1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
amitss
Зачленет:
25 Мај 2016
Мислења:
8
Допаѓања:
7
Поени од трофеи:
10

Ги следи 1

Пол:
Машко
Роденден:
24 Декември 1988 (Возраст: 30)
Локација:
Кичево
Занимање:
Без Работа

Сподели

  1. На профилот на amitss сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  24 Декември 1988 (Возраст: 30)
  Локација:
  Кичево
  Занимање:
  Без Работа
  Processor & Cooler:
  Intel Core i7-5960X
  Storage:
  Samsung 840 Pro Series MZ-7PD512BW 512 GB
  PSU:
  Cooler Master Silent Pro M2 1000W 1000 W
  RAM:
  G.Skill RipjawsX (F3-1600C9Q-32GXM) 32 GB (4 x 8 GB) 1600 MHz DDR3
  VGA:
  ASUS GTXTITANX-12GD5 12GB GDDR5
  Case:
  AZZA Photios 250 CSAZ-250 Black ATX Mid Tower Tempered Glass
  Mouse:
  Corsair M65 RGB Laser Gaming Mouse
  Monitor:
  Dell U2515H 25" 2560 x 1440 (2K)
  Keyboard:
  Logitech diNovo
  Motherboard:
  ASUS Rampage IV Extreme/BF3
  OS:
  Windows 10 Pro
  Програмски јазици:
  C ,C# ,C++ ,Java, Html, Css, Python,JavsScript, Sql, Swift
  Омилен спорт:
  Football