1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  518
  307
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Некој нешто???
   
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,074
  6,047
  21 Јануари 2009
  На сите прашања одговорот е негативен.
   
 3. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  518
  307
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Исто ли е негативен: Дали можат да го декодират кодот шо го имам ставено?
   
 4. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  536
  351
  2 Март 2010
  Машко
  Со Ми акаунт имаш ле го врзано? Ако си знаеш пасвордо имаш тамо опција find device.
   
 5. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,129
  805
  1 Јуни 2016
  На девојка ми Huawei и најдоа за 4 месеци со IMEI бројче само. Го вклучиле дечкиве телефонот, си апдејтирале софтвер и оп, цајкани на врата.
  Инаку беше заклучен на Телеком, и имаше напраено Hard Reset.
   
  DonFrozex, cipiripi, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  363
  362
  17 Март 2010
  Машко
  Ау, не сум во тек, не знаев дека Mi 9, и S9 можат да се најдат до 16к. Да се впуштам во потрага. Благодарам.
   
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,777
  3,946
  1 Септември 2011
  Машко
  Во Fixit имаш топ зачуван с9 за 250 евра.
   
  На it_boy и worker_x им се допаѓа ова.
 8. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  518
  307
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Имам го да, али find device вика функционира ако се поврзе телеофоно на wifi мрежа. Туку ја преку гугл акаунт од компјутер го тргнав телефонот го одлогирав. Има опција log out this device (Xiaomi Redmi 5+). from google accout. Сега има на google да му напраам erase data. Незнам дали ке функционира вака. И таму пише:
  After your data device has been erase you cant locate it. Ова го пише под Google find my device. Незнам дали тоа има врска со IMEI-то.
  На телефоно имам ставено код при уклучување и фингерпринт. Дали можат да го избришат тоа?
  Се убаво и ја пријавив дека ми е изгубен у полиција , земаа ми податоци , запишаа го IMEI, арно ама викат дека они неможат да интервенират, наводно требало да добијат налог од обвнителство кое било голем трошок. Така интервенирале само у некои потешки криминални дела.
  Пред колку време беше тоа со Huawei на девојка ти?
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,716
  26,335
  4 Септември 2008
  Арно си направел ле.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,129
  805
  1 Јуни 2016
  На 2ри август минатата година, на 4ти декември и го дадоа назад.
   
 11. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  205
  225
  26 Декември 2013
  Машко
  Со требал да го пријавиш како украден а не изгубен.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 12. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  518
  307
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Беше пријавен како украден или изгубен?

   
 13. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,215
  1,503
  5 oктомври 2007
  Машко
  Само како Украден, пошто тоа е кривично дело, и со записник мораат (би требало) да го гонат. Како изгубен е оставено на твоја "немарност" и ако се пијави се појави, ако не никому ништа.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  it_boy, DaVoRkNe и на mihovkris им се допаѓа ова.
 14. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  269
  251
  9 Јули 2018
  Машко
  Во ледиком имате Ми9Т користен за 210 евра што е супер понуда
   
  На dejan_str и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 15. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  789
  704
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Ке се врати 5ти - 6ти мај.
   
 16. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  789
  704
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Кога јас зборував дека е од интерес тука, некои ми се закануваа, ја бранеа неговата бизнис стратегија како да е нивна...
   
  На xenon и mackod им се допаѓа ова.
 17. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,777
  3,946
  1 Септември 2011
  Машко
  162 еура

  Untitled.jpg
   
  На Borsa и Banjifiko им се допаѓа ова.
 18. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  304
  245
  9 oктомври 2010
  Последна промена: 9 ноември 2019
 19. 'CuoreSportivo

  'CuoreSportivo
  Intern

  23
  34
  9 ноември 2017
  Машко
  Според мене Mi 9 Lite како производ е покомплетен, главно поради поголемата батерија, мемориски слот и 3,5мм џек. Од друга страна Mi 9 SE е покомпактен, има минимално подобар SoC и има подобра ultra wide и дополнителна telephoto камера. Сензорот на главната камера мислам дека и на двете е Sony IMX586.

  Иако Mi 9 Lite според мене е подобар избор ми делува како Mi 9 SE да е позициониран повисоко на хиерархијата на Xiaomi.
   
  bxxxn, Глупав и на #samurai# им се допаѓа ова.
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,716
  26,335
  4 Септември 2008
 21. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  304
  245
  9 oктомври 2010
  Знаев море ни 19к не ми се даваат не па 21к де не забегуј lol
   
 22. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  779
  361
  10 Април 2011
 23. 'CuoreSportivo

  'CuoreSportivo
  Intern

  23
  34
  9 ноември 2017
  Машко
  Не би препорачал да се зема К20 Pro за 21к кога за 22к има Mi 9T Pro.
  Дали вреди за 1к разлика да се земе телефон кој нема банд20 и првично не е наменет за наш пазар, што значи самостојно инсталирање на ROM? Повеќето луѓе не сакаат да се занимаат со такви работи.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,716
  26,335
  4 Септември 2008
  Прај што ќе праиш Mi9 Lite со тој чипсет за 18.5к никад не би земал.
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,716
  26,335
  4 Септември 2008
  Кнап е со пари иначе ни тој, Mi9 е подобар од 2-та.

  Или Mi9T, каде каде бољи од Mi9 Lite
   

Сподели

Вчитување...