1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  772
  250
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Колку го зема и почасти слики. Најдобар телефон за камера за парите.
  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 2. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  772
  250
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Супер се држи за парите. Ниеден телефон за парите не вади подобар звук.

  Покото е скоро комплетен пакет за ефтини пари, стално го препорачувам.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 3. CloudConnected

  CloudConnected
  Intern

  3
  0
  18 Февруари 2016
  Машко
  Xiaomi Redmi Note 4X

  Rooted, со инсталиран Magisk и неколку модули меѓу кои најважен ми е Xposed Framework. Моделот не е нов и заостанува зад актуелните трендови, но работи супер и подесен е онака како што јас сакам до најситен детал.
   
 4. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Intern

  136
  39
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Xiaomi Pocophone F1,го порачав од Али на 30 Октомври и ми стигна на 21 Ноември.Го платив 17к сосе маска заштитно стакло и 64 гига sandisk SD.Супер е телефоно ама го имам падната два три пати и сосе маската клаена на него задниот дел пак се изгреба и од позади личи ко со нож да го имам поминато.За перформанси неможам да се жалам а од ко му кладов google camera сликите се супер.
   
  На Crazy Psychopath му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vikomkd

  vikomkd
  Gaining Experience

  18
  128
  9 Август 2015
  Машко
  Земен е од ледиком 25.500 6/128GB верзија, сакав плавиот да го земам ама имаше само 64GB па испадна црниот да го земам. IMG_20190725_132347.jpg IMG_20190725_132358.jpg IMG_20190725_132011.jpg IMG_20190725_132111.jpg
   
  На Скоти и CykaBlyat им се допаѓа ова.
 6. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  772
  250
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Сликни некоја фотка со телефонот од природа или луѓе да видиме дали вади добри слики :D
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,820
  24,935
  4 Септември 2008
  Пак небулози. Покото е прецент телефон, Mi8 го мачка на леб за скоро иста цена. OIS, амолед, изработка.
   
  На farkizz, Draynor, DaVoRkNe и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. vikomkd

  vikomkd
  Gaining Experience

  18
  128
  9 Август 2015
  Машко
  Ќе пуштам деновиве некоја фотка само да се најде нешто интересно да се слика.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Majestic

  Majestic
  Gaining Experience

  119
  101
  25 Јули 2008
  Машко
  Досега користев OnePlus One кој го имам скоро 5 години е ме служи одлично.

  Конечно се решив и пресеков за Galaxy Note 9 откако најдов еден добра зделка на eBay.
  Значи добродојдов во Samsung фамилијата. :minishock:

  USA модел SM-N960U1, отклучен од Samsung: Ocean Blue, Snapdragon 845, 8GB RAM, 512GB Storage.
  Case-от е dbrand grip и Black Swarm skin.

  Навистина е штета што вакво прекрасно парче технологија “мора“ да се заштити за да не послужи барем некое време (иако досега телефон ми нема паднато).

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 10. krema

  krema
  Professor

  8,808
  8,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нема слики, провери ги линковите.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Majestic

  Majestic
  Gaining Experience

  119
  101
  25 Јули 2008
  Машко
  Се извинувам, поправено.

  IMG_20190726_160616.jpg IMG_20190726_160815.jpg
   
  На StalkeR и krema им се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  8,808
  8,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ми се допаѓа ќејсот. :)
   
 13. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  772
  250
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 14. Majestic

  Majestic
  Gaining Experience

  119
  101
  25 Јули 2008
  Машко
 15. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  712
  793
  2 Март 2011
  Машко
  ете така
   
 16. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Gaining Experience

  358
  52
  10 ноември 2017
  Машко
  Samsung J5 2015 -j500fn
  Машина уште држи батерија од како е купен,не сецка,кога се уклучува ти кажува каде боотира на што дали на кернел или на рековерј,телот е супер затоа што е добар за џеб 5 инчи е има и супорт 4г,и досега нема ни една дрцка како од продавница да е.
  Само пред 2 недели што спаднав на чаршија сакааше да го купат ми давааше ипхоне 5s и 4к но несакам да го дам,а друг човек ми дава samsung a7 2018 не му треба толку голем неможел за џеб да го збере му кажав не ја давам ј5цта.
  Без разлика и кој телефон да е битно работа да ти заврши ало ало,џабе ако имаш скап телефон,имаше еден скап телефон му кажувам дај друже да се јавам сум заборавил телот дома,ми кажува немам кредит а скап телефон има и бара од другите да се јави. :О
   
 17. Nick192

  Nick192
  Intern

  55
  40
  4 Април 2018
  Машко
  S9+ одлична машина, купен од форум и сигурен пријател наредните две години.

  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   
  На Happy и DrMTR им се допаѓа ова.
 18. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,190
  6,301
  27 Март 2014
  Се согласувам ! Една година како го користам и не осетив дроп на перформанси или некакво кочење или сецкање. Супер телефонче за парите.
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...