
  :)
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,844
  3,951
  5 Јули 2013


  благодарам многу ! :)
   
 22. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  Ако има заинтересирани за телевизорот, повелете кај мене ;)
   
  gokica, Taurus и на SaleSk им се допаѓа ова.
 23. gokica

  gokica
  Модератор

  8,578
  10,744
  13 Јуни 2009
  И јас земав еден примерок од Хитачито - купено од Steff_Maja.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Taurus, FLEGMA, SaleSk и уште 3 други им се допаѓа ова.
 24. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,657
  1,453
  27 Јануари 2011
  Машко
  Си го опаметив телевизорот :cool:

  http://amc.mk/ShopDetal.aspx?Articl.../1GB/4GB/WiFi/USB&SupplierArticleID=&Action=A

  По мене оваа е многу подобро него SMART TV. Се симнува Android апликација за контрола на уредот и цепај. Кога сакаш да пребараш нешто имаш тастаура на телефон, тач пад за контрола на маус и Google Play и BlackMart апликации милион. Плус си има и место за SD картичка и USB.
   
  prichina, gokica, Gucci и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  10156125_751412328236874_47797014387220940_n.jpg

  незнам од каде или колку коста, но поклон од братучедот за роденден :D and i fking LOVE it:D
   
  На Скоти, architect, tupacan и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...