1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој torrent клиент?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од AlexM, 16 Мај 2014.

 1. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  841
  294
  18 ноември 2013
  Машко
  Дали Tixati можи да се користи на IPT ?
   
 2. geek22

  geek22
  Gaining Experience

  198
  111
  23 Февруари 2015
  Машко
  znae li nekoj dobar torrent klient sto podrzuva sekvencijalen (redosleden) download ?
   
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,298
  3,676
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Сите. Исконфигурирај да даунлодира по еден торент и толку :)
   
  На Oktar и Daniel86 им се допаѓа ова.
 4. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,657
  1,453
  27 Јануари 2011
  Машко
  Уште кога се отвори темава по сугестија на чченовите се префрлив на Deluge и сум задоволен. Препорака од мене.
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,618
  7,687
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  +1 за Deluge на виндовс, Transmission на линукс.
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,941
  27,611
  4 Септември 2008
  Utorrent 2.2.1 врв.
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 7. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,711
  13,079
  2 Август 2012
  Машко
  Го ставаш овој, му забрануваш да се апдејтира и капата настрана.
  Единствено не подржува симнување на NAS ама не е греда.
   
 8. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  926
  870
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Не има опција да селектираш кои фајлови сакаш да се симнат од торентот, или јас сум дефект?
   
 9. StevoB26

  StevoB26
  Gaining Experience

  34
  126
  28 Март 2014
  Не си единствениот.

  Capture.PNG
   
  На Motherboard му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Кoј билд нa utorrent 2.2.1 е нaјдoбaр?
   
 11. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,264
  25 ноември 2014
  25110 е солиден, го имаш на oldversion.com
   
 12. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,264
  25 ноември 2014
  Дефинитивно има опција кои фајлови да ги симнеш, ако е магнетен линк фајловите се откриваат покасно. Ако е торент фајл директно си бираш што да се симне уште пред да стиснеш Ок.
   
 13. Motherboard

  Motherboard
  Gaining Experience

  150
  188
  4 Септември 2015
  Машко
 14. StevoB26

  StevoB26
  Gaining Experience

  34
  126
  28 Март 2014
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,941
  27,611
  4 Септември 2008
  Yep.
   
 16. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  956
  519
  14 Јануари 2009
  up на темата. Го имам истото прашање
  Користев qbittorrent и utorrent со двата имам различни проблеми. Има некоја алтернатива ?
   
 17. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Tixati
   
  На AlexM му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BEST

  BEST
  Gaining Experience

  311
  277
  10 Јуни 2011
  Машко
 19. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  956
  519
  14 Јануари 2009
  Ако има еден торент кој се спушта и пробам да одворам друг, not responding ми дава, замрзнува софтверот. Со qbittorent бавно симнува и наоѓа seeds
   
 20. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,649
  7 oктомври 2011
  kalfa
  уторент в2.2.1 и исклучи ауто апдејт
   
  AlexanderMK, Dave1 и на Chicco69 им се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  Истиот и јас го користам на Win OS, неприкосновен :)
   
  На kjosmofon му/ѝ се допаѓа ова.
 22. kainn

  kainn
  Intern

  25
  9
  29 Септември 2017
  Машко
  Qbittorrent си го користам откако utorrent почна да става глупи реклами на клиентот
   
  Velix, RagingDemon и на architect им се допаѓа ова.
 23. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,194
  3,549
  7 ноември 2014
  Машко
  Имам глуп проблем со уторент, каде што не се пали клиентот (закочува на start up), мора рестарт на PC. Не помага ни преинсталација, ниту инсталација на други верзии - windows 10.

  Алтернатива најдобра која е?
   
 24. kainn

  kainn
  Intern

  25
  9
  29 Септември 2017
  Машко
  која верзија на уторент ја имаш ? најновата или ?
   
 25. architect

  architect
  Unstoppable

  1,974
  2,359
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  +1 моментално најдобар
   
  На PandaBomber и kainn им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. mac-ufs
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,251
 2. dimitars
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,307
 3. phreakout
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  828
 4. mariomako
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,258
 5. lynx
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  667
Вчитување...

Сподели

Вчитување...