1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
windows8
Зачленет:
12 Февруари 2012
Мислења:
768
Допаѓања:
992
Поени од трофеи:
265

Следачи 1

Пол:
Машко
Локација:
Скопје

Сподели

  1. Isak Keyten
   Isak Keyten
   Мука ти е да ги пуштиш вентилаторите шо си ги пазарил од сетек на фул рпм и да снимиш да видам колку бучава праат?
   Моментално иам некои буџетни најдени низ дома вентилатори на Сама куќиште од Анхоч (поефтината варијанта) ама коа ќе ги пуштам со контролеров на 100ка бучат ко да полетува авион.
   Сакам да ги мењам заедно со сток кулерот на цпуто пошто многу бучава има целиов писи ако се залета.
   1. Isak Keyten
    Isak Keyten
    Форава ми е пошо си ги зел за 150вче ме интересира колку се тивки или исти к*р ќе бидат со моиве па да не фрлам пари за џабе.
    12 Јуни 2015
   2. windows8
    windows8
    Ne sum vo Skopje momentalno koga ke se vratam ke ti pustam edna snimka, inaku tivki se navistina i ubavo frlat vozduh..
    12 Јуни 2015
  2. ImTheDude
   ImTheDude
   Dap, tesno grlo e...iako go vozim so OC na 3.6 24/7 djabe, mislim deka e tesno grlo...ne mnogu ama e. Zavisi vo koi igri sekako, ama vo vecinata da.
  3. windows8
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Processor & Cooler:
  Ryzen 5 2600/Deepcool Gammaxx GTE
  Storage:
  SSD 840EVO/SSD xxx 128GB/WD 1TB
  PSU:
  Cooler Master G750M
  RAM:
  Kingston 2600mhz
  VGA:
  RX580 8GB SP
  Case:
  SAMA V01 Gaming
  Mouse:
  BloodY V5M
  Monitor:
  DELL P2416D
  Keyboard:
  CANYON
  Motherboard:
  MSI B350 PC MATE
  OS:
  Windows 10 x64