1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде и како дознавте за Македонски ИТ форум?

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 30 ноември 2007.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,387
  25,017
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  20191108_134732.jpg
  Ок Иле, простено ти е што не знаеш.
   
  На Dinamit, GGTT1, Necromancer и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  244
  177
  13 Март 2017
  Машко
  Ја брат ги ругам искрено ваквиве. Сите по ова групиве на ФБ глумат нешто, сите се у ваздух отидени. Само некои нови титули си додаваат до името..
   
  На Mao му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  910
  452
  5 Јуни 2007
  Машко
  Класични тролови. Групата има многу мала наменска примена. Од 10 постови 1 е пост во кој некој ВСУШНОСТ бара помош од комјунити, 3 поста се новости/вести а 6 поста се тролање.
   
  farkizz, Fatal1ty_ и на coNNectMKD им се допаѓа ова.
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  980
  524
  12 Април 2017
  Машко
  Тешко прашање. Најверојатно барав помош околу нешто на Гугл, па ми излезе форумов..
   
 5. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,969
  12,277
  23 Јануари 2008
  Манга
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,333
  9,745
  23 oктомври 2012
  Машко

  Нели е ова малку иронично??? Во затворена група коментираат зошто некоја друга група била воглавно затворена. It makes you wonder...
   
  На RoninMK, toplel, igor_xxxx и уште 13 други им се допаѓа ова.
 7. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,647
  6,778
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Познавам еден од нив, Јане Тодороски ака Gigawatt, главен модератор/администратор е на електроника.мк форумот и доста паметен момак, и они ја испробаа политиката на ограничување и добија доста критики од соседните земји па и од нашата и го тргнаа тоа. Не дека го бранам де, чисто ете да се знае дека некој од искуство зборува.
   
  bxxxn, farkizz и на Oktar им се допаѓа ова.
 8. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  83
  131
  6 Мај 2019
  Женско
  Му го донесов на сопругот мојот музејски експонат од компјутер што го користев пред некои 15-тина години, со хоризонтално куќиште. Беше воодушевен што воопшто функционира. Па и постари верзии на Photoshop и Gimp ги тераше без мака. :D
  Го расклопи инстантно да види што може да искористи/надогради, а јас барав на search некои делови кои ги бараше.
  Така ми излезе форумот.
  По некое време, кога се заинтересира да ги замени цигарите со vape, добри резултати ми излегоа исто така од форумов.
  Финални резултати, деловите на стариот компјутер кои беа сеуште употребливи се искористени со други делови да се склопи просечна конфигурација за дечки кои немаа, а им требаше.
  Vaping е веќе thing подолг период, и им извади мода и на колегите на работа.:) Додуша, уште има такви кои упорно тврдат дека ќе го убие, а самите се страсни пушачи, туку нејсе...
  И така...
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,333
  9,745
  23 oктомври 2012
  Машко
  Јане... ке го чуеш пред да го видиш! Сме спремале испити заедно, а и по малку сме пиеле, ама он нема баш мерка :D
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,647
  6,778
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Се ожени пред некое време сега брзо и детенце доби. Кул лик онака само малце напорен :D
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  332
  271
  1 Февруари 2017
  Машко
  најпрво од темата избор на клима уред
  потоа @gOJDO ме навлече на хардвер да не ми останат пари за по кафани:):):)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...