1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. krema

  krema
  Professor

  9,249
  8,978
  24 Јуни 2009
  Машко
  @HardCorec
  Брат, убија фотографијата.
  Nice :)
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,092
  4,355
  4 ноември 2013
  Машко
  @krema фала брате мој.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,728
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi 8-Сликано со Gcam Night Mod

  IMG_20190906_225453.jpg
   
  На architect, Potop, SiPy` и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,148
  25,465
  4 Септември 2008
  @DaVoRkNe, делува дека леќите ти се лом....
   
  DaVoRkNe, krema и на tupacan им се допаѓа ова.
 5. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,728
  1 Септември 2011
  Машко
  Ги бришам цело време,ама приметив дека цело време се мрсат,искрено појма немам од што.
   
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  979
  524
  12 Април 2017
  Машко
  Samsung A40 - Кликнав "Fix Lightning" на Google Photos. 20190901_165529.jpg
   
  На Gumirano, damil, architect и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  192
  307
  12 Декември 2015
  Машко
 8. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,446
  1,871
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  ^ Како комплетен мрак, види ја месечината...
   
 9. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,020
  2,285
  28 Јануари 2017
  Машко
  На StalkeR, Gumirano, Скоти и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,291
  1,028
  2 Јануари 2012
  Машко
  Monkey Island :D
   
  На boban984 и b.a им се допаѓа ова.
 11. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,092
  4,355
  4 ноември 2013
  Машко
  Не знам зошто ама директно од мобилен не можев да ја upload-ирам... ако р лош квалитетот ке ја ставам од PC.

  Сликано со S8 + auto correct.

  3428391165f25a00926e803c250b87835fd8b072ba3ad04048f95dec046fb82e369abddb.jpg
   
  На Daniel86, Gumirano, Трајче Дрварчето и уште 9 други им се допаѓа ова.
 12. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  726
  297
  10 Април 2011
  IMG_20190908_164855.jpg Mi 9t gcam auto
   
  boro1, Oktar и на SiPy` им се допаѓа ова.
 13. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  996
  1,560
  13 Јануари 2014
  Машко
  Сите фотографии се сликани со S10+, на Auto со Scene Optimizer вклучено и се минимално едитирани во Snapseed.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На goranzoran, 1zzy_st, boban984 и уште 13 други им се допаѓа ова.
 14. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,590
  4,481
  23 Јуни 2015
  Машко
  ^Не е лошо, ама може неколку кропа да се удрат за поубава слика да се добие.
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 15. damil

  damil
  On your way to fame

  627
  569
  2 Јануари 2015
  Машко
  Дали е на статив телефонот, колку е експозиција, дали светлината од сонцето паѓа од позади или странично и под кој агол е сликано во одос на површината на морето?

  Се заебавам, скроз небитно, него кажи кај е плажава да му ја залегнам у дебела ладовина.
   
  На Futurelakimens му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  979
  524
  12 Април 2017
  Машко
  Еве ја точната позиција на сликата: Google Maps

  Јас бев во Mango Beach Bar, а другата плажа(Isla) е преку ридчето од кое што сликам.
   
 17. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  969
  665
  1 Јуни 2016
  Ќе заминам малце old school, ги најдов фотките и ми фатија око.
  Samsung Galaxy S4

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  PC_GAMER, boban984, Borsa и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  445
  269
  28 ноември 2014
  Машко
  PC_GAMER, MartinK_2, Gumirano и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. Astro

  Astro
  Guru

  6,068
  8,370
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,333
  9,741
  23 oктомври 2012
  Машко
  Хлороформ бе Астро, хлороформ, ке убиеш човека наместо само да го онесвестиш.

  Best pickup line ever: Does this handkerchief smells like chloroform to you?

  And the test

  View: https://www.youtube.com/watch?v=murHLZar4B0
   
  На Daniel86, Маша, cipiripi и уште 4 други им се допаѓа ова.
 21. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,728
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi 8- Zoom 2x

  IMG_20190908_182754.jpg
   
  На PC_GAMER, Gumirano, Borsa и уште 2 други им се допаѓа ова.
 22. Astro

  Astro
  Guru

  6,068
  8,370
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ја не зиам затвореници брат :oh:
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  824
  1,755
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,148
  25,465
  4 Септември 2008
 25. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,942
  3,553
  5 Декември 2009
  Машко
  Според Фликр, ISO:100, SS:43 sec.
  Кај мене П20 Лите оди до 32 сек максимум на најт мод.

  Одлична фотка инаку.
   
  Трајче Дрварчето, psyside и на Маша им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...