1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,594
  1,217
  2 Јануари 2012
  Ако не знаеш за што зборувам сите С10 се прежешки во салоните што се изложени.
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,396
  4 Септември 2008
  Од кога салонски модели се репер за било што?

  Дени, ти си?
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,594
  1,217
  2 Јануари 2012
  Јас сум, прашањето беше дали грее телефонот без никаква причина, не дали се меродавни изложените. А треба да се меродавни затоа што треба да го видиш телефонот пред да го купиш.
   
 4. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,319
  719
  9 Мај 2012
  Машко
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,396
  4 Септември 2008
  Не грее воопшто, пишав која е предноста.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  Smenet Xiaomi Mi Mix 3 Onyx Black za Samsung Galaxy S10 Plus 12Gb 1Tb Ceramic White

  Lets have some fun :)
   
  На Ace Lud, DrMTR, Скоти и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. n1kola18

  n1kola18
  Intern

  77
  21
  21 Мај 2018
  Од каде друже ако не е тајна?
   
 8. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  Imported from Abu Dhabi :)
   
 9. n1kola18

  n1kola18
  Intern

  77
  21
  21 Мај 2018
  Создравје да го работиш.. звериште е то
   
 10. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  Fala, i kako vikaat da si kupis podobar od ovoj :)
  Yes of skroz, se soglasuvam i go potvrduvam nazivot od pogore :) :) Telefonot e zver vo prava smisla na zborot so povekje ram od pogolemiot del desktopi i laptopi... (so isklucok na onie drugite)
   
  psyside, n1kola18 и на Ace Lud им се допаѓа ова.
 11. n1kola18

  n1kola18
  Intern

  77
  21
  21 Мај 2018
  Како стој со батеријата? Ја цеди понабрзо?
   
 12. milos625

  milos625
  Intern

  13
  15
  24 ноември 2018
  Машко
  Imam
  Leeco le pro 3
  B|
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,184
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  За колку го зема?

  По мене телефон со најдобри цена/перформанси

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,396
  4 Септември 2008
  Во 2016-2017 да.
   
 15. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  306
  254
  19 ноември 2013
  Машко
  Xiaomi Redmi 7 3/32, прв пат користам Xiaomi телефон го имам веќе недела дена и сум презадоволен.
  [​IMG]
   
  tupacan, DaVoRkNe, Banjifiko и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  OnePlus 7pro 12/256[​IMG]

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На DonFrozex, Ace Lud, DJovan0v и уште 11 други им се допаѓа ова.
 17. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,184
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Најди ми телефон за 150Е, 165к antutu, стерео звучници, 4k видео, IR blaster, 1080P екран, 4000mah+ батерија и USB C приклучок? Идеален за youtube, музиче и по некоја слика/видео.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,396
  4 Септември 2008
  Google pixel, lg v20, htc 10, Mi6
   
  На cipiripi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,184
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Ни еден флегшип до mate10 нема 4000mah батерија, пред тоа P10 беше најјак до 3500mah. И плус ни еден од овие неможеш да купиш на ново, освен можда ми6 кој кошта 350E. Ако мислиш на старо тогаш батеријата им е отидена и трае 3 саата.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 20. Aleks88

  Aleks88
  Intern

  94
  30
  27 Февруари 2009
  Toa zavisi kolku ti mu ja cedis baterijata i so sto. Pofalbi za telefonot vo sekoj pogled ( ekran, kameri, za sd karta nejke ni da cue... )
   
 21. vikomkd

  vikomkd
  Gaining Experience

  28
  148
  9 Август 2015
  Машко
  Од скоро подновен со Жаоми Ми 9,телефончето си е топ.Сега за сега задоволен и со камери и перформанси.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Sliderr

  Sliderr
  Gaining Experience

  31
  77
  16 Мај 2012
  Машко
  pocophone f1

  Звер телефон не закочил ниту еднаш, буквално си лета

  Испратено од POCOPHONE F1 преку IT.mk форум апликација
   
 23. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  888
  1,435
  12 Септември 2013
  Машко
  Мi А2 lite. Not bad, not terrible.
   
  На Sludge.Factory, DelphiUser, Avid и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  210
  319
  12 Декември 2015
  Машко
  На Potop и DelphiUser им се допаѓа ова.
 25. Martin1992

  Martin1992
  Intern

  52
  30
  30 Јуни 2019
  Машко

Сподели

Вчитување...