1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

OnePlus паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 1 Јуни 2017.

 1. smole

  smole
  Unstoppable

  2,853
  3,106
  18 Април 2007
  Ako posle drugarceto nema koj da go primi telefonot otkazi.
   
 2. Skankhunt47

  Skankhunt47
  Intern

  3
  0
  19 Август 2018
  Машко
  Здрaвo.
  Мoжaм дa земaм OP6 415€ или OP6T 520€. Штo мислите дaли upgrade-oв вреди 100€ пoвише?
   
 3. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,055
  2,758
  24 Септември 2012
  Дали би ти била доволно батеријата на оп6? Само тоа прашање се ќе ти каже.

  Ако е доволно земи 6.

  Ако не е доволно земи 6т.
   
 4. Skankhunt47

  Skankhunt47
  Intern

  3
  0
  19 Август 2018
  Машко
  Сo dash charge-oт мислaм немa ништo дa ми смени. Гo рaзмислувaм сaмo пoрaди fingerprint scanner-oт и пoдoбриoв нoтч.
   
 5. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  575
  147
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Последна промена: 11 ноември 2018
 6. CHIMPANZEE

  CHIMPANZEE
  Gaining Experience

  363
  110
  23 Февруари 2011
  Машко
  Кај го има 6Т за 520 евра? 590 е верзијата 8/128.
   
 7. Skankhunt47

  Skankhunt47
  Intern

  3
  0
  19 Август 2018
  Машко
  Aliexpress
   
 8. CHIMPANZEE

  CHIMPANZEE
  Gaining Experience

  363
  110
  23 Февруари 2011
  Машко
  И да е така, колку што знам над суми од 45 евра те царинат и даночат. На крајот ќе ти испадне 600+.
   
  На Jovan2389 и DrMTR им се допаѓа ова.
 9. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  736
  835
  9 Јуни 2011
  Машко
  Founder @ www.mobimax.eu
  Имам можности да го донесам Онеплус 6Т за под 600евра, поточно 580Е моментално.
  Но топло ви препорачувам да почекате да му падне уште малце цената барем до 550Е, за толку мислам дека ќе вреди телефонов.
   
  На Zippo и mdeni им се допаѓа ова.
 10. draey

  draey
  Gaining Experience

  149
  143
  15 Јануари 2010
  6гб верзијата? Ако да, пиши и цена за 8/128.
   
 11. DonFrozex

  DonFrozex
  On your way to fame

  736
  835
  9 Јуни 2011
  Машко
  Founder @ www.mobimax.eu
  Да, 6/128гб верзијата за 580е (Mirror Black)
  8/128гб (исто Mirror Black) - 620е

  Midnight Black & Purple се по некои 20-на евра поскапи моментално.

  Достава исто преку ДХЛ, околу 10-на дена, со исклучок на тоа ако ги немат моментално на залиха - може да потрае 2-3-5 дена плус.
   
  На mdeni и draey им се допаѓа ова.
 12. draey

  draey
  Gaining Experience

  149
  143
  15 Јануари 2010
  Ја меркав 8/128 Миднајт блек верзијата, ама по оваа цена не се исплати 640е не е добар дил за телефонот сега за сега. Ќе чекаме нова година можда ќе има некои празнични попусти тогаш.
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  736
  700
  22 Април 2013
  Машко
  Мое прашање е, колку би му била сега цената на половен ОП6, купен пред 5-6 месеци т.е од дата на излегување?

  Можеби ова не е важно за корисници што тераат подолго со еден телефон, но ме интересира цената на половните ОП уреди бидејќи вадат на нов модел на 6 месеца.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,055
  2,758
  24 Септември 2012
  Пола од нов.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Викса

  Викса
  On your way to fame

  499
  658
  12 Март 2011
  Машко
  На форумов имаш за 420 еур нов така да околу 350 мислам дека одат.
   
  На DaVoRkNe и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 16. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  736
  700
  22 Април 2013
  Машко
  Значи од моментот на излевање до следниот модел има 200 евра пад, ако не и више? Некој овде продал половен оп6?
   
 17. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,504
  3,492
  1 Септември 2011
  Машко
  350-330 евра половен збориме,6-7 месеци користен,стакло зачуван со сите додатоци и гаранција све комплет.Рачунај една година стар ке биде 270-250 евра од прилика.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,055
  2,758
  24 Септември 2012
  Нема опција и на 6т да е стерео? Мора да се мрцвариш за ова да го добиеш?

  [MAGISK][MOD][29/10] [v1]Stereo Speaker Mod For Oneplus 6T

  Стварно иритираат со вакви ствари Never Settle "фраериве". Значи крсти го некое "simulate stereo" и ајт. Да си биде нејтив. Да си бираш дали сакаш моно звук истиот да излага и од слушалката. Колку може толку. Дали сакаш стерео канали да одат. Дали сакаш кросток 50%. Бла бла. Се се решава софтверски, а невер сетл се има и не го нуди. Нервираат малце. Одамна вака со кичмење ова мора да се решава.
   
 19. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,508
  2,255
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  1. Инсталираш ADB драјвери за ОП на ПЦ.
  2. Активираш Developer Options на ОП за да активираш USB Debugging.
  3. Отклучуваш Bootloader (мора да направи Factory Reset)
  4. Флешуваш TWRP recovery
  5. Флешуваш Magisk преку TWRP (да добиеш root access)
  6. Преку Magisk се флешува модот
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,055
  2,758
  24 Септември 2012
  А на следниот ОТА апдејт што?
   
 21. Andrej666

  Andrej666
  Intern

  70
  18
  8 Февруари 2015
  Машко
  Мислам дека треба магиск да флешнеш од ново преку тврп.

  Испратено од ONEPLUS A3010 преку IT.mk форум апликација
   
  На Astraion му/ѝ се допаѓа ова.
 22. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,055
  2,758
  24 Септември 2012
  Фала ама не фала.


  "Never settle" за едноставен фикс кој се провлекува со генерации на телефонот.
   
 23. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,017
  858
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ќе ја прегори слушалката ова.
   
 24. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,055
  2,758
  24 Септември 2012
  Е ако де софтвер е. Подеси ја на колку да биде за да не ја прегори. Ем тоа е дискусијата на xda и не е прегорена.
   
 25. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,508
  2,255
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Пред секој ОТА апдејт ќе го бришеш модот преку Магиск, и со тоа што си со TWRP+рутнат, ќе го флешуваш целосниот апдејт за РОМот, нема да можеш инкременталните апдејти.
  После пак јово на ново, преку TWRP флеш на Магиск и после пак модот.
   

Сподели

Вчитување...