1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  911
  624
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Mi A1 со GCam, едитирани со Snapseed.
  IMG_20190828_100057-01.jpeg IMG_20190828_095936-01.jpeg
   
  На MartinK_2, Gumirano, goran_oh и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,627
  3,761
  1 Септември 2011
  Машко
  Galaxy S9-Сликано со Night Mod

  20190829_212833.jpg
   
  На Иванчо, SpiritBond, Software и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  194
  310
  12 Декември 2015
  Машко
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,627
  3,761
  1 Септември 2011
  Машко
  Galaxy S9-Сликано со Night Mod
  20190830_213047.jpg
   
  На Иванчо, Скоти, TheMarshal и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,007
  12,367
  23 Јануари 2008
  Манга
  P30
  IMG_20190825_205912.jpg
   
  На Pane-G, fuzzjaw, GGTT1 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,951
  3,563
  5 Декември 2009
  Машко
  P20 Lite, ISO:50, SS:1/250. сансет од езеро Младост.
  IMG_20190901_190843.jpg
   
  На MartinK_2, boban984, Software и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  10+ night mode on
  Слика 1
  NM off
  Слика 2
  [​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
 8. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  905
  345
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Телефонот поскап од колата? xD
   
  На cacko1, Скоти, SpiritBond и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  245
  552
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Зависи што има под хауба ;)
   
 10. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  905
  345
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Шала беше тоа, ама и ништо да нема, за одржавање и бензин поише ке кошта од телефонот.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На SpiritBond му/ѝ се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,198
  25,525
  4 Септември 2008
  Нешто не ти е ок со сликите, ептен се лоши...
   
  На tupacan и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  9,343
  9,064
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Нечисто (масно) му е сочивото.
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,198
  25,525
  4 Септември 2008
  Немој така, ќе се навредат mi фановите, осетливи се :oh:
   
  На DaVoRkNe и krema им се допаѓа ова.
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,301
  1,039
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ноте 9 многу поспоро слика откако кога излезе.
  Ме интересира дали предната камера на С10 е со ниски фрејмови како на 9та генерација и дали кочи на инстаграм?
   
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,627
  3,761
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi 8
  IMG_20190902_204637.jpg IMG_20190902_205205.jpg IMG_20190902_191931.jpg
  Сликано со Night Mode
  IMG_20190902_203438.jpg
   
  Gumirano, damil, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  828
  1,757
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 17. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,099
  4,372
  4 ноември 2013
  Машко
  Се потроши :hay:
   
  На krema и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 18. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,627
  3,761
  1 Септември 2011
  Машко
  Во свака доба пријателе,следи ме на инста :)

  Све може да се потроши ама КАФЕ НИКОГАШ.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  912
  453
  5 Јуни 2007
  Машко
  Плехот е единствено нешто што и дава контекст на сликата
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  905
  345
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Така бе друже искажи, се ке се најдат аргументиве за во идни дискусии. Собираме муниција.

  Иначе за зенфон 6 сум 100% сигурен дека Viewfinder на камерата е во 60FPS константно, прави голема разлика кога ке сликаш луге. На мојов Mate20pro паѓа до 30Fps, само кога снимам во 60FPS се крева на 60фпс viewfinder-ot.
   
 21. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,301
  1,039
  2 Јануари 2012
  Машко
  Нема што да кријам, кој не верува ќе му го дадам телефонот да види сам. Главната камера има добри ФПС, селфи камерата е хаос од кога премина на ОНЕУИ телефонот.
   
 22. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  911
  624
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Mi A1 Auto GCam
  IMG_20190902_212636.jpg IMG_20190902_212857.jpg
   
  На Tozo8, Gumirano, architect и уште 8 други им се допаѓа ова.
 23. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,627
  3,761
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi 8

  Сликано чисто да видам,што и како вади камерата.Не се некој кој знае какви слики,јбг такви се можностите.

  Ако не се соодветни на темава,може слободно модераторите да ги избришат.
  IMG_20190903_121810.jpg

  IMG_20190903_170904.jpg
   
  Borsa, TheMarshal и на Oktar им се допаѓа ова.
 24. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,099
  4,372
  4 ноември 2013
  Машко
  Galaxy S8 се на ауто + auto correct

  20190904_174522.jpg
   
  На Daniel86, StalkeR, Gumirano и уште 8 други им се допаѓа ова.
 25. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  828
  1,757
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош

Сподели

Вчитување...