1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
th3wh0
Последна активност:
4 Јули 2020 во 19:15
Зачленет:
26 Јуни 2015
Мислења:
7
Допаѓања:
5
Поени од трофеи:
80

Ги следи 4

Пол:
Машко
Роденден:
8 Септември 1981 (Возраст: 38)
Занимање:
IT

Сподели

th3wh0

Intern, Машко, 38

th3wh0 последен пат беше виден (како):
4 Јули 2020 во 19:15
  1. На профилот на th3wh0 сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  8 Септември 1981 (Возраст: 38)
  Занимање:
  IT
  Processor & Cooler:
  AMD Ryzen 7 2700X + Stock Cooler for now :)
  Storage:
  SAMSUNG 950 PRO M.2 2280 256GB + 2TB WD BLUE + 2TB WD GREEN
  PSU:
  EVGA 700 B1, 80+ Bronze
  RAM:
  Kingston 32GB 2600MHz DDR4 CL15 DIMM (Kit of 2) XMP HyperX Predator
  VGA:
  GIGABYTE GTX1080FE 8GB DDR5
  Case:
  CM Storm Trooper - Gaming Full Tower
  Mouse:
  BenQ ZOWIE Gaming Gear EC2-A
  Monitor:
  ASUS 27`` Wide ROG SWIFT PG279Q 2560x1440 IPS 165Hz G-SYNC
  Keyboard:
  Natec Genesis Gaming RX85 Mechanical Backlit
  Motherboard:
  GIGABYTE Aorus x470 ultra gaming
  OS:
  WIN 10 Pro x64