• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која игра ја плешаш во моментов?

NightfurY

Gaining Experience
16 февруари 2018
155
225
Kрушево абер пристигна !
Ја земав CoD: Vanguard кога искочи. Своевремено CoD: MW од 2019 беше за мене идеална пуцачиња, одлична графика, класична колодјути механика и мултиплејер, згора на тоа ја извадија и Warzone која е једина игра што константно ја гејмам од кога излезе. Од друга страна пак лани CoD: CW беше катастрофална. Најголемо разочарување беше аркадната графика. Затоа и ја прескокнав.Али годинава направија партал со Vanguard. Играта ги има позитивните страни од MW и CW. Графиката, движењето, реални бои и одличен амбиент се земени од MW, а брзината на мултиплејер текмите, забавата што ти ја нуди од CW. Башка сите мапи се одлични и не оставаат простор за премногу кампање. И оваа година додадоа новитети и дополнителни предизвици да ја направат играта уште поинтересна. Така да и се радувам нејзе кога ќе најдам време. :)
Дека е најодлична игра после долго време би се согласил али дека некад ке ги помине (Cod2 i Cod4) тоа мало морген , секоја нова верзија стана исто досадна како и ифонот , MW прескинувана во Vangard мултиплеер ке играш дури ти се смачи а тоа се случува затоа што играта е пуб гејм и нема компетитив сеуште а и да има компетитив ке биде за на конзола како и секоја предходна , сакам да кажам мое мислење , играм код уште од 2006 така да компетитив духот го урнаа во далечната ..... тоа е мое лично мислење ништо персонално .
 

Brendog

Gaining Experience
18 септември 2016
65
64
Дека е најодлична игра после долго време би се согласил али дека некад ке ги помине (Cod2 i Cod4) тоа мало морген , секоја нова верзија стана исто досадна како и ифонот , MW прескинувана во Vangard мултиплеер ке играш дури ти се смачи а тоа се случува затоа што играта е пуб гејм и нема компетитив сеуште а и да има компетитив ке биде за на конзола како и секоја предходна , сакам да кажам мое мислење , играм код уште од 2006 така да компетитив духот го урнаа во далечната ..... тоа е мое лично мислење ништо персонално .
Se izvinuvam za latinica pred se.
Se slagam za skoro se od napishanoto. Edinstveno bi napomenal deka ne e samo reskin na MW19 ima eden ton noviteti od tipot na poseben sistem za jachanje operatori, poveke moznosti za leveling, povekje challenges kako za oruzja, taka i za leveli na akauntot. Ovaa godina za nijansa potesko se leveliraat oruzja, ama za tie sto sakaat da grindaat za camos kje im bide dobar predizvik.

Kako sto kazha, MW19 posle nekoe vreme stanuva repetitivna i mapite ne bea bash najsjajni i bitkite na mapite bea pospori. Zatoa i lugjeto gi baraa shipment i shoot house(ako taka se vikase mapata). Ama da, za competitive delot se slagam, ne e na visoko nivo.

Vo princip gledam deka ima eden ton SnD turniri za vanguard koi izgledaa interesno. Dobro e sto ima mnogu mapi i site se odlicno konstruirani, ima nekoe brzo ama takticko flow. E sega do koga ke bidat interesni, ne znam. Mada najavija novi mapi i sega na 17ti kje ja pustaat fan favourite shipment remastered.

Za onie sto igraat redovno warzone, definitivno ja preporacuvam. Ne znam kako ke bidat integrirani vanguard i warzone, ama ako leveliras oruzja samo na plunder kje se iznamacis i te kako.

I da, ima doza na bagovi, ama me raduva sto sledgehammer gi saniraat vo najbrz mozen rok.

Se ova doagja od tip sto nikogas ne bil fan na Cod serijalot, povekje sum bil battlefield pucach. :)
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
915
2,022
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
1.png
Christmas tree simulator aka FIFA 22 :ROFLMAO:
Лека полека си се гради тимот. Само уште нови контролери да си набавам за викендов оти настрада и последниот саглам што беше.
 

NightfurY

Gaining Experience
16 февруари 2018
155
225
Kрушево абер пристигна !
Se izvinuvam za latinica pred se.
Se slagam za skoro se od napishanoto. Edinstveno bi napomenal deka ne e samo reskin na MW19 ima eden ton noviteti od tipot na poseben sistem za jachanje operatori, poveke moznosti za leveling, povekje challenges kako za oruzja, taka i za leveli na akauntot. Ovaa godina za nijansa potesko se leveliraat oruzja, ama za tie sto sakaat da grindaat za camos kje im bide dobar predizvik.

Kako sto kazha, MW19 posle nekoe vreme stanuva repetitivna i mapite ne bea bash najsjajni i bitkite na mapite bea pospori. Zatoa i lugjeto gi baraa shipment i shoot house(ako taka se vikase mapata). Ama da, za competitive delot se slagam, ne e na visoko nivo.

Vo princip gledam deka ima eden ton SnD turniri za vanguard koi izgledaa interesno. Dobro e sto ima mnogu mapi i site se odlicno konstruirani, ima nekoe brzo ama takticko flow. E sega do koga ke bidat interesni, ne znam. Mada najavija novi mapi i sega na 17ti kje ja pustaat fan favourite shipment remastered.

Za onie sto igraat redovno warzone, definitivno ja preporacuvam. Ne znam kako ke bidat integrirani vanguard i warzone, ama ako leveliras oruzja samo na plunder kje se iznamacis i te kako.

I da, ima doza na bagovi, ama me raduva sto sledgehammer gi saniraat vo najbrz mozen rok.

Se ova doagja od tip sto nikogas ne bil fan na Cod serijalot, povekje sum bil battlefield pucach. :)
Мило ми е што ти се допандала игата јас сум еден од најголемите фанови за овај сериал али сепак ке причекам да видам како ке биде Бателројалот па после ке одлучам дали да ја купам , затоа што ја зедов МW и ако не излезесе Warzone ке ми беше криво затоа што мултито беше боринг АФ :D
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,388
10,354
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Погледнете го атачментот 106066
Christmas tree simulator aka FIFA 22 :ROFLMAO:
Лека полека си се гради тимот. Само уште нови контролери да си набавам за викендов оти настрада и последниот саглам што беше.

Ти парирам со 4-1-2-1-2 wide.

Фати сезоната до крај? Мене ми се падна Pavel Nedved икона :)

1636708820933.png
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
915
2,022
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Ти парирам со 4-1-2-1-2 wide.

Фати сезоната до крај? Мене ми се падна Pavel Nedved икона :)

Погледнете го атачментот 106067
Лично преферирам по централни формации како 41212(2), дури и 4231 ја играм слично со Тимо на некоја LF позиција као лажњак и супорт на Лукаку, а со другите гледам да контролирам средина. Ако решам да играм нешто пошироко тогаш користам 352 варијанти, односно пак со натрупана средина.

Фатив дивизија 1, со новиов ситстем ако се потрудев и до елит ќе стигнев, претходните години до 3ка макс. Наградите ме извисија за жал :)
 

Brendog

Gaining Experience
18 септември 2016
65
64
Мило ми е што ти се допандала игата јас сум еден од најголемите фанови за овај сериал али сепак ке причекам да видам како ке биде Бателројалот па после ке одлучам дали да ја купам , затоа што ја зедов МW и ако не излезесе Warzone ке ми беше криво затоа што мултито беше боринг АФ :D
Најпаметно така. И јас планирав да ја почекам Warzone прво па да ја купам, ама не можев да одолеам. Ако се одлучиш да ја земеш, пишувај да рмбаме грци :D.
 

Ron26

Gaining Experience
4 мај 2019
89
122
cod 4 уште откако искочи али задње време тешка куртонијада квикскопери ми го окупира омилениот сервер па одамна немам седнато.
 

theee

Gaining Experience
19 декември 2012
101
106
theee's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 @ 3.60GHz
Motherboard
Gigabyte B360M H
Storage
Samsung SSD 860 EVO 250GB
PSU
500W Deepcool DN500
RAM
2x GB DDR4 2400MHZ HYPER X
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Mouse
ASUS Cerberus
Keyboard
Genesis RX39
Ти парирам со 4-1-2-1-2 wide.

Фати сезоната до крај? Мене ми се падна Pavel Nedved икона :)

Погледнете го атачментот 106067
Погледнете го атачментот 106066
Christmas tree simulator aka FIFA 22 :ROFLMAO:
Лека полека си се гради тимот. Само уште нови контролери да си набавам за викендов оти настрада и последниот саглам што беше.

Како правите коинси на ултимејт тим освен со купување на пекови? Немам играно ултимејт тим од 2016 и тогаш знам беше или да купуваш пакети или со трејдање (за што јас немам многу време). Сега ја земав за ПС5 и одиграв неколку драфтови но сакам да почнам активно да играм ултимејт тим.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,388
10,354
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Како правите коинси на ултимејт тим освен со купување на пекови? Немам играно ултимејт тим од 2016 и тогаш знам беше или да купуваш пакети или со трејдање (за што јас немам многу време). Сега ја земав за ПС5 и одиграв неколку драфтови но сакам да почнам активно да играм ултимејт тим.

Имаш неколку опции. Squad Battles ако изиграш 40 утакмици (неделно) ќе завршиш во Elite 1 или 2, ќе ти даде пари + пакс, Division Rivals исто ти требаат 7 победи (онлајн, неделно) ќе ти даде пари + пакс, FUT Draft пакетчиња после победи.

Има Seasonal Rewards, Objective rewards, Milestones, SBC сето тоа дава паричики, coin boosts итн. И покасно или порано ќе ти се падне нешто што вреди 30.000 до 100.000 а во ретки случаи и 500.000 + (икона). Ќе продадеш и така. Секоја изиграна утакмица носи од 500 до 700 парички (без коин буст).

Има некој трговци прават пари и со купи продај, не ме бива за тоа.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,450
5,027
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Ја плешам SteamWorld Dig 2, таа што беше бесплатна пред некое време на Steam. Доста интересна игрица испадна. Еве ви еден pro play:

 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
915
2,022
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Како правите коинси на ултимејт тим освен со купување на пекови? Немам играно ултимејт тим од 2016 и тогаш знам беше или да купуваш пакети или со трејдање (за што јас немам многу време). Сега ја земав за ПС5 и одиграв неколку драфтови но сакам да почнам активно да играм ултимејт тим.
Она што ти го напишал @ARMac
Ако играш редовно, наградите се доволни за да одржуваш конкурентен тим.
 

GetSchwifty

Gaining Experience
22 февруари 2020
58
81
Моментално заглавувам на Forza Horizon 5 (ја купив Premium едицијата) и е топ исто како и 4-ката.
Исто така почнав и Halo Infinite :)
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,161
1,049
Скопје
Apex Legends - играм дури не се разочарам скроз од тим-мејтовите а незнам дали има тема за филмови - „Тома„ да го гледате обавезно -многу убав филм :cry:
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,491
1,934
Apex Legends - играм дури не се разочарам скроз од тим-мејтовите а незнам дали има тема за филмови - „Тома„ да го гледате обавезно -многу убав филм :cry:
Од тимот 99% од времето сум разочаран.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,161
1,049
Скопје
Од тимот 99% од времето сум разочаран.
Aбе не дека јас сум некој „топ-тир плејер„ ама малце да се потрудат соработка меѓу тимот- да се оди заедно - да се напаѓа на едно место - не јас напаѓам некој тим - он отворил битка 100м лево од мене - другиот бара „лут„ 300м десно, или пак паѓа - одма се исклучува почнува нова партија...Без „тимплеј„ у ваков тип на игри - ништо не правиш - само се фрустрираш дополнително ..:cautious:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно