1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Официјална тема за Напојувања

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од tomi, 11 Април 2012.

 1. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,662
  2,514
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Пред 10-ина дена склопивме 9900K/RTX2080 машина со Riotoro Enigma G2 750W.
  Доста позитивни мислења по нет, а и цената убава (околу 5000ден од Нексио), а билдот е скоро идентичен со напајањата на Corsair RMx и EVGA G2.

  Џони Гуру им праел рецензија во 2017-та:
  Riotoro Enigma 850W Power Supply – JonnyGURU.com

   
  На zipi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  njoy se dobri i kvalitetni.
  Riotore mi uletale nekolku , se gleda deka imaat dobra izrabotka.
  Taka da i dvata brendovi ne se losi.
   
  На zipi123 и Deksa им се допаѓа ова.
 3. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  437
  293
  9 Февруари 2012
  Машко
  Јас имам nJoy топ е, квалитетно и стабилно, кабли плетени, можам да кажам и поквалитетни од CoolerMaster Vanguard серија.
   
  На zipi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,788
  3,250
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Мислам дека имам ваков , 2 х 8 пински, ама наместо за напојување, молекс е од едната страна. Можам да ти проверам утревечер, да се приберам охрид, ако ти одговара ќе ти го дадам така, секако фаќа прашина дома

  Едит: неубаво прочитав, не е ваков кабелот
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,336
  4,537
  18 Септември 2013
  Машко
  Од тоа шо гледав gold моделите на Riotoro се произведени од Seasonic, така шо тоа е одлично. Што значи бираат добри OEMs и вадат добри производи.

  За буџет варијанти не сум проверил но и тоа ако побараш 2-3 рецензии ќе видиш ем кој го прави, ем како го правеле.
   
  На zipi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  508
  470
  14 Јануари 2016
  Машко
  Imam vo plan novo napojuvanje, gledam za rioto davaat dosta golema garancija,
  Da da gledav review konkertno za riotoro enimga g2 650w 80+ gold, go ispofalija site, vo ddstore 5 god garancija ima, poveke od verojano e deka toa ke go zemam
   
 7. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,112
  3,779
  5 Декември 2009
  Машко
  Имам Onyx 750W. Користам година и пол, спие псу то. Презадоволен.
  ONYX 750W | RIOTORO

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 8. mikac

  mikac
  Intern

  19
  16
  12 Декември 2014
  Машко
  Задоволен од Riotoro Enigma G2 750W, тивко е и има 5 год. гаранција. Купено директно од Нексио со форумски попуст.
  ENIGMA 750W | RIOTORO
  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  Последна промена: 4 Февруари 2020
 9. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  761
  684
  26 Март 2016
  Даскал
  Некој од вас да порачувал кабли од европската страна на CаbleMod?

  https://eustore.cablemod.com/products/

  Ме интересира само дали стигаат и каков квалитет се. Гледам се и сешто имаат, а странциве ги фалат како бренд за кабли.
   
 10. farkizz

  farkizz
  Gaining Experience

  42
  65
  14 Април 2016
  Машко
  На RoninMK, OldSchoolPvP, Peceto и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  761
  684
  26 Март 2016
  Даскал
  Прејако
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 12. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  170
  173
  27 Декември 2017
  Машко
  Безбедно е да се чисти PSU со усисивач?
   
 13. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  So duvalka e pozelno.
   
 14. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Крајно непрактична варијанта...
  Премногу комплицирана за монтирање .
   
 15. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  170
  173
  27 Декември 2017
  Машко
  Значи спреј е подобро решение од да го отворам
   
 16. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  761
  684
  26 Март 2016
  Даскал
  Се за да изгледа посредено и почесто. Искрено и мене ме нервира кабли назад ко ќе мора да настегам за да поврзам се, ама па и од ова аир не гледам многу за таа работа. Кабли имало и ќе има се додека не го усовршат безжичниот трансфер на струја на конзумерско ниво. Тоа нема да биде за скоро. Ако сакаш колку толку средено да ти изгледа, ќе потрошиш цел ден во врзување, виткање кабли.
   

Сподели

Вчитување...