1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,591
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Ваква цура со 400 евра андроид тешко ...
   
  Astro, Chiron и на Pane-G им се допаѓа ова.
 2. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  848
  301
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  172
  58
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Apple си пукаше во нога.
   
 4. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,076
  3,417
  7 ноември 2014
  Машко
  тактички е, да продолжат со продажба на iPhone Xs.
   
 5. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  817
  890
  2 Март 2011
  Машко
  Дали конечно HD резолуцијата на ајфоните појде во историјата?

  [​IMG]
   
  На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.
 6. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,940
  2,864
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor

  View: https://youtu.be/iNk5Res9bB0


  The Verge
  Вели телефонот со најдобра камера, и потврдува времетраење на батеријата 4-5 часа плус.

  Но она што е најзанимливо е за тролчињата шо се смееја на постот дека iPhone 11 е смешки за 699. А овој е веќе 4 јутјубер кој го бетонира мојот став за iPhone 11 дека е најдобар избор за мидл клас телефон за 699. Но шо знаат они, има кинеското 'шионоби' кој нуди газилијон рам меморија и квадрилијан сториџ за 20 еура .
  И да овие јутјуберите немаат пробано ракија и ајвар, тоа е начин на живот


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,116
  25,422
  4 Септември 2008
  Да, бидејќи типов не е hc apple fanboy, и бидејќи The Verge се за верување. Note 10 го коле pixel у темница, ама споредбата е со Pixel, lol.

  Идам јас да украдам некој кабел, и некоја ракија пред коперација да мавнам, пa ако даде госпо, да земам едно иПхоне.

  А твојот став не треба да биде бетониран, пошто ти си класика iFanboy.
   
  xenon, Скоти, itstheigyg и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,703
  1,144
  16 Јуни 2010
  Машко
  Два пати ја отварам темава у година, секогаш зажалувам. Дојде време и мислењето на Verge да е релевантно. What a time...
   
  На Astraion, Balanar, Скоти и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  227
  174
  21 Мај 2017
  Сеа имаат HD+ :D
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 10. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,000
  1,533
  13 Јануари 2014
  Машко
  Како еден од тие што се смееја на постот дека iPhone 11 е најкомплетен телефон за $699, јас ти дадов аргументирано мислење дека има подобар избор, ама избегна да ми одговориш. Ако ти го крева егото кога некој на YouTube ќе се сложи со тебе, тоа е океј, твое си е, ама слабо стоиш со факти и аргументи, и бегаш од одговор кога не ти одговараат.
   
  Balanar, Скоти, Luca Toni и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  817
  890
  2 Март 2011
  Машко

  View: https://youtu.be/iNk5Res9bB0


  Каков е овај тест кога најдобриот телефон во овој момент не е вклучен во споредбата?
   
 12. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  817
  890
  2 Март 2011
  Машко
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,116
  25,422
  4 Септември 2008
 14. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,076
  3,417
  7 ноември 2014
  Машко
  Nokia 3310 (2017).

  [​IMG]


  Едит - дечки, задутре доаѓа iOS 13. Ве молам проверете на кој бенд сте, кој ви е оператор и кој производител е, ќе ставиме тука листа за апдејтирање точно за кој модел и кога ќе дојде апдејтот. Најавата е дека до 2021-ва ќе дојде и за постарите модели како iPhone 7 и iPhone 8.

  Се шалам, среќа немаме Андроид...
   
  Последна промена: 17 Септември 2019
  На Goran., Skorp, Speedster и уште 3 други им се допаѓа ова.
 15. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  85
  74
  4 oктомври 2015
  Машко
  А ако е земен од Америка побрзо ќе стигни? За втор брачед прашувам...
   
 16. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,558
  1,639
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Also, The Verge (08:20 меѓу другите):

   
  На ljupce, MasteR_#0, TylerMkD и уште 4 други им се допаѓа ова.
 17. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  817
  890
  2 Март 2011
  Машко
  Дали конечно ќе може да се менува рингтон во IOS13?
   
 18. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  81
  60
  1 Март 2013
  Машко
  Тој фичр е наменет само за Андроид корисници
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,116
  25,422
  4 Септември 2008
 20. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,076
  3,417
  7 ноември 2014
  Машко
  @psyside не разбирам што има врска камерата со OS-от?
   
 21. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  817
  890
  2 Март 2011
  Машко
  Koга сами си го прогласуваат за телефон со најдобра камера знаеш дека нешто н е во ред. Но таа реклама ќе биде доволна за 90% од американците да купуваат без да се информираат. Новиот ајфон не ни пробаа да го споредат со P30 Pro. Но тоа е можеби затоа што знаат дека воопшто не се во иста класа.
   
 22. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,044
  858
  4 Февруари 2014
  Машко
  Јас мислам дека ќе имат најдобар видео пак годинава, дупло подобрено е над тоа што вистина беше најдобра видео камера претходно, HDR processing на 60 FPS со 11 и про. За фото point and shoot многу дискутабилно....
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,116
  25,422
  4 Септември 2008
  Ништо, зборот ми беше за стабилност, испегланост, премиум, и разноразни слични митови...

  Сликите не се поврзани со коментарот.
   
 24. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,075
  1,152
  6 Декември 2016
  Машко
  Не му збори вака, сега ќе земе да тагира модератори, администратори, Пендаровски и онаа од Хелсиншки комитет.

  Јас стварно не разбирам како некој упорно пишува 699$ како цена за телефон во СРЕДНА класа. Тоа е 45000 факинг денари.
  Некој треба да се одлогира од темава и да не се врати.
   
  Krk198, Sukhoi, Gumirano и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,012
  2,261
  28 Јануари 2017
  Машко
  То е телефон од средна класа за луѓе со плата од 1500€+
   
  На Uber-, Balanar, Tomekk и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...