1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде и како дознавте за Македонски ИТ форум?

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од D, 30 ноември 2007.

 1. D

  D
  Администратор

  3,228
  1,606
  31 Март 2007
  Би ги замолил сите членови да наведат од каде и како дознаа за Македонски ИТ форум?
   
  На Lanisa и Demos им се допаѓа ова.
 2. The_Darkness

  The_Darkness
  gamer

  106
  53
  17 Мај 2007
  jas mislam deka slusnav za IT na emisijata Enter.prvo ne obrativ mnogu vnimanie,no podocna nekoi moi prijateli pocnaa da zboruvaat za toa, i si velam aj jas da odam da vidam sto cudo e i toa.i imase sto da vidam,navistina nesto sto navistina ni trebase na nas hakerite :p:)):p:)). sega zasega e super i samo taka neka prodolzi
   
 3. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Јас случајно го видов линкот Форум на ITSec.com.mk. Ама не зажалив што го видов :p
   
 4. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
 5. mr.wicket

  mr.wicket
  Intern

  36
  1
  29 ноември 2007
  Машко
 6. DimitarMK

  DimitarMK
  Гостин

 7. D

  D
  Администратор

  3,228
  1,606
  31 Март 2007
  Како поточно? Што бараше? Кој кeyword? :rolleyes:
   
 8. D

  D
  Администратор

  3,228
  1,606
  31 Март 2007
  Зошто тогаш постираш? :))
   
 9. mr.wicket

  mr.wicket
  Intern

  36
  1
  29 ноември 2007
  Машко
  Другарче имаше еден проблем со копјутерот и пишав „ИТ помош“ и ми го даде линкче. Прво мислам дека беше.
  И се зачленив, почнав да досаѓам во сугестиите и така :)
  Интересен е, фалеше вакво форумче.. јас сега го дознав и се навлеков..
  (ту мач кофи кофи кофи ... бррр :))
   
 10. DimitarMK

  DimitarMK
  Гостин

  :nesiguren:
   
 11. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Барајќи помош за еден проблем за XP.
   
 12. D

  D
  Администратор

  3,228
  1,606
  31 Март 2007
  Малку поконкретно, каде што како? :)
   
 13. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Заборавив, на Google. Барав помош за Generic Host 32 и случајно налетав на форумов. Ја запаметив адресата и попладнето дома отворив, се регистрирав и...
   
 14. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  Jas doznav preku kolegata :)) Aleksandar mi rece deka imalo mnogu interesni temi tuka ia navistina ne zazaliv
   
 15. taranenik

  taranenik
  Intern

  555
  13
  12 Јуни 2007
  proveruvav dali ima sajt ili forum za it vo makedonija i ooooppp koa vaka izleze forum :). i taka sea eve :LOL::skuter::taz::zhurka:
   
 16. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  137
  10 ноември 2007
  Машко
  На Google барав решение за проблем на мојот РС, ама не се сеќавам точно кој беше keyword-от. Од линковите што ги исфрли Google на прво место беше линк до тема од форумов. Кликнав и малку се прошетав низ форумов и некако ме бендиса и го ставив во Bookmarks. :bravo::bravo::bravo:
   
 17. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  На некој од порталиве видов банерче и кликнав и... Here I am...
   
 18. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Hmmm jas izgleda doznav od nekoj drug forum,a isto taka i od spisanieto ENTER.Ne zazaliv sto se zacleniv!
   
 19. D

  D
  Администратор

  3,228
  1,606
  31 Март 2007
  IT.com.mk se nema reklamirano na nikoj od portalite. :)

  Edit: Ma bad, se ima na nekoi. :)
   
 20. damjan_ku

  damjan_ku
  Intern

  129
  7
  18 oктомври 2007
  Јас дознав од Ентер.
   
 21. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
 22. DynamicMK

  DynamicMK
  GFX

  1,618
  154
  11 Април 2007
  Машко
  Јас од рекламата на А1 :)
   
 23. drown

  drown
  Master

  1,455
  213
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
  Која реклама? :LOL:
   
 24. DaRkSlidE

  DaRkSlidE
  Intern

  152
  2
  14 Мај 2007
 25. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007

Сподели

Вчитување...