• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Front bay fan mod

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Taftabita

Intern
30 јануари 2012
7
0
Zdravo na site bi sakal da prasam dali ima nekoj sto go probal ova nesto da stavi kuler namestoto kade stojat optickite uredi ? Jas nekolku idei okolu ova pa bi sakal da slusnam mislenja bi sakal toa nesto da izgleda kako Kama Bay da se stavi 120 mm ventilator I edna mreza od prednata strana na pcto.Mojot kompjuter nema leziste za preden kuler pa zatoa ova e edinstvoto resenie :)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,264
28,563
kalco.ru
Теоретски не е проблем,али во пракса ќе наидеш на некои ситни проблеми како прицврстување на вентилаторот,второ ќе ти прави лош проток,таквите вентилатори се ставаат на долната страна со што ќе внесува ладен воздух,а ако ги ставиш горе ќе ти поремети ладење.

btw што куќиште имаш....слика.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,359
4,507
Еден член, jovce. имаше ставено така, еве и слика тука. Што, како го наместил, можеш да го прашаш него, и нема да биде лошо да ставиш слика од куќиштето да видиме како ти изгледа внатре, како што рече фаталити.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Taftabita

Intern
30 јануари 2012
7
0
Go srediv toj front bay izgleda mnogu ubavo samo kazete mi kako slika da postiram zosto sum od telefon pcto ima nekoi problemi so napojuvanjeto pa cekam novo :) I fala stalker za slikata. Samo imam problem so toj ventilator sto go zemav (za proba) imam problem pisuva deka e 64 cfm a toj ni priblizno tolku ne turka I vika deka e 1500 RPM sto mislam deka ne e mislam deka e radi cenata zosto beshe 140 den :D modelot e hantol hf120bk mozete li drugi predlozi za ventilatori da mi dadete? Fala vi unapred
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Taftabita

Intern
30 јануари 2012
7
0
Staro grundig radio sto mi beshe vo podrum :D samo go isfarbav so crn sprej za branik I mu napraviv drzaci od strana :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

Taftabita

Intern
30 јануари 2012
7
0
Во Сет имаа добри вентилатори Coolermaster 120mm за 250денари ама ги гледав пред 2,3месеци на веб страната ги немаат провери си во продавница
Bash ke proveram si rekov ovoj hantol sto go imav poodamna kupeno da go probam 1500 rpm tivok I 63 CFM zosto da ne ama ne turka skoro ic CFM ko da ima 15 cfm a ne 63 LOL ima 9 perki agolot ne im e losh ama ne mi se dopagja zosto imam 2 high perf panaflo pa nekako ova 120ka mi beshe epten slaba :D
 

Phenomen

Баниран/a
6 декември 2011
898
411
Кисела Вода
hardwarehazard.com
Bash ke proveram si rekov ovoj hantol sto go imav poodamna kupeno da go probam 1500 rpm tivok I 63 CFM zosto da ne ama ne turka skoro ic CFM ko da ima 15 cfm a ne 63 LOL ima 9 perki agolot ne im e losh ama ne mi se dopagja zosto imam 2 high perf panaflo pa nekako ova 120ka mi beshe epten slaba :D
The money you pay = The music you listen
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,696
Мислења
848,902
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно