• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Playstation 5

Iceflow

Intern
10 март 2016
4
4
Куманово
неможеш .. треба да си земеш пример или код за претплата од страни како g2a, или да си ставиш средства во wallet, имаш вредностни картички на амазон пример (10, 20, 50$), си купуваш таква и ги пуниш тие средства на ps account от, после со нив си купуваш што сакаш. Незнам дали претплатата за ps plus е сеуште на акција на сони, ако не е види си на g2a за 30$ е редновно таму обично годишната .
Пример ако купам вакво нешто (https://www.g2a.com/playstation-network-gift-card-10-usd-psn-united-states-i10000067097019).
Дали може со овие средства додадените на акаунт да активирам PS Plus (според цената колку бараат)?
Или со гифт картички не може да се плати ps plus?
Фала ти на брзиот одговор.
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1.463
1.410
Скопје
Пример ако купам вакво нешто (https://www.g2a.com/playstation-network-gift-card-10-usd-psn-united-states-i10000067097019).
Дали може со овие средства додадените на акаунт да активирам PS Plus (според цената колку бараат)?
Или со гифт картички не може да се плати ps plus?
Фала ти на брзиот одговор.
https://www.g2a.com/playstation-plus-card-365-days-psn-north-america-i10000000249027 или вакво си зимаш директ и активираш за цела година. Картички ја обично од Амазон зимам ама и овие се истото да .. инаку пази само која валута се, за US account нели зимаш во долари, за UK фунти и сл. По валута се врзани за регионите.
Мислењето е автоматски споено:

Пример ако купам вакво нешто (https://www.g2a.com/playstation-network-gift-card-10-usd-psn-united-states-i10000067097019).
Дали може со овие средства додадените на акаунт да активирам PS Plus (според цената колку бараат)?
Или со гифт картички не може да се плати ps plus?
Фала ти на брзиот одговор.
od CD keys сум купил последно (поефтино) види си како се сега понуди :)

1-YEAR PLAYSTATION PLUS MEMBERSHIP (PS+) - PS3/PS4/PS5 DIGITAL CODE (USA)
1x​
$27.99​
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4.368
3.358
Скопје
www.gorast.com
Здраво дечки,
Пред се, среќни празници.
Пред некое време земав PS5 од галерија и сега сакам да купам PS Plus претплата. Кога се регистрирав за акаунт избрав US, и сега по внесување на картичка (од наша банка) не поминува односно излегува дека не се точни податоците. Некој да ми објасни како да направам акаунт и да си плаќам месечна претплата на ps плусот.
Фала ви однапред

Среќна нова!
ps.gorast.com
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1.836
4.246
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
2.384
1.881
Неготино

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1.836
4.246
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Ова е месечната. Ако работи тоа од Kinguin, 28 долари е. Заштеда од $32.

Тука е и на амазон цената за годишната.
Мислењето е автоматски споено:

PS: И PS Now работи со картици од амазон, активирав, пробав и download и streaming. Полно игри е.
 
Последна промена:

sasemkd

Gaining Experience
24 јануари 2010
265
97

Тука е и на амазон цената за годишната.
Мислењето е автоматски споено:

PS: И PS Now работи со картици од амазон, активирав, пробав и download и streaming. Полно игри е.
Ea play претплата дали има бесплатни игри да играш?што добиваш со претплатата ако може некој да каже?
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.154
615
Ea play претплата дали има бесплатни игри да играш?што добиваш со претплатата ако може некој да каже?
Додека имаш претплата ги добиваш речиси сите игри на ЕА, освен најновите FIFA/NHL/F1. И најновите верзии ќе бидат достапни некаде април/мај.
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
831
415
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit

Тука е и на амазон цената за годишната.
Мислењето е автоматски споено:

PS: И PS Now работи со картици од амазон, активирав, пробав и download и streaming. Полно игри е.
Како си задоволен од стримингот?
Дали има лагови и сецкања или било какви проблеми?
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1.836
4.246
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1.591
1.754
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro

Mr.47

Gaining Experience
13 февруари 2018
118
70
Joystick-ов на моменти се пореметува, и почнува да „движи“ нагоре, како да држам стрелка/аналог нагоре. Што може да го прави ова, и како да се реши?
 
Последна промена:

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4.368
3.358
Скопје
www.gorast.com
Joystick-ов на моменти се пореметува, и почнува се да „движи“ нагоре, како да држам стрелка/аналог нагоре. Што може да го прави ова, и како да се реши?

Тоа се вика дрифтање.
Барај го Дени +389 70437302
 

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
153
261
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Geil Evo II 4x8 3200mhz
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
Glorious Model D
Keyboard
Blackwidow V3
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Некој да не има дојава кога галерија ќе добијат залиха, или друго место некое кај што може да се земе по разумна цена
 

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
372
184
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
153
261
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Geil Evo II 4x8 3200mhz
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
Glorious Model D
Keyboard
Blackwidow V3
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Да за жал, не бев во мк и не успеав да земам.
 

Venom46

Gaining Experience
12 јуни 2018
70
54

Ќе одам во Бугарија за 2 недели и гледам дека има ПС5ки во Плесио во Бугарија на залиха.

Дали ќе ми вратат на граница 20% ДДВ ако го купам? 1647304572020.png
Мислењето е автоматски споено:


Ќе одам во Бугарија за 2 недели и гледам дека има ПС5ки во Плесио во Бугарија на залиха.

Дали ќе ми вратат на граница 20% ДДВ ако го купам?


1647304878065.png
Мислењето е автоматски споено:

Упс несакајќи двапати се постираше, ако може админите нека го избришат првото.
 
Последна промена:

xenon

Guru
15 јануари 2011
3.852
9.863
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
i7 5960X 4300mhz
Motherboard
Asus X99 Deluxe
Storage
intel 750 400gb / 2 x 8tb seagate, 4 x 6TB WD, 3 x SM951 512gb, 4 x 4TB WD
PSU
Antec 1300W
RAM
64GB DDR4 @ 3200mhz
Video card
SLI (2 x Asus 1080Ti Strix)
Case
Coolermater Cosmos II
Mouse
Sentinel III
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x (2), Adam A3x (2), TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung KS7500 4К HDR
OS
W10P
На граница не ти враќаат пари кога ќе излезеш само ти ставаат печат на претходно припремениот документ дека си ја напуштил европа (мало е) која за чудо големо го вклучувала и татарстан ради некои гео-политички претумбации.

Со печатот од татарстан откако ќе излезеш потоа треба повторно да влезеш (во татарстан) т.е. во пограничниот Ќустендил во една утепана испостава во центарот која 99% од времето не работи па да си ги подигнеш парите, и нема да бидат 20% туку помалку, 13-4% најчесто во добар ден.

Друга работа е, цариникот на излез од Татарстан, треба да го почерпиш, бидејќи за печат удирање обично не е на смена, го боле меот, му умрела мачката итн. Без черпење, нема мур. Ако фрлиш 20тина европејски, веднаш цариникот се оправа и весело ти става печат.

Од целото патешествиве, од условните 226 лева, со патот назад, черпењето, нервозите, дали ќе заштедиш негативни 20-30 евра :)

Купи си од тука, не биди глуп ко аватарот што го носиш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.669
Мислења
889.381
Членови
31.510
Огласи
36
Најнов член
Tanya666
На врв Дно