1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,856
  1,216
  28 ноември 2015
  Машко
  upload_2020-6-2_17-9-19.png
   
  На gremlin и Deksa им се допаѓа ова.
 2. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  589
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Poloniex

  Ethereum 0.01 ETH
  Tether USD 10 USDT

  Withdrawal fees per asset

  Na Asset se misli na 1 coin ili 1 transakcija od primer 10 coini?

  Edit: berzava e mizerija, napraviv acc, error password or email/user, otidov reset, cekav mejl 15 min, pa pak reset, resetirav, na login pak error "Too many failed log in attempts. Please try again in twenty minutes."
  Kinesko g**no.
   
  Последна промена: 2 Јуни 2020
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,856
  1,216
  28 ноември 2015
  Машко
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  589
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Znam Stef ama me odvrati ova:

  Reset Login Password
  For security purposes, no withdrawals are permitted for 24 hours after modification of security methods.

  Ne se sekjavam koj mi bese passot i me mrzese da pravam nov acc ili da cekam 24 casa, ama izgleda ke pravam nov acc :D
   
 5. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,856
  1,216
  28 ноември 2015
  Машко
  Епа тоа го прават за твоја сигурност.
  Зашто хакот беше со апи клучеви незаштитени.
   
 6. gojam

  gojam
  Intern

  2
  0
  2 Јуни 2020
  Машко
  Здраво дечки,

  Малку почетничко прашање. Како купувате BTC? Face-to-face или преку некој сервис Kraken, ZipMex и сл? И ако купувате преку сервис, како правите иницијален депозит таму? Преку wire transfer или?

  Фала многу.
   
 7. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,856
  1,216
  28 ноември 2015
  Машко
  Само лице во лице.
  Трансфер на пари тешко :)
   
  На Deksa и gojam им се допаѓа ова.
 8. gojam

  gojam
  Intern

  2
  0
  2 Јуни 2020
  Машко
  Фала на одговорот. Тоа значи дека не можеме да користиме Kraken, Coinbase и слично од МК? Да не знаете некој сервис таков што не поддржува и нас?
   
 9. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  116
  51
  15 ноември 2017
  Машко
  Ортак, не одмагај ако не можеш да помогнеш.
   
 10. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,856
  1,216
  28 ноември 2015
  Машко
  Само губиш 5%
  Coinmama | Buy and Sell Cryptocurrency Online
  Ти знаеш дека транфер на пари преку банка е забрането на берзи кај нас. Само со картички а никој не не подржува ни Бинанс.
   
  На gojam и Deksa им се допаѓа ова.
 11. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Ја продавам пиши ПП колку сакаш да купиш.
   
  На gojam му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  116
  51
  15 ноември 2017
  Машко
  Бинанс не е една и единствена. Истражи малце има менувачници кај шо можеш да купиш сo наши скапани картици од наши скапани банки.
   
 13. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  589
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Точно но тие се непознати менувачници со мала ликвидност и постои ризик за скем.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 14. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  198
  59
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 15. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  0.26 btc на продажба утре
   
 16. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  1.27 btc на продажба денес
   
 17. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Се продава 1.3687 btc утре до 22 часот.
   
 18. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  198
  59
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 19. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,394
  23 oктомври 2012
  Машко
 20. damil

  damil
  On your way to fame

  783
  826
  2 Јануари 2015
  Машко
  На MacRazor и Oktar им се допаѓа ова.
 21. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,394
  23 oктомври 2012
  Машко
  Појма немам, само сакав и јаа така во стилот на Дип Импакт да пуштам линк, без муабет околу темата и да бидам со ставот, ете гледате, се е јасно, се очекуваше ова скроз.
   
  causevd, Deksa и на damil им се допаѓа ова.
 22. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,678
  4,126
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Биди си оригинален Брус Вилиџ. Не биди како другите.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  28 етери на продажба
   
 24. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,856
  1,216
  28 ноември 2015
  Машко
  На DeepImpact му/ѝ се допаѓа ова.
 25. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  376
  313
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Royal Caribbean бродската компанија преку таа фирма и исплќа на вработените плата. Па сега сите картички им се замрзнат :minishock:
  --- Споени мислења, 24 Јуни 2020 ---
  upload_2020-6-24_21-18-31.png
   

Сподели

Вчитување...