1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Пошти- општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од TATA_MATA, 28 Мај 2016.

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?

 1. Да, задоволен/а сум

  12.2%
 2. Ок се, сум немал/а некакви особени проблеми

  39.2%
 3. Не сум задоволен/а

  20.1%
 4. Не сум воопшто задоволен/а

  28.5%
 1. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Мене ми има стигнато за 3 недели, како и повеќето од Европа.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,058
  637
  8 Август 2017
  Машко
  Paquetería
   
 3. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  502
  189
  14 ноември 2016
  Машко
 4. Маша

  Маша
  On your way to fame

  240
  526
  24 Април 2007
  Женско
  Пред година-две кога нарачав батерија за мајка ми, селерот ме контактираше дека не може да ја прати, со образложение hazardous goods или нешто налик на тоа. Не им ги примале повеќе...
   
  На Excalibur му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
 6. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,119
  2,379
  19 Јули 2013
  Пратена е и вратена е од превозникот. Нема да стигне, затоа се замара.
   
 7. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Го читаш последниот статус? SmartSelect_20191210-144712_Track24.jpeg
   
 8. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Или овде да ти биде појасно... 20191210_145507.jpeg
   
 9. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,119
  2,379
  19 Јули 2013
  Не, го читав заокружениот.
  Да, понатаму вика продолжила, баш да видиме дали ќе стигне.
   
 10. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  246
  137
  23 Февруари 2017
  Машко
  Screenshot_5.png

  Некој искуство за JCEX првпат ја гледам и слушам оваа. Нарачката е од KBDFans платено е $15 за 7-8 дена shipping (иначе ќе пукнев дур чекам 20-тина дена)
   
 11. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  392
  309
  9 Јули 2018
  Машко
  Премногу бавни се некако,трет пат нарачувам од истиот продавач и одма кога ќе се појавеше

  Laos, The item has been processed in the country of destination

  Следниот ден беше во пошта али поминаа веќе 5 дена и нема промена
   
 12. алексанар

  алексанар
  Intern

  1
  0
  8 Декември 2019
  Машко
  Дали е нормално ова ?
   

  Прикачени датотеки:

  • Untitled.jpg
   Untitled.jpg
   Големина:
   127 KB
   Прегледи:
   54
 13. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Се е (не)нормално. Мојава стигна од Кина до Прага за 24ч.. 20191212_172332.jpeg
   
 14. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Понормално здравје.
   
 15. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  502
  189
  14 ноември 2016
  Машко

  АПДЕЈТ:

  Го контактирав продавачот и му објаснив за случкава и му предложив да испрати нова пратка а на нејзе да декларира USB Cable , тој се согласи ми даде нов број UT810209135CN . Па ќе видиме овој пат дали ќе заглави.
   
 16. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не е до продавачот, на царински преглед потклекнува пратката, евентуално ако имаш к`смет да се протне без да ја приметат на скен.
   
 17. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Ја сериозно не те разбирам. Пратката имала најобичен security return. Скоро на сите пратки се случува. Наредниот ден ти е натоварена на авион. Можеш да видиш дека продавачот има еден куп продадени и испратени. Според мене немаш никаков проблем.
  И на следната пратка ќе го имаш истиот статус. 20191212_213538.jpeg
   
 18. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  89
  33
  15 ноември 2017
  Машко
  Од нигде никаде, денес ова се појави...Што е оваа работа... Capture1.PNG
   
 19. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Ќе ја видиш утре со статус "достава". Додуша ова ти е поодамна. Да одиш да си прашаш најдобро...
   
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  @MacRazor
  Трк утре до пошта за да не ти ја депортират нарачката назад.
   
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
 21. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  89
  33
  15 ноември 2017
  Машко
  Денес појдов пошо чекам две пратки, и чичкото ги виде бројчињата и ми вика тука се донесени треба да ти ги достави поштарот. А на која улица си?! Му одговарам и ми вика, аааа за тој реон е Идрзи, а он скрши нога. Го прашувам љубезно нема ли замена. Ми вика, има како нема, али бог знае кога ке ти ги достави. Тоа е таа наша пошта. На времето немаше вакви заебанции кога Рафиз беше in charge!!!
   
 22. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  846
  535
  20 Декември 2015
  Машко
 23. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Тоа значи дека стигнала пратката во Скопје.
   
 24. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,719
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Имам пратка со статус: Skopje Carina 1006, Nedostasuva faktura

  Треба да идам во царина кај железничка (позади кај камионите) со испринтана фактура?

  И дали знаете како им е работното време пошто не ми е успат, да не се мрцварам за џабе натаму-наваму.
   
 25. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  По меил прати им принтскрин од плаќањето, адресата побарај ја овде.


  Sent from my иПхоне using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...