1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gearbest - купони за попусти, продукти - генерална тема

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од psyside, 23 Јуни 2014.

 1. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  533
  209
  14 ноември 2016
  Машко
  Чаре, пробај отворија внатре и види да не има нешто покрарено.
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Не е, шанси нема. 50 пати проверив, и јас мислев тоа е.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 3. krema

  krema
  Professor

  10,706
  10,274
  24 Јуни 2009
  Машко
  Пробај со друг полнач или бапни го на PC да се полни.
   
 4. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Пробано... нејќе.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 5. krema

  krema
  Professor

  10,706
  10,274
  24 Јуни 2009
  Машко
  За кој поточно модел на wristband станува збор?
   
 6. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  IMG_9470.JPG  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 7. krema

  krema
  Professor

  10,706
  10,274
  24 Јуни 2009
  Машко
  Немам друга идеја, ајде види дали нешто ќе ископаш во упатството, јас би го оставил подолго време од 1 саат да с еполни.
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Го оставив на компјутер па ќе видиме.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 9. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  533
  209
  14 ноември 2016
  Машко
  Си ја одбрал најефтината што постои и е небрендирана. :hay: Зошто не зеде некоја од нивните брендови на Gearbest како што се Alfawise? Јас ја имам Alfawise B7 Pro и сум презадоволен, иначе уште првиот пат ја полнев на PC порта, откако ја наполнив прочитав во упатство дека треба да се полни во штекер, нема врска.
   
 10. krema

  krema
  Professor

  10,706
  10,274
  24 Јуни 2009
  Машко
  Симптомите ми се некако како да не сака да ја иницијализира батерија, остај ја подолго така можеби ќе тргне да ја полни (исто што ми паѓа на памет е тоа да биде во топла просторија, батериите на ладно како лудо им паѓа волтажата, ова е мое видување и не мора да значи така).
   
 11. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Image1548695124.961629.jpg
  Светна, ама нема ништо на екранот. Ќе го биде...  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 12. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Грешка во чекори. Ми искочи ефтино и земав, а имаше и огромен број reviews 5*.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 13. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  IMG_9472.JPG

  Поврзано е со телефон. Работи, екранот е мртов. Да го расчепкам, до после и ќе го оправам :)


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 14. krema

  krema
  Professor

  10,706
  10,274
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да не си го префрлил во некој Ghost mode!?
  Не го отварај одма, прочепкај малку по нет!
   
 15. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  533
  209
  14 ноември 2016
  Машко
  Мене ме чинеше само $1.14 со се шипинг.

  [​IMG]

  Беше промоција , незнаев ниту јас што точно е воа пошто никогаш не сум имал, на момент беше ваа цена и го порачав , не дека ми требаше али.... Се покажа доста добар производ, па дефинитивно го препорачувам!
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Гуглав, ама не најдов такво нешто. Може и да се оправи само, не знам.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 17. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  533
  209
  14 ноември 2016
  Машко
  А отвори ли тикет на GB?
   
 18. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
 19. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  451
  212
  28 ноември 2015
  Машко
  Како да комуницирам со продавачот од Gearbest.com?
  А и неможе пратка да се откаже?

  Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
   
 20. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  451
  212
  28 ноември 2015
  Машко
  Никој бе?

  Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
   
 21. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,702
  2,582
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Никој брат.

  Мислам дека можеш да комуницираш само со ГБ саппорт, па тие да ти средат со продавачот.
   
  На riki_staff му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,445
  6,560
  27 Март 2014
  Сите сајтови не испорачуваат до Македонија, ради коронава. Не функционираат аеродромите, нема кој да ги пренесе пратките до корисниците. Ради тоа, привремено ја имаат ставено Македонија во блокада. Што е и реално, со оглед на ситуацијаа.
   

Сподели

Вчитување...