1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  559
  266
  7 oктомври 2014
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  192
  212
  26 Декември 2013
  Машко
  Speedster, Pane-G, AlexanderMK и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  884
  327
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 4. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  513
  437
  20 ноември 2013
  Машко
  Screenshot_20191029-190004.jpeg

  од цигла..
   
  На SpiritBond, Draynor, Potop и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  187
  198
  9 Јули 2018
  Машко
  Iphone X,64 GB Презадоволен

  266DBE33-C878-4E44-8AF5-D67B1F82386A.jpeg
   
  SpiritBond, Potop и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 6. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,938
  4,647
  8 Април 2011
  Машко
  Samsung galaxy s6 го користам уште од првиот месец кога се појави во мк и работи како и првиот ден. 2 год по цел ден што се вика играв lords mobile што 2 до 3 пати на ден ми ја празнеше батеријава. И денес после преку 1000 полнења работи како нов,батеријата држи исто како кога беше нов. Дали ми се погоди или сите с6 се такви искрено не знам. Дури не се реасипе не купувам друг.
   
  На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,690
  1,141
  16 Јуни 2010
  Машко
  Од вчера, Huawei P Smart Z (emerald green).
  Голем екран ми беше најважно, а хуавеито нема ни ноч така супер е. Читање на текст, гледање видеа, скролање по апликациите - одлично оди.
  Не можам конректно да зборувам за перфомансите, мене ми е брз телефонот. Со оглед дека претходно сум бил на Redmi 4X (Snapdragon 435, 2 гига рам, 5inch екран), овој ми е подобар у се, до сега. Ram management на хуавеи, е речиси ист како на Xiaomi, па така иако има 4 гига рам често угасува работи од позадина па мора мануелно во опции за оптимизација за батерија да се тргнат апликациите. Има најава за Android 10, EMUI 10 ама тоа ке биде наредната година, па има време можеби нешто и ке сменат.
  Телефонот е доста габаритен, тежок е у споредба со повеќе телефони и ракување со една рака е тешко. Ставањето маска го прави да не е лизгав толку во рацете, но го прави и уште поголем и потежок.
  Звучник има само еден, доле е поставен и има стандарден проблем, може лесно да се прекрие и да не се слуша.
  Батеријата рано е да ја коментирам, 4000mah не очекувам да има проблеми за еден фул ден.
  Цената е 13 500 у нептун. Искрено не ги пратам многу телефоните и цените, ама мое гледиште е дека ако Honor 8X е 12,500 у ледиком(доста сличен со овој), и слични Хуавеи уреди(Kirin 710) се тука нека од 10-16к, мислам дека цената му е океј.
   
  На Speedster и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 8. Blue heart

  Blue heart
  Intern

  17
  2
  24 oктомври 2019
  Женско
  Tie vo Neptun ne se normalni mislis od niven dzeb kupuvas c c c jas ne sum zadovolna od mojot samsung galaxy j7 go zemav od Neptun pred nekoja godina i uste koga go zemav me zezase trebase da go nosam da go sredat ama nemozam bez telefon
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,148
  25,463
  4 Септември 2008
  иПхоне 11

  A16C6D3D-8747-494D-B72C-DEDA5DA3379B.jpeg
   
  На goran_oh, SpiritBond, SiPy` и уште 7 други им се допаѓа ова.
 10. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  130
  232
  24 Април 2007
  Женско
  На Скоти, Avid, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  9,248
  8,978
  24 Јуни 2009
  Машко
  И после оди речи дека ипхоне не е закон. :)
   
  goran_oh, Маша, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,767
  5,521
  21 Јануари 2009
  Чим псај го зема... ама он веќе не е она што беше.
  Порано повеќе го диктираше трендот и поцврсто го држеше трејдмаркот за квалитет.
   
  Happy, null_ptr и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...