• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,089
2,642
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
TP-LINK TL-WN722N - мебиус , 700 денари.
 

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
787
1,023
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
Знае ли некој кај може да најдам термална лента? anhoch setek немат.
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
538
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP


Verbatim Store 'n' Go 500GB Hard Drive (53021)
Купено преку форумот.
Цена: форумска :p
 

STEFF

Unstoppable
4 јули 2013
1,387
2,147
Скопје
Deep Cool Ice Blade 100 - анхоч 570 ден.
HDD cooller. ддр комп. - xxx


јбг лето е..
edit: разлика 8-9 степени од сток кулерот.. па и не баш колку што очекував
Тој е најосновен кулер и јас го имав. Темп е иста со стокот, сепак е 1 heat pipe.
 

pane96

Gaining Experience
28 септември 2013
372
163
Па и не е баш иста.. 8 степени е разлика со стокот. на 100лоад 45-46 на сток, кај овој од 38 нагоре не мрда..
 

bizmak

Gaining Experience
6 декември 2013
110
84
bizmak's setup  
Motherboard
Gigabyte 990XA-UD3
PSU
Antec TP-750C
RAM
8GB DDR3
Video card
2x Sapphire 280X
Case
DeepCool Tesseract SW Black
Можеби не е соодветна тема, се извинувам.

CISCO 1841 Router


Цена - илјадарче :) Купено по оглас на реклама5
 
Последна промена:

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,721
11,154
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Конечно дојдов до посакуваното! Logitech K800:

IMG_0001.JPG IMG_0003.JPG IMG_0004.JPG IMG_0005.JPG

Не испадна баш последнава фотка но можеби ќе направам рецензија па ќе корегираме.

Купена од Public од Солун. Цена 99 евра.
 

ImWiked

Gaining Experience
14 ноември 2014
400
320
Поднова:

Секундарен AMD based build
CPU: AMD FX-8320 3.5 Ghz(DDstore - 9900 den)
GPU: Sapphire Radeon 7950 OC 3GB(Forum - 5000 den)
MOBO: GGB-990xa-ud3 + 4GB DDR3 RAM(Forum - 4000 den)
RAM: 4GB DDR3 1600mhz(Forum(@cele_x ) 1300den)
PSU: CM B600(Anhoch - 3490 den)
Cooler: Deepcool Ice Blade 200M(Anhoch - 1150 den)
Case: SAMA K4 Gaming(Anhoch - 1490)Вкупно:26330 Денари.

ЕДИТ: Конфигурацијата е исклучиво склопена за гејминг, до сега колку што можев да приметам е одлична и држи 60 фпс во ГТА со се на максимум, и некои поставки измешани затоа што надминува 3ГБ ВРАМ. Процесорот е оверклокнат на 4 гхз стабилни без чепкање на волтажи. Ќе поставам и некој бенчмарк подоцна.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
848,930
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно