1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Конкурс за упис на докторски студии во Љубљана (Словенија)

Дискусија во форумот 'Факултети' започната од Borce Paspalovski, 5 Март 2013.

 1. Borce Paspalovski

  Borce Paspalovski
  Intern

  2
  0
  5 Март 2013
  Машко
  На факултетот за компјутерски и информатички науки во Љубљана (Словенија), ќе биде објавен конкурс за упис на докторски студии. Јас исто така се одлучив за студии во Љубљана и сум многу задоволен со мојот избор. Доколку се одлучите да студирате, имате можност да добиете и стипендии, со кои ќе си овозможите бесплатно студирање. Повеќе информации ви се достапни на: http://www.fri.uni-lj.si/en/education/phd/ или на следниот е-маил: studinfo@fri.uni-lj.si
   

  Прикачени датотеки:

 2. xenon

  xenon
  Guru

  3,816
  9,521
  15 Јануари 2011
  Машко
  Ќе ти дадат попуст за спамирање?

  Мајмунска работа, прв пост оп спам.

  13,000 еури годишно + 7-10,000 еура за живеење во Словенија, добра финта.
   
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,604
  3,626
  1 Септември 2011
  Машко
  финтава јака ептен дај ми толку пари,па да видиш кај ке студирам :D
   
 4. gokica

  gokica
  Модератор

  8,391
  10,199
  13 Јуни 2009
  Луѓе, на квалитетни универзитети цената на докторски студии е скапа. Не знам дали станува збор за реномирана иснтитуција во случајов но сепак интересно.

  Јас би замолил за повеќе информации околу добивањето на стипендија од прва рака. Борче дали ти доби стипендија?
   
  На P.Overdrive му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Borce Paspalovski

  Borce Paspalovski
  Intern

  2
  0
  5 Март 2013
  Машко
  Конкретно, за добивање стипендија јас немав можност затоа што сум вработен во факултетот. Инаку студиите се 12600 евра вкупно за 3 години, например на факултетот за информатика http://www.fri.uni-lj.si/en/education/phd/tuitionfeeandscholarships/, имате можност за различни стипендии кои често се објавуваат на: http://www.fri.uni-lj.si/en/news/active/default.html. Од прва рака ви кажувам дека имате можност за покривање на студиите + добра месечна плата. За повеќе информации пратете е-маил на: studinfo@fri.uni-lj.si
   
 6. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  846
  1,108
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Во Словачка се цените слични кај нас за студирање, ако некој го интересира.
   

Сподели

Вчитување...