1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од FLEGMA, 18 Јуни 2014.

 1. andersonspace

  andersonspace
  Intern

  39
  3
  14 Јануари 2017
  Женско
  Каков лимит има пејпал, лимит за собирање пари внатре во пајпал или само за земање пари од пејпал. И кога прави верификација, кога влегуваат внатре пари во пејпал или кога се земаат пари од пејпал. Ви благодарам.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 2. andersonspace

  andersonspace
  Intern

  39
  3
  14 Јануари 2017
  Женско
  Нема некој да ми одговори ве молам??????????????????????
  ????????????????????????????
   
 3. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  961
  564
  3 Јули 2007
  Никој не ти одговара пошто ти е нејасно прашањето.
   
 4. andersonspace

  andersonspace
  Intern

  39
  3
  14 Јануари 2017
  Женско
  Пејпал има лимити. За што се тие лимити. Значи дали има лимит за земање пари од пејпал. Дали има лимит за влегување пари во пејпал. И кога бара пејпал верификација. Дали бара верификација кога земаш поголема сума на пари од пејпал, или кога влегуваат поголема сума на пари во пејпал? Се надевам дека сега ме разбравте. Ви благодарам многу.
   
 5. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  781
  1,273
  12 Септември 2013
  Машко
  Да и да. Доволно објаснето?
   
 6. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  496
  921
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  @andersonspace Лимитот е 9,999$ од трансакција и при верификација на акаунтот зема некоја мала сума. За тоа колку можеш да имаш на акаунтот, нема лимит. Зашто е ова битно?
   
 7. teressa

  teressa
  Intern

  22
  3
  11 Март 2016
  Женско
  Дали има некоја финта нешто да можат да се вадат пари кај нас од пејпал?
   
  На andersonspace му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
  И да има кој ќе ти каже ?
   
 9. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  961
  564
  3 Јули 2007
  Има, купи си бугарски пасош.
   
  На DonFrozex и DrMTR им се допаѓа ова.
 10. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,140
  557
  2 ноември 2012
  Да не знае некој за што служи paypal account number знам дека нема потреба од тоа за некој да ми прати пари, прашањето ми е дали е возможно со помош на бројот да се праќаат наместо со емаил и слично, btw мислам на Merchant ID сега видов дека така се бика
  Исто да не се користи за манипулација и да ми дознаат приватни информации од банка и сл
   
 11. andersonspace

  andersonspace
  Intern

  39
  3
  14 Јануари 2017
  Женско
  Има. Имаат луѓе што вадат но несакаат да кажат.
   
 12. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  918
  865
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Дали кога се обновува дебитна картичка, нови се само датумот на траење и 3те бројки од позади?

  Ја апдејтирав старата картичка со овие информации на ПејПал, ама малце ми е шубе сега да повлечам пари. Правилно направив, или треба да одам add new card?
   
 13. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,320
  3,716
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Не е нова, обновена е. Ако треба пак ќе ти повлече нешто ситно за потврда...
   
  На GreenRoot му/ѝ се допаѓа ова.
 14. teressa

  teressa
  Intern

  22
  3
  11 Март 2016
  Женско
  Дали за да примам пари на пејпал треба да имам поврзано картичка ?
   
 15. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov
  Гостин

  не
   
 16. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,247
  6,363
  27 Март 2014
  само обнови ги бројките . не додавај нова картица.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 17. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  231
  381
  8 ноември 2009
  Дебитната картичка Мастер кард која ја имам на PayPal ми истекува денеска, но новата обновена што ја подигнав од банка е Visa Electron.
  Прашањето ми е дали треба старата Мастер да ја избришам и да ја додадам новава Виза картичка, и дали треба да имам некој денар на сметка за да може да се додаде новата картичка?
   
 18. krema

  krema
  Professor

  9,275
  9,006
  24 Јуни 2009
  Машко
  @dreamson
  Бришеш мастер, додаваш виса, би требало да имаш некои 100 денари за верификација.
   
  На dreamson и kirev им се допаѓа ова.
 19. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  231
  381
  8 ноември 2009
  Oк фaлa, ќе прoбaм нa тoј нaчин.
   
 20. РастаЅвер

  РастаЅвер
  Intern

  23
  0
  19 ноември 2008
  Пејпал годинава -2017-та ги изблокира сите картици што имаат примено пари, регистрирани под Словенија, што немаат целосна регистрација со потврда на адреса и идентитет а воедно и парите остануваат замрзнати на пејпалот, некој некакво решение? искуство? солуција ?
   
 21. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  885
  1,058
  9 Јуни 2011
  Машко
  Освен ако немаш планирано да ги вадеш во Кеш.. then why won't you "Bitcoin them" ?
   
 22. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  885
  1,058
  9 Јуни 2011
  Машко
  Еве ја сум со БГ пасош и вадев пари додека ги правев од некои страни.. сега веќе година и пол како го немам користено Пејпалот..

  Ако има некој што му треба валиден Пејпал за да вади поголеми суми, може да седнеме да поразговараме за детали...
   
  На РастаЅвер му/ѝ се допаѓа ова.
 23. РастаЅвер

  РастаЅвер
  Intern

  23
  0
  19 ноември 2008
  ќе може да исконтактираме
   
 24. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  885
  1,058
  9 Јуни 2011
  Машко
  секако.
   
 25. teressa

  teressa
  Intern

  22
  3
  11 Март 2016
  Женско
  Zasto ne mozam da primam pari na svojot paypal akaunt? ima poseben link kaj sto moze da se napravi akaunt na paypal za da mozes da primas pari od individui a ne od firmi ili?
   

Сподели

Вчитување...