1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  700 долари за Ајфон??!!??

  Јао људи јесте ли ви нормални, какав је то дил јебо вам пас.
   
  На TylerMkD и Avid им се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,548
  4,903
  18 Септември 2013
  Машко
  Мене само една работа ме интересира.
  Зашо не е XI наместо 11?
   
 3. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  Нема windows подршка, нема андроид боксови подршка како бе одма рип нетфликс?
   
  На Krk198, zirkach, Маша и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,926
  27,637
  4 Септември 2008
  RIP Netflix, со 0 познати серии достапни, mind-blowing
   
  На Маша и Скоти им се допаѓа ова.
 5. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,142
  675
  8 Август 2017
  Машко
  Сите серии што ги најавија се за мене привлечни, со фемили шеринг имаш можност за 6 акаунти што ти доаѓа околу 50 денари месечно.
   
  На Luca Toni му/ѝ се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,926
  27,637
  4 Септември 2008
  Е да, 50 денари по човек не е шала
   
 7. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,193
  3,547
  7 ноември 2014
  Машко
  Толку е евтин, што ќе го купиш за 700 долари и ќе го шитнеш за 900 после!
   
  На Astro и despotovikj им се допаѓа ова.
 8. Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И кога ќе се разбудиш чаршавот цел мокар, со малце жолто.... од радост :oh::oh::oh::oh:
   
  На DrMTR и Скоти им се допаѓа ова.
 9. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,246
  536
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Повеќе од двајца неможе дa гледаат во исто време. Златен cartoon HD. Ги има сите филмови што постојат.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 10. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,629
  1,238
  2 Јануари 2012
  Нешто не е активна темава.
   
 11. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,665
  3,397
  24 Септември 2012
  Умре Стив Џобс.
   
  pacerMK, DrMTR и на Skorp им се допаѓа ова.
 12. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,629
  1,238
  2 Јануари 2012
  Поубаво е да се каже дека изврши комплицирано самоубиство.
   
 13. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,502
  6,574
  27 Март 2014
  Умре со него и концептот кон каде треба да се развива ајфонот како уред ! Се после Стив Џобс е само добра шминка и скапа реклама.
   
  На AndrejFerdzo, marick14, Skorp и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,665
  3,397
  24 Септември 2012
  Се после него е немање иновација и идеја.
   
  Astraion, Speedster, Gaston и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,903
  3,358
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 16. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  840
  1,779
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,926
  27,637
  4 Септември 2008
 18. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,193
  3,547
  7 ноември 2014
  Машко


  Доста нови функции, мислам дека ова е најдобриот апдејт досега!
   
  На vlavot му/ѝ се допаѓа ова.
 19. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,926
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  [​IMG]
  Чудовиште чип, ама можеле 6гб рам да стават бар.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,926
  27,637
  4 Септември 2008
  Ти знаеш повеќе од Apple што ти треба?
   
  На pacerMK, Astro, Alucard и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,926
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Рамот на ios нема да смени брзина и снепинес, но ќе има импакт на држење на апликации во ќеш. Иако ios е супериорен во секој аспект споредба со андроид, особено во рам менаџмент, 4gb е премалку. Можеле бар 6 гб, тоа би било одлично.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,926
  27,637
  4 Септември 2008
  Не ми одговори.
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,926
  27,637
  4 Септември 2008
  иПхоне X

  70150815_128257871851031_5183526469323767343_n.jpg e


  иПхоне 11 Max Pro

  69030964_158988248584854_2080536164718872545_n (1).jpg
   
  Oktar, gremlin, fuzzjaw и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,193
  3,547
  7 ноември 2014
  Машко
  Koga android vaka
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  158
  150
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  70506887_466913030830320_3127873945504579584_n.jpg
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...