1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. architect

  architect
  Unstoppable

  1,919
  2,269
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  fuzzjaw, DaVoRkNe, tupacan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,980
  12,317
  23 Јануари 2008
  Манга
  Муштериски е кешот.
   
 3. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  826
  1,756
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,388
  25,017
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Samsung A40 Auto
  20190811_145958-02.jpeg
   
  На goranzoran, M.Pix, Gumirano и уште 11 други им се допаѓа ова.
 5. Software

  Software
  Gaining Experience

  501
  245
  15 Август 2007
  Машко
  samsung a50
  [​IMG]

  со широко аголна камера
  [​IMG]
   
  На Necromancer, boban984, Gumirano и уште 11 други им се допаѓа ова.
 6. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  53
  82
  5 Јули 2007
  Huawei P20, google photos компресирани
  IMG_20190522_123517.jpg IMG_20190712_090615.jpg
  20190622_103639.jpg IMG_20190525_123843.jpg IMG_20190529_101314.jpg IMG_20190608_112534.jpg
   
  На Astro, Todor91, Gumirano и уште 11 други им се допаѓа ова.
 7. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  997
  1,560
  13 Јануари 2014
  Машко
  S10+, Auto, без Scene Optimizer, минимално едитирана во Snapseed и кропната.

  [​IMG]
   
  На M.Pix, Gumirano, gOJDO и уште 11 други им се допаѓа ова.
 8. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,446
  1,871
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Шо ѕвере е ова и каде?
   
 9. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,797
  1,573
  22 oктомври 2012
  Машко
  Jumping Spider, ги има и во Македонија :)
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 10. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  190
  200
  9 Јули 2018
  Машко
  Поко Ф1 IMG_20190210_202932_910.jpg
   
  На Neokhor, Astro, Gumirano и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  152
  169
  24 Јануари 2010
  Машко
  Neokhor, gOJDO и на it_boy им се допаѓа ова.
 12. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,293
  1,031
  2 Јануари 2012
  Машко
  Некоја поевтина варијанта за трипод од ова
  Manfrotto PIXI Mini Table Top Tripod
  ?
  И ако нема каде да побарам држач за телефон кај нас за ова или да порачам од али?
   
 13. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  997
  1,560
  13 Јануари 2014
  Машко
  Извини, сум го промашил прашањево. Веројатно е jumping spider, а инаку е сликано во двор од куќа, ги има поприлично ама овај реши да седи мирен :D
   
  На Ромулка му/ѝ се допаѓа ова.
 14. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  53
  82
  5 Јули 2007
  Јас имам вакво и уше едно слично од Али:
  https://www.aliexpress.com/item/32716161619.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dDA82rb

  Плус едно смарт дугменце :)
  US $1.8 9% OFF|Bluetooth Remote Control Button Wireless Controller Self Timer Camera Stick Shutter Release Phone Monopod Selfie For iOs Android-in Shutter Release from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group
   
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,608
  3,744
  1 Септември 2011
  Машко
  Galaxy A50

  20190818_132943.jpg
  20190726_112449.jpg
   
  На Todor91, Nick192, Software и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. Nick192

  Nick192
  Gaining Experience

  61
  53
  4 Април 2018
  Машко
  S9+ Night mode (едвај го сликав другаров, не седи мирен за жива глава ) 20190821_211716.jpeg

  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   
  goranzoran, psyside и на Sharlovski им се допаѓа ова.
 17. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,980
  12,317
  23 Јануари 2008
  Манга
  Huawei p30
  IMG_20190821_232437.jpg
   
  На Garfield', VerGer, 123456 и уште 11 други им се допаѓа ова.
 18. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  890
  336
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 19. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,980
  12,317
  23 Јануари 2008
  Манга
 20. petkotrajko

  petkotrajko
  Intern

  41
  30
  16 Јуни 2017
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  757
  573
  8 Јануари 2008
  Машко
  Samsung S10
  Локација: Лефкада
  Сликани на ауто и Pro. [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my Samsung S10 using Tapatalk
   
  На goranzoran, Gumirano, Necromancer и уште 17 други им се допаѓа ова.
 22. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  245
  552
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Samsung Galaxy S10 Exynos све на ауто. [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-G973F using Tapatalk
   
  На goranzoran, Neokhor, sas_klar и уште 12 други им се допаѓа ова.
 23. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,592
  4,499
  23 Јуни 2015
  Машко
  Задњава кине.
   
  На architect и SpiritBond им се допаѓа ова.
 24. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  826
  1,756
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Honor 8X, на ауто. Си велам има потенцијали ако се расчепкам во PRO, ама не сум поиграл сеуште во PRO. На ауто е просечен.

  [​IMG]
   
  gremlin, dreamson, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  909
  613
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Mi A1 со GCam, едитирани со Snapseed.
  IMG_20190828_100057-01.jpeg IMG_20190828_095936-01.jpeg
   
  На MartinK_2, Gumirano, goran_oh и уште 8 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...