1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од FLEGMA, 18 Јуни 2014.

 1. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  738
  459
  20 Декември 2015
  Машко
  рошкав од 1 па навака па гледам имаш познанства со проблематикиве, значи за да примаш пари треба да одбериш словенија персонален акаунт ?

  п.с на тутунска сум
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,173
  25,495
  4 Септември 2008
  Џабе е. Не можеш да примаш пари на PP ако си во МК, каков сакаш PP имај, незнам за амерички како е. Уствари можеш, ама не можеш да ги вадиш.
   
 3. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  738
  459
  20 Декември 2015
  Машко
  некое чаре нема за ова? за вадење не ми е битно, ќе ги пратам кај @goranzoran
  тој ќе среди битно да ми стигаат на пејпл.Ако има, ако нема ќе си јајме леб и сол
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,173
  25,495
  4 Септември 2008
  Ќе ти стигаат ако е со друга земја, да вадиш не можеш.
   
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,249
  6,363
  27 Март 2014
  Колку посто сигурен за ова ? Можам да ги повлечам на сметка кога сакам од мојот ПП.
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,173
  25,495
  4 Септември 2008
  100% има некои кои заради x причини можат, грото не
   
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,249
  6,363
  27 Март 2014
  Во превод: Од НЛБ неможе повеќе !
   
 8. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,299
  1,036
  2 Јануари 2012
  Машко
  ^Преку други банки може?
   
 9. teressa

  teressa
  Intern

  22
  3
  11 Март 2016
  Женско
  Здраво :) читав погоре во одговорите ама не сфатив баш најубаво, дали има опција пример коа отвораш пејпал акаунт ако избереш некоја др држава на пример Словенија а го поврзеш со македонска сметка во банка дали ќе можеш да ги вадиш парите или неможе?
   
 10. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,558
  1,653
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Нема да можеш да ја поврзеш сметката.
   
 11. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  604
  483
  14 Декември 2013
  Машко
  Кој е наједноставен начин до верифициран PayPal ?
  Имам и Payoneer картичка :D
   
 12. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,558
  1,653
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Поврзи било која картица од банка - done.
   
 13. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  604
  483
  14 Декември 2013
  Машко
  Stoopid me, мислев на да може да ми праќаат пари на акаунтот од freelancer страни.
   
 14. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,558
  1,653
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Тоа не можеш да го правиш со Македонска картица.
   
 15. andersonspace

  andersonspace
  Intern

  39
  3
  14 Јануари 2017
  Женско
  A ako sakam da da mi doagaat pari od visa vo makedonska karticka dali moze toa i dali moze so debitna karticka ivdali ima limit viza servisite kako shto im paypal limiti. Znaci namesto so paypal da naplakam, da naplakam so visa
   
 16. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,341
  3,007
  4 Септември 2008
  За тоа ќе се обратиш во твојата банка и ќе ти објаснат за swift.
   
 17. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,320
  3,716
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Moneygram, Western Union. Или направи си веб страна за наплата
   
 18. andersonspace

  andersonspace
  Intern

  39
  3
  14 Јануари 2017
  Женско
  Znaci kolku shto razbrav so opcijata slovenija so tutunska banka ne se moze poveke da sekreira account na paypal?
   
 19. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,320
  3,716
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Пробај, само што мошне е веројатно дека со малце поголем промет ќе ти ја блокираат и после ќе се крстиш да ти ги пуштат парите...
   
 20. DeeJayZone

  DeeJayZone
  Gaining Experience

  117
  64
  3 ноември 2008
  Можеш да се обидеш и со соработка со некој од членовите од форумов кои нудат префрлање на пари од ПејПал.

  Начин на соработка:
  - клиент плаќа за производ / услуга од твојата веб продавница
  - парите одат директно кај твојот коректен ПејПал соработник
  - МК соработникот задржува договорен процент за услугата, а остатокот го добиваш на рака или слично (банкарска сметка, итн...)
  - јас добивам еднократен хонорар за предложениов начин на соработка ;)
   
  tupacan, damil и на goranzoran им се допаѓа ова.
 21. andersonspace

  andersonspace
  Intern

  39
  3
  14 Јануари 2017
  Женско
  E pa toa e odlicno. Kako ne mi tekna mene. Ushte da probam nekoja opcija, ako ne mi uspee sigurno ke go storam toa.
   
 22. DeeJayZone

  DeeJayZone
  Gaining Experience

  117
  64
  3 ноември 2008
 23. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,249
  6,363
  27 Март 2014
  Dafug ? Отварам официјалната срана на ПП и ОП, Аваст збесна. Се пореметил авастов или ?

  [​IMG]
   
 24. andersonspace

  andersonspace
  Intern

  39
  3
  14 Јануари 2017
  Женско
  A kakov limit ima paypal limit za sobiranje pari vo paypal ili samo za zemanje pari od paypal. I koga bara paypal verifikacija, koga se sobiraat mnogu pari vnatre ili koga zemash poveke pari. Vo blagodaram.
   
 25. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,320
  3,716
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Кирилица плиз, очи искршивме
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...