1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

OnePlus паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 1 Јуни 2017.

 1. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,236
  2,930
  24 Септември 2012
  Без и со најтсајт. Светло влага од процепот под вратата.


  [​IMG][​IMG]

  Еве ја најтсајт и на друг хостинг, претходнава не ми личи добро хостирана:
  https://i.ibb.co/vQqVzPM/IMG-20190830-141753.jpg
   
  Последна промена: 30 Август 2019
  На DaVoRkNe, aleksuperior, fuzzjaw и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,464
  5,018
  21 Јануари 2009
  Ај у подрум твојот s10 @psyside
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,970
  25,201
  4 Септември 2008
 4. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,236
  2,930
  24 Септември 2012
  Нема gkam на тестов или јас утињам?
   
 5. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,464
  5,018
  21 Јануари 2009
  Единствениот Ананд што јас го признавам е велемајсторот во шах, Визванатан Ананд.
  Не ми треба никаков tech за да видам дека s10 отиде у подрум после сликата од најсекс телефонот OP7.
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,970
  25,201
  4 Септември 2008
  Нема, со gcam не сум начекал споредба од доверлив сајт.
  Како знаеш кога нема директна споредба? или си пецкаш да не ти биде досадно? :D
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,970
  25,201
  4 Септември 2008
 8. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,464
  5,018
  21 Јануари 2009
  Како тоа нема директна споредба? Каква побогу директна споредба ми е потребна кога имам видено слики од OP7 night mode и s10 night mode со gcam?
  Не ми треба некој ривју да ми скоцка или да ми објаснува глупости.
  Глеам слики оценувам што е боље и тоа е тоа.
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,970
  25,201
  4 Септември 2008
  Трол, ако нема директна споредба на истата слика, се што имаш е имагинација како би изгледала другата слика, и претпоставки. На грото директни споредби победник е S10, ако тоа се смени јас прв ќе земам OP7p, а со gcam неам гледано доволно споредби, ретки се и ретко 2-та уреда се со последни апдејти како тестот на Anandtech.
   
 10. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  822
  288
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Samsung Galaxy Note10+ review

  Оди кај камерата.

  Немој да видам некој да земе ноут 10 на здрав памет. Најголем феил после ноут 7. S10+ е сосема доволен. Пенот ме ти треба, само побрзо ја цица батеријата. Толку е скап со толку недостатоци, можам книга да напишам.  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 11. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,560
  2,373
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 12. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,560
  2,373
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  LineageOS 16 за мојот прв OnePlus One, на база на Android Pie, изгледа феноменално како за телефон од 2014 година. Анимации, иконки, UI-то на Питата, досега го немам видено таков!
  Знае мааалце да сецне при анимациите на Питата, ама мислам дека најдобро ќе ја менаџира батеријата од досега сите пробани ОС. Најдобро испеглан LineageOS досега.
   

  Прикачени датотеки:

  gdamjan, goran_oh и на Majestic им се допаѓа ова.
 13. smole

  smole
  Unstoppable

  2,953
  3,292
  18 Април 2007
  Во која мобилара во Скопје да одам да ми инсталираат заштитно стакло на OP6, го имам ми треба само услуга да не го заебам па да има меурчиња?
   
 14. smole

  smole
  Unstoppable

  2,953
  3,292
  18 Април 2007
  Ви ibutik ми го инсталираа за 100че + го пофалија дека е одлично (фабричко од OP).
   
  На DonFrozex и mdeni им се допаѓа ова.
 15. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,236
  2,930
  24 Септември 2012
  Кај крале карши универзална? Браво за информацијава. 100 денари местењето или се на се?
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 16. smole

  smole
  Unstoppable

  2,953
  3,292
  18 Април 2007
  Да, таму. 100че услугата, јас го донесов стаклото.
   
 17. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,236
  2,930
  24 Септември 2012
  Ах јас мислев имаат за Онеплус реквизити...
   
 18. smole

  smole
  Unstoppable

  2,953
  3,292
  18 Април 2007
  Немаат, а и што би имале, редок телефон е, сите футроли беа за џиновски Самсунг телефони.

  Стаклово го купив кога го купував ОП6 прошлиот Август од официјалната нивна страна и до вчера ми беше со фабричката лепенка, тек денес се наканив да ја извадам и ставам заштитно стакло.
   
 19. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  511
  408
  20 ноември 2013
  Машко
  Има некој сличен проблем..?

  Конектирам 1+3т преку BT со Sony SRS-XB20 и кога имам интернет проблем (прекини) тогаш и аудиото сецка... истото не се случува кога интернетот е ок или Wi-Fi = исклучено

  Оваа се случува низ различни верзии - не е поврзано со некој специфичен релиз...

  Испратено од ONEPLUS A3003 преку IT.mk форум апликација
   
 20. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,590
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Вреди ли да се земе oneplus 5?со оглед на тоа што е 2017 телефонот.
   
 21. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  993
  1,128
  11 Март 2011
  Snapdragon 835 Chipset со 64GB 6GB RAM или 128GB 8GB RAM, телефонот сеуште прима апдејти и за разлика од попознатите брендови нема throttling со апдејтирање.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,590
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  6GB RAM
  64GB Storage

  Камерата како е?никогаш не сум користел oneplus,ни еден нивен телефон.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 23. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  993
  1,128
  11 Март 2011
  Јас од iPhone преминав на OnePlus, не сум експерт за камера мада споредено со двата телефона имаше некаква промена во сатурација на бои на екранот и сликите, но од мојот аматерски аспект, се наместено на дифолт, сликите се одлични.

  Оперативниот им е многу блиску до ванила Андроид, со тоа што имаат неколку корисни твикови, вредно да се спомене ридинг мод.

  + Имаш два слота за СИМ, 3,5 мм порт, NFC.

  - Немаш wireless charging, како и слот СД картичка (со 64 ГБ и не е нешто потребна)

  Се на се комплетен телефон, ако нема некој голем battery wear, мислам дека е подобар избор од друг флегшип стар 2 години.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 24. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,590
  3,624
  1 Септември 2011
  Машко
  Фала многу на објаснувањава,бидејќи никогаш не сум имал oneplus,затоа и прашав во темава,од некој што користел.Знам дека во Мк за жал нема сервис за овие телефони,друга работа битна ми е камерата,да вади добри слики,и убави бои.Не ми пречи што е 64 затоа што повеќе од 10гб никогаш телефон немам наполнето.
   
 25. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  957
  1,464
  13 Јануари 2014
  Машко
  Не е најсјајна, тек на 6Т извадија компетитивна камера.

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...