• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Galaxy PCX GeForce 9600GT

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Еден мој другар сака да ја земе оваа графичка, па би сакал да знае мислење во врска со неа дали е добра или не. И едно мое прашање во врска со графичката дали ќе ја фаќа на неговата матична.
Однапред благодарен.
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Да ќе ја фати и плочата ти е PCI Expres x 16 , a за графичкава добра е, но има и подобро има и нешто појаки графички од оваа сепак нека размисли другар ти...Се јадат и со 8800 поради тоа што 8800ката има повеќе steam процесори . Јас би играл на 8800ката..
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
@Sephiroth
Значи доколку ја стави оваа графичка нема да биде максимум искористена така? Инаку има АМД 3200+.

П.С. Можете да препорачате и ваша графичка предлози се добредојдени. Цената да е максимум до 7000 денари.
Уште еднаш благодарност за мислењата.
 

TataMata

Intern
13 јуни 2008
115
1
Таман ќе биде искористена, зависи од играта, ако се губи време во процесорот џабе графичка.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.600
16.364
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&[email protected]@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^[email protected]@@@@@@@&P5P#@@@@@@[email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
8800GT е моќна за тој процесор, но затоа може да игра со многу повеќе детаљи, со AA и AF. Може да проба малку да го оверклокува процесорот, на пример на 2.6GHz.
 

zorandesign

Баниран/a
6 јуни 2007
1.618
689
Za taa maticka i za toj procesot nistopoveke od ati radeon 1950Pro vo SET.ako seuste gi ima,ako ne pobaraj si 7900GS.Ne se nadevaj mnogu ako stavis silna graficka deka ke dobies razumen framerate.Nema sansi.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.215
Мислења
918.811
Членови
32.875
Огласи
1.031
Најнов член
Jass89
На врв Дно