1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,270
  1,554
  5 oктомври 2007
  Машко
  На Mr Bean ^.- му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Колку добар испадна РМН5 про сакав да го мењам ама ништо нема што чекира microSD слот + без ноч + 2 сим.

  Си го направив модот на youtube со сим чипот залепен под microSd картицата. Уживанција 128 гига за сликање музика и ромови, 64 гига за апликации + службен и приватен број се на едно место.

   
  На Happy, incontempt, DrMTR и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  317
  282
  9 Јули 2018
  Машко
  Земи си Ми9Т или Ми9Т Про мислам доволно ти е 128Гб моделот не ти е потребна сд картица,нема ноч,Дуал сим си имаш
   
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  За мене SD картица е неопходна. Нема компромис. Кој сака нека се занимава со џонглирање на слободен простор.
   
 5. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  784
  362
  10 Април 2011
  к20 про премиум со 512гб
   
 6. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,279
  1,720
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Што значи "неопходно" зошто?
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Моја работа зошто, важно ми треба.
   
  dddragan, marv и на mihovkris им се допаѓа ова.
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  На Nomad, Borsa, Tomekk и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. bandrej

  bandrej
  Gaining Experience

  145
  164
  9 Март 2016
  Машко
  Дали некој на Redmi Note 5 доби апдејт за MIUI 11? Јас сум на global beta и уште ништо. А денес на Redmi 5 со global stable стигна MIUI 11.

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 10. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,351
  2,167
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Зашо не го хајпате ѕверов? Amoled, 5260mAh, 5 камери, 500евра

   
 11. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,606
  1,842
  25 Март 2013
  Машко
  Cause 500+ евра
   
  На #samurai# и Скоти им се допаѓа ова.
 12. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,351
  2,167
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Да пардон 550е. А што би препорачал со слични спецификации за таа цена?
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,114
  26,796
  4 Септември 2008
  s10
   
  На Скоти и it_boy им се допаѓа ова.
 14. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  784
  362
  10 Април 2011
  рече со слични спецификации , ова има премала батерија и стар камера сензор
   
  На DaVoRkNe и marv им се допаѓа ова.
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,114
  26,796
  4 Септември 2008
  Сензорот си е добар, нема најнов сензор и батерија од тој капацитет, ама има се друго подобро, не споредувај флагшип со средна, средна - висока класа телефон.

  Ако батерија е приоритет онда Rog II

  Note 10 се зима само ради камера
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,351
  2,167
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Има Rog II во МК да се купи?
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,114
  26,796
  4 Септември 2008
 18. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  748
  685
  31 Мај 2011
  има некој друг со ми9т рандом да му се испразни батеријата од 70-90 до скоро 5-10% overnight? почна да се случува откако се апдејтна на miui11, гледам и по други форуми се жалат за истото. у battery вади 40 и кусур посто само од Android System, така да неам појма за што е.
   
 19. Astro

  Astro
  Guru

  6,274
  8,688
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,114
  26,796
  4 Септември 2008
  Одличен не добар.
   
 21. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,270
  1,554
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ke vidime plackite ili hvalopojkite za edno 6 meseci.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,046
  417
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Пак зависи од иплементација OIS + софтвер. Генерално OIS игра најголема улога за ноќна фотогравија и ништо више, само ради намалување на Shutter time. Се друго е софтвер (Eлектронска стабилизација и софтвер за процесирање на сликата)

  Еве споредба на IMX568 сензорот. Горе доле сите вадат слични резултати со исклучок на ноќна фотографија. Зенфон 6 за денска фотографија му се држи на OP7 што значи дека квалитетот на сликата не е за потценување.

  Sony IMX586 Comparison Review: Five 48 MP smartphones face-off in a camera duel
   
 23. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,316
  6,432
  27 Март 2014
  Затоа и избегав од Шаоми како бренд.

  На хартија ѕвер, во реалност катастрофа ! Шаоми и Медиатек не одат заедно. Избегни ги.
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,046
  417
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Јави се во ледиком и прашај за порачка гледам носат зенфони.
   
 25. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,066
  1,077
  2 Март 2011
  Машко
  Штознам баш, ниедна камера и батерија во А серијата не се покажа во пракса. Mediocre.

  Exactly.

  Вака некако?
  [​IMG]

  A што може таа полиција ако ни ова не го може.

  Зар Mi уште не можат Мате 10 да го стасаат? Значи P30Pro во 2028 кај и да е.


  Oфицијален стабле ота update? Ако е така, срамота за миуи, сеуште се аматерски производ.
   

Сподели

Вчитување...