1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
rippermkd
Последна активност:
11 Јули 2020 во 16:50
Зачленет:
11 Јануари 2016
Мислења:
457
Допаѓања:
274
Поени од трофеи:
165
Пол:
Машко
Роденден:
17 Јули 1984 (Возраст: 35)
Локација:
Bitola
Занимање:
Akter

Сподели

rippermkd

Gaining Experience, Машко, 35, од Bitola

rippermkd последен пат беше виден (како):
11 Јули 2020 во 16:50
  1. Mile Kitic
   Mile Kitic
   Фала за листата за мемори. Како можи чоек да знај дали е Б-дај или то е како ке им текни на произведувачите.
   1. rippermkd
    rippermkd
    14 ноември 2018
  2. Mile Kitic
   Mile Kitic
   Лоши ревјуа има Мастер Сли. Знам ги неќам и јас МСИ ама ова плоча доста добра и Тајчито е интересна
  3. Mile Kitic
   Mile Kitic
   1. На rippermkd му/ѝ се допаѓа ова.
   2. rippermkd
    rippermkd
    не ти треба ништо посебно, земи асрок од B450 и си супер (од подобрите ако има) или od msi исто B450. не ти се исплаќа 3/470-ка
    13 ноември 2018
   3. rippermkd
    rippermkd
    имаш добри понуди за асрок во нексио
    B450 Fatal1ty GAMING K4 - 6000(без попусти, има за форумџии)
    4 X370 GAMING X -7700мкд
    X470 Master SLI -8580мкд
    AM4 X470 GAMING K4 -9920мкд
    X470 TAICHI - 15400
    X470 TAICHI ULTIMATE -19400
    јас би зел мастер СЛИ, ама види провери ревјуа по newegg и останати страни (youtube итн)
    13 ноември 2018
   4. rippermkd
    rippermkd
    а за парите шо би ги дал за МСИ, радо би зел кросхаир :)
    не дека е лоша плочата, претходно користев асрок аб350про4, и вадев исто на клок, и скоро ист QVL на меморијата има со секоја друга плоча од АМД платформата. земи ја 450-ката, инвестирај во РАМ, во нексио имаш Гскилл фларе Х.
    13 ноември 2018
  4. Mile Kitic
   Mile Kitic
   Глеам не си задоволен од корсеро, ама шо избор има за клокање АМД ајде еве и со ГСкил меморија. Корсеро до 3200Мегахерци подржва, не знам јас е мислам за MB MSI X470 GAMING M7 AC AM4 DDR4 3600+ USB3.1Type-C Killer Gbit
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  17 Јули 1984 (Возраст: 35)
  Локација:
  Bitola
  Занимање:
  Akter
  Processor & Cooler:
  ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB watercooler/ deepcool air privremeno
  Storage:
  samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
  PSU:
  XFX pro 1000W
  RAM:
  Gloway 2x8 @3000
  VGA:
  ASUS ROG STRIX RX5700
  Case:
  Deepcool matrexx 55
  Mouse:
  rapoo v320
  Monitor:
  Hitachi 49" 4k TV
  Keyboard:
  motospeed GK89
  Motherboard:
  ASUS Crosshair hero VII
  OS:
  win10
  Прекар:
  rippermkd
  Професија:
  akter
  Омилен цитат:
  "многу цитати, не се на арно" -другар
  Музика:
  рок&метал
  Програмски јазици:
  динстан телешки е највкусен, али како се програмира, не знам :P
  Најчесто користени апликации:
  steam :D
  Омилен спорт:
  dota2