1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  826
  632
  29 Март 2011
 2. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,126
  1,362
  5 Септември 2008
  Машко
 3. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  172
  58
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Од каде го купи?
   
 4. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,126
  1,362
  5 Септември 2008
  Машко
  Од Амазон, пред година и нешто беше на попуст го земав за $230 (128GB). Мислам дека официјално веќе не се продава
   
  На Oktar и marick14 им се допаѓа ова.
 5. temelk4

  temelk4
  Gaining Experience

  161
  69
  19 Август 2013
  Машко
  @mdeni зедов 2 по 480$ од Гугл стор.

  Некој да планира да зима Pixel 4?
   
  Последна промена: 3 Септември 2019
  На Gumirano и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  9,081
  8,813
  24 Јуни 2009
  Машко
  Одлично телефонче за тие пари, имав прилика летото да го прочепкам, ептен ми се бендиса.
  Нека е честито :)
   
 7. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,126
  1,362
  5 Септември 2008
  Машко
  И не само за тие пари, имај на ум дека пред да најави компанијата дека нема да постои, телефонов чинеше $700.

  Искрено, не сум поседувал / видел телефон со подобра изработка до сега, 10/10. Згора на тоа, добивам Андроид апдејти на ист ден со Пиксел, Андроид 10 бета дури добив 2 дена порано. Единствениот недостаток е отсуството на Амолед екран, се' друго е перфект за моите потреби.
   
  На krema и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  9,081
  8,813
  24 Јуни 2009
  Машко
  Чинам дека само за американски пазар дека е правен.
   
 9. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,126
  1,362
  5 Септември 2008
  Машко
  Еве го, вчера вечерта
  [​IMG]
   
  spiritBreaker, krema, cipiripi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  135
  142
  9 Јули 2018
  Машко
  [​IMG]
  MI 9T Pro-Телефонот е звер!
   
  На Gumirano, Tomekk, itstheigyg и уште 8 други им се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,070
  25,356
  4 Септември 2008
 12. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  690
  492
  11 ноември 2015
  Машко
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,926
  3,498
  5 Декември 2009
  Машко
  Mi 9T 6/64,Vip.
  [​IMG]

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На Gumirano, despotovikj, Speedster и уште 9 други им се допаѓа ова.
 14. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  834
  296
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 15. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  241
  155
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Користам Самсунг А70. Телефонот е закон. Работи беспрекорно, без багови и кочење. Голем дисплеј навидум, а не е како таблет. Камера повеќе од добра, вади слики и видеа многу пореално за тие кои сакаат реалност, а не за оние кои сакаат иреален свет па ги нарекуваат испрани. Секунда или 5 не значат ништо во пребарувањата, е за толку се подобри флегшиповите.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 16. petkotrajko

  petkotrajko
  Intern

  37
  26
  16 Јуни 2017
 17. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,121
  564
  9 Мај 2012
  Машко
  Се уште го користам iPhone 8+ и уште ,,далје"
   
 18. krema

  krema
  Professor

  9,081
  8,813
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јас иПхоне 4S уште маста му ја вадам, нејке ни да чуе.
   
  На julll, Speedster, Sherminator и уште 5 други им се допаѓа ова.
 19. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,893
  6,512
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Па нејќе најверојатно звучникот отишол :D
   
  На gocetan, Gumirano, fiatf и уште 8 други им се допаѓа ова.
 20. MartinGR1MR

  MartinGR1MR
  Gaining Experience

  133
  52
  14 Јуни 2014
  Машко
 21. vanhelsing_44

  vanhelsing_44
  Intern

  2
  12
  27 Мај 2016
  Машко
  Samsung Galaxy S10e
  Супер компактно телефонче, презадоволен (купен нов од Телеком пред 2 месеци)
   
  Gumirano, Скоти, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. julll

  julll
  Intern

  56
  23
  20 Август 2016
  Првиот смартфон што сум го купил е 4с-от. Сеуште го користам за навигација кога одам на пат. Имам инсталирано jailbreak и на времето ја спуштив Навигон. Сеуште фура без никаков проблем.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 23. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  542
  235
  7 oктомври 2014
  А50 и а70 ги имат најлошите камери некогаш, с9 и с9 плус имаш за таа цена.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  834
  296
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Каде? Одма земам.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 25. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,562
  3,474
  11 Декември 2008
  Машко
  Ваљда за користени мисли.
   

Сподели

Вчитување...