• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Playstation 5

VerGer

On your way to fame
9 ноември 2016
1,098
997
Скопје
View: https://www.facebook.com/psclubderby/posts/110904654252772


Не знам дали е постирано, но шо .......? :unsure:

п.с. искористете превод, ма да и логика ќе ви помогне сами да си преведете....
исто ко другите .. играчница, али овие појаки 8 комада собрале, прошлите еден имаа само :D .. да идеш да си платиш да играш терминче

овие изгледа ги купиле bundle кога беа неделата со тв во комплет
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
714
215
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Тоа е што е факт е дека се раздавани како на тацна предвреме резервирани со врски капари оставени. Секаде во светот така беше само кај нас немаше многу конзоли во Америка во Walmart имаше еден човек само купено 200 PS5 конзоли пред да направат рестрикции и забрани.
 

p0p33

Intern
22 ноември 2020
5
6
Од ваквите шо користат next-gen гејминг конзола за фифа и пес ми се сере, ме здоболе за профитот, waste of a good console е...
 

Stefko

Intern
19 јануари 2016
23
17
Дечкото со играчницата го познавам лично и ниту едно сони не му е земено од галерија. Од Америка и Турција ги има земено, а платено дупло ....едноставно сака да биде меѓу првите со PS5 играчница....
 

Mr.47

Intern
13 февруари 2018
81
49
Нема никакво обвинување, туку само прашање. Што ако.....Затоа и :unsure: --------------------------:)
Ако има пари, па и сите bundle да ги собрал, сосема е ок.
Проблем може да биде и Е, само ако се земени само ПС5 од галерија и тоа под тепих.

А ако си ги платил и поскако од странство, со здравје да си ги користи.
 

VerGer

On your way to fame
9 ноември 2016
1,098
997
Скопје
Дечкото со играчницата го познавам лично и ниту едно сони не му е земено од галерија. Од Америка и Турција ги има земено, а платено дупло ....едноставно сака да биде меѓу првите со PS5 играчница....
ако му се bundle може му се и локално, никој не ги купуваше дур беше акцијата, си седеа на сток и достапни беа цело време.
 

Stefko

Intern
19 јануари 2016
23
17
ако му се bundle може му се и локално, никој не ги купуваше дур беше акцијата, си седеа на сток и достапни беа цело време.
Не се од bundle-от. Дел од Америка, дел од Турција и еден од Галерија претходно купен од друг па препродаден нему
 

ImTheDude

On your way to fame
31 октомври 2011
583
651
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k Neptwin V2
Motherboard
Asus Maximus VII Ranger
Storage
Samsung 850 EVO 256 GB + 4TB HDD
PSU
CM V750 80+ Gold
RAM
2x8GB Fury Red @ 1860 MHz
Video card
Gigabyte GTX 980ti G1
Case
Thermaltake A41 Snow Ed.
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
Дали можда некој од вас нарача преку дечкото што викаше дека ќе земе од Грција и ќе донесе за мал ќар со повраток на данок и некое евро за услуга?
Ме интересира баш дали успеал да најде на залиха таму за некое чудо.
 

GunnerMkd

Gaining Experience
29 ноември 2017
56
56
Skopje
нема у грција нигде сони иста ситуација ко кај нас е ,сега ќе има залиха при крај на месецов ,значи може и тука ќе има нешто ново ,грција има луѓе со преднарачки и депозити и со платена вкупна сума уште од септември ,тешко да се стабилизира ситуацијата и да може нормално да се купува сони у скоро време
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
474
281
99% крај на јануари ке добијат во анхоч, мада не знаат со сигурност бидејки е за никаде ситуацијава али тоа им се плановите. информацијава ми е од човек кој што се наоѓа на врвот на анхоч. иста ситуација и во амако, ама бидејки тие две се врзани не ни очекував нешто поразлично.

е сега добра работа во сето ова е што (барем јас така мислам) што ако добијат анхоч верувам ке добијат и другите како нептун, сет, техномракет итн.... така да се надевам ке има доволно за сите, или барем поголем дел.

јас еве да сум фер ветувам дека последен ке купам. :)
 
23 декември 2020
21
16
Има некој лик огласил Series S i X на Реклама 5 (за поскапо офц), ама не реагира на пораки. Мала можност не за пс5 али за друга next - gen конзола...
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,011
1,541
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Не се од bundle-от. Дел од Америка, дел од Турција и еден од Галерија претходно купен од друг па препродаден нему
Не е битно каде ги зел, битно ги зел во поголема количина наеднаш и од тоа прави бизнис. Дали не оштетил нас преку галерија, или некој турчин или американец што ги зел од кај нив. Можеби и некоја играчница од косово ги собрала од галерија сити мол 10 наеднаш па пак нас не тангира, дирекно или индиректно.
 

Vrgood

Intern
20 јуни 2017
73
35
Има некој лик огласил Series S i X на Реклама 5 (за поскапо офц), ама не реагира на пораки. Мала можност не за пс5 али за друга next - gen конзола...
Не му давам за ps5 не па за xbox. Кај нас интересот за иксбокс не е ни приближно таков ко за плејка а цела поента на иксбокс сега мене ми е за гејмпас.
 

prolivot

Gaining Experience
28 декември 2014
307
358
За овие дојава од царина немаше, плејкиве длабоко во анусот ги шверцаат
 

Jovan2389

On your way to fame
22 април 2013
711
700
Штип
Jovan2389's setup  
Processor & Cooler
I5 6300 HQ
Storage
1TB ; M.2 SSD Kingston 120GB
RAM
8 GB
Video card
NVIDIA Gtx 950m Gddr5 4GB
Case
Lenovo Ideapad 700-15isk
Mouse
SteelSeries Rival 300
Monitor
Lenovo Ideapad 700-15isk
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,830
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно