1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој torrent клиент?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од AlexM, 16 Мај 2014.

 1. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  872
  762
  27 Април 2010
  Машко
  Qbittorrent РУЛЗ сега за сега најлесен за употреба и сетирање не замара со ништо.
   
  На toplel, Nightingale, architect и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,194
  3,549
  7 ноември 2014
  Машко
  Во моментот најновата...
   
 3. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,176
  13 Февруари 2014
  Машко
  Пробај со постарата верзија во која нема реклами и не и давај да се упдејтира
  Old Version of uTorrent 2.2.1 Download - OldApps.com
   
 4. krema

  krema
  Professor

  11,068
  10,578
  24 Јуни 2009
  Машко
  Потврдувам и јас дека оваа 2.2.1 верзија е одлична.
   
 5. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  765
  389
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Qbittorent е цар на клиентите, добри како него можеби има, исто и полоши, а подобри не ми се верува.
   
 6. Razor-mk

  Razor-mk
  Gaining Experience

  123
  59
  7 Јули 2013
  Машко
  Јас го користам уторент последната верзија и не сум имал проблеми...
   
 7. kainn

  kainn
  Intern

  25
  9
  29 Септември 2017
  Машко
Слични теми
 1. mac-ufs
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,253
 2. dimitars
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,307
 3. phreakout
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  828
 4. mariomako
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,258
 5. lynx
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  668
Вчитување...

Сподели

Вчитување...