• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Playstation 5

Ulrezaj

On your way to fame
20 јуни 2012
400
600
Охрид
Ulrezaj's setup  
Processor & Cooler
Intel I9 - 9900k / NZXT Kraken X62
Motherboard
Gigabyte z390 Aorus Master
Storage
Samsung 860 Evo 250 GB / 3TB Toshiba
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB Kingston HyperX Predator 3200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX RTX 2070Super
Case
Asus TUF GT501
Mouse
Razer Mamba Tournament Edition
Keyboard
Razer Blackwidow Ultimate Stealth
Monitor
Alienware AW2518H
OS
Windows 10 64bit
Последен пат пред два месеца имаше бандл од Галерија и мислам дека за неколку дена се распордаде се. Пред една недела пријател се јавил да праша за наредна пратка, му кажале дека не знаат ни они, наводно после нова година.
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
586
357
Има банд'л, една година јадев гомна и денеска се си излижав бидејки го купив. Кој сака да ме вреѓа не се лутам, у право ке биде. П.с. барем игрите овој пат не се лоши
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,595
3,777
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Има банд'л, една година јадев гомна и денеска се си излижав бидејки го купив. Кој сака да ме вреѓа не се лутам, у право ке биде. П.с. барем игрите овој пат не се лоши

Со здравје да го играш :)
 
6 ноември 2012
1,820
1,832
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
Има банд'л, една година јадев гомна и денеска се си излижав бидејки го купив. Кој сака да ме вреѓа не се лутам, у право ке биде. П.с. барем игрите овој пат не се лоши

Со оглед на тоа што уште нема (асални) игри за PS5, добри се :D
 

Aowek

Gaining Experience
14 април 2012
706
389
Има банд'л, една година јадев гомна и денеска се си излижав бидејки го купив. Кој сака да ме вреѓа не се лутам, у право ке биде. П.с. барем игрите овој пат не се лоши
Ако се решив да ја шиткаш ps5 mike morales пиши :D
 

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
639
851
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
Z590
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
700W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
ASUS RTX 3080 TUF
Case
Asus ROG GC35
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
Ако се решив да ја шиткаш ps5 mike morales пиши :D
Јас ја имам за шиткање, неотворена. Би прифатил и трампа со друга игра - не мора и нова ако одговара играта.

Ја имав веќе добиено на подарок, дупла ми е.
 

Aowek

Gaining Experience
14 април 2012
706
389
Јас ја имам за шиткање, неотворена. Би прифатил и трампа со друга игра - не мора и нова ако одговара играта.

Ја имав веќе добиено на подарок, дупла ми е.
Имам Ратчет и Кланк за пс5цата или кеш бато :D пиши цена.
 

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
639
851
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
Z590
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
700W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
ASUS RTX 3080 TUF
Case
Asus ROG GC35
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
179
78
Има банд'л, една година јадев гомна и денеска се си излижав бидејки го купив. Кој сака да ме вреѓа не се лутам, у право ке биде. П.с. барем игрите овој пат не се лоши
Ти ли се сликаше за стори? :) Со здравеј да се служиш.
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
586
357
Стори...? Банкет ке правам и у некое село кум ке се прикавам, доброволец....Море имаат срека шо имаме досадни дечишта.....
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
586
357
а шо викате 5кава да ја турам на интернет и да направи update и сл. тракатанци или да не ја пипам да стои на низок firmware за ко ке испадне jailbreak да и турам? не играм мултиплеер игри и не играм онлајн.
 

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
639
851
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
Z590
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
700W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
ASUS RTX 3080 TUF
Case
Asus ROG GC35
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
а шо викате 5кава да ја турам на интернет и да направи update и сл. тракатанци или да не ја пипам да стои на низок firmware за ко ке испадне jailbreak да и турам? не играм мултиплеер игри и не играм онлајн.
Јас мислам дека jailbreak за 5ка ако чекаш, ќе се изначекаш.
А зошто имаше одредени багови на release, јас не би ја чувал без апдејти.
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
586
357
уууффф, абе се посрав од пари давање за четворкава за игри..... додуша ко што сум ажурен и таа ја чувам на 7мица firmware и уште и немам jailbreak направено.
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
179
78
уууффф, абе се посрав од пари давање за четворкава за игри..... додуша ко што сум ажурен и таа ја чувам на 7мица firmware и уште и немам jailbreak направено.
Пријатељу купи плус за 36 долара од cdkeys, имаш сега 20 игри y тоа PS PLUS collection, а и добри даваат вака секој месец. A крек на PS5 мало сутра. И да искочи, секоја нова игра бара и вероватно иде со фирмвер што бил кога ја прателе на печатење, т.е. станала GOLD master.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,595
3,777
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Пријатељу купи плус за 36 долара од cdkeys, имаш сега 20 игри y тоа PS PLUS collection, а и добри даваат вака секој месец. A крек на PS5 мало сутра. И да искочи, секоја нова игра бара и вероватно иде со фирмвер што бил кога ја прателе на печатење, т.е. станала GOLD master.
Тоа ќе му пишував, 29.99 беше, може уште ќе му е на попуст. ЕА Плеј е 5 долара месечно, цела колекцција на еа ја има за играње исто.
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
179
78
Тоа ќе му пишував, 29.99 беше, може уште ќе му е на попуст. ЕА Плеј е 5 долара месечно, цела колекцција на еа ја има за играње исто.
Не може ни една месечна претплата без ставена картица или пејпал. А тие мора да се od US, UK итн.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,595
3,777
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,595
3,777
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Може мене специјално ми прогледале низ прсти тогај :)

1640354961896.png

Не пробувај да купиш ea play само redeem на кодот треба да се направи. Значи горен десен агол, кликаш на твојот аватар (од браузер) -> Redeem code, куцач и кликаш ок.
 
Последна промена:

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
179
78
Може мене специјално ми прогледале низ прсти тогај :)

Погледнете го атачментот 107729

Не пробувај да купиш ea play само redeem на кодот треба да се направи.
Знам дека бара сум пробал од psn и има луѓе што се жалеа по reddit што купиле припејд еден месец.
Е сега зашто те пуштило и кај си го куцал можда има варијанта.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,595
3,777
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Знам дека бара сум пробал од psn и има луѓе што се жалеа по reddit што купиле припејд еден месец.
Е сега зашто те пуштило и кај си го куцал можда има варијанта.
Ете во истите коментари подоле има луѓе што кажуваат дека работи ок.

Само што ставив уште еден месец.
1640355924927.png
1640355975252.png
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,595
3,777
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Ок ако сака некој нека рескира. Ја имам од ексбокс. :)
Не е некој ризик, 250 денари се во прашање, ако сака некој да проба и не му успее, јас ќе му го откупам кодот.
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
586
357
абе имам плус, минус, батлнет, еа... се шо постои се се купува. имам и америчка картичка не е проблем за било што од каде да се купи, проблем е игрите што ги играм мора да се купат, tomb raider, god of war, uncharted, lat od us, ghost of thushima итн... паметам лани дадоа некоја tomb raider на ps плус и толку беше, друго се купувам.... барем од тоа јас што играм. бонус детиштево, VR игри, мада PS плус минатиот месец нешто се испуштија и баагји VR игри дадоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,155
Мислења
879,084
Членови
30,782
Најнов член
kenner
На врв Дно