• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

wolverine

Локација
Голема Македонија
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
VGA
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
Keyboard
SK61 Optical Switch
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
OS
Ubuntu

Потпис

The pain lets you know you're still alive - Me, The Wolverine

Следачи

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 3. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 4. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 5. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 6. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 7. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 8. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 9. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 10. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 11. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
 12. 10

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.
На врв Дно