1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,254
  542
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Еднаш ги ставив, незнам што се дешава .

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,254
  542
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Кај мене не ја отвара пишува скршен линк.

  Се извинувам за дупли пост, помина времето за едит.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 3. Маша

  Маша
  On your way to fame

  290
  642
  24 Април 2007
  Женско
  Сега веќе ни мене... Тоа ти е poetic justice ;)
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  143
  264
  6 Мај 2019
  Женско
  My angel, LG V20 auto. IMG_20190724_104812.jpg
   
  На goranzoran, iTechnique, igor_xxxx и уште 23 други им се допаѓа ова.
 5. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,152
  2,635
  28 Јануари 2017
  Машко
  Каква уба промена, да одмориме од растенија, кафиња и разно разни генерик работи (слаби исклучоци)
   
  damil, tupacan, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  143
  264
  6 Мај 2019
  Женско
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,219
  1 Септември 2011
  Машко
  Huawei Mate 10 Pro- Сликано со Night Mod

  IMG_20190803_232151.jpg
   
 8. Propeller

  Propeller
  Intern

  31
  14
  5 Февруари 2015
  Машко
  Redmi note 7 auto mode [​IMG][​IMG]
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  176
  192
  24 Јануари 2010
  Машко
  Redmi Note 4X
  Gcam-Arnova 8G2

  [​IMG]

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  Tozo8, DaVoRkNe, SiPy` и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,461
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Huawei p30
  IMG_20190802_121123_BURST002.jpg
  IMG_20190801_170817.jpg
   
  Последна промена: 5 Август 2019
  На M.Pix, Pane-G, GGTT1 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 11. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  360
  190
  5 Февруари 2016
  На gOJDO, architect, Трајче Дрварчето и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  840
  1,779
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 13. Propeller

  Propeller
  Intern

  31
  14
  5 Февруари 2015
  Машко
  Xiaomi redmi note 7, night mode.

  Јас сум задоволен од камерата. Не знам како А40/50 вадат од овој ценовен ранг.[​IMG]
   
 14. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,461
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Дур сум на одмор неќам да ги тревожам мрчалата. Нека одморат и модераторите од плачки.
   
 15. Nostradamus

  Nostradamus
  Intern

  42
  39
  23 Мај 2017
  Машко
  Студент / Software Engineer
  [​IMG]

  Samsung Note 8, колку што се сеќавам немаше некои преголеми преправки минус табличките.
   
  psyside, tupacan, drifter и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  850
  415
  10 Април 2011
  инсталирај gcam, оваа слика е тиња, редми 3 вади подобри...
   
 17. Propeller

  Propeller
  Intern

  31
  14
  5 Февруари 2015
  Машко
  Изгубен е квалитетот тотално пошто директно е уплоадната на форумов. Сега баш ја видов.
  Иначе со gcam сигурно подобри ќе ги вади. Ама нов е, а на одмор сум. Не ми се чачка сега. Ова се први импресии. :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,769
  11,374
  23 oктомври 2012
  Машко
  Самсунг Ѕ10е, регулар камера, гугл фотос компресија.

  20190807_203514.jpg
   
  На igor_xxxx, FLEGMA, M.Pix и уште 14 други им се допаѓа ова.
 19. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,254
  542
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 20. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  497
  415
  9 Јули 2018
  Машко
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Pocophone F1 GCAM
   
  На Happy, DaVoRkNe, SiPy` и уште 4 други им се допаѓа ова.
 21. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,352
  1,139
  26 Април 2013
  Машко
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 22. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,461
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  го пензионирав.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,907
  26,257
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Samsung A40 на ауто со мала корекција на боја.
  20190808_173742-02.jpeg
   
  На FLEGMA, M.Pix, Gumirano и уште 10 други им се допаѓа ова.
 24. 'CuoreSportivo

  'CuoreSportivo
  Intern

  29
  39
  9 ноември 2017
  Машко
  Сликано со Xiaomi Redmi Note 3 MTK (hennessy)
  13MP Stock Camera app

  Со HDR без едит
  [​IMG]

  Без HDR со минимална ротација и кроп
  [​IMG]
   
  На mnikolce, Happy, Трајче Дрварчето и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,461
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  IMG_20190808_234750.jpg
   
  На boro1, M.Pix, mviktors и уште 13 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...