1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Овде на официјалниот сајт гледам 10 берзи. Која берза ја користиш за менување?
   
 2. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  1,017
  635
  3 Јули 2007
  Tradeogre, Coinex, Kucoin и Hotbit. Kucoin ти е најсигурна ако сакаш да продаваш. А Tradeogre има најмала провизија за бтц трансфер, од 5 до 10к сатс
   
  На Deksa и goranzoran им се допаѓа ова.
 3. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Пад на наградата на 12 May 2020 01:26:17
  Да видиме кој ќе погоди на која цена ќе се преполови. :alien:
  2020-05-07 (3).png
   
 5. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 6. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 7. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
 8. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 9. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Се продаваат 80 000 electroneum (ETN) ако сака некој да купи нека пише ПП.
  --- Споени мислења, 16 Мај 2020 ---
  Увоз праел некој преку RAW File од
  https://downloads.electroneum.com/blockchain.raw
  This is a DANGEROUS operation: if the file was tampered with in transit, or obtained from a malicious source,
  you could end up with a compromised database. It is recommended to NOT use --verify 0.
  *****************************************************************************************
  You have 20 seconds to press ^C or terminate this program before unverified import starts
   
 10. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 11. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  1 биткоин на продажба ако има некој заинтересиран нека пише ПП
  --- Споени мислења, 17 Мај 2020 ---
  Не се јавија купци за електронеумите.
  Префлени 711 за проба на берза ако нема заинтересирани до утре ќе бидат префлени и останатите.
  2020-05-17 (1).png 2020-05-17 (3).png "Ако планината не оди кај Мухамед, Мухамед ќе оди кај планината"
   
 12. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,673
  4,124
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Нема купци ни за бтц ни за етх а не па за етн... Спласна некако интересов за крипто.
   
 13. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  116
  51
  15 ноември 2017
  Машко
  Другар има прави купци, проблем е шо нема прави продавачи. Башка и мина времето кога се купуваа марки, долари и франки од шверцерите на Бит пазар. Ова е ново време, модерно, си одиш ко гос'н у мењацница и крај.
   
 14. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Поради коронава, насочени се кон здравјето и храната.
   
 15. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,673
  4,124
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  И пред короната дамбетер беше...
   
 16. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 17. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 18. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Сега е доста подобро после полицискиот час иако можда е уште рано да се каже.
  Онтопик 0.3 btc на продажба.
   
 19. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 20. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  589
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Продавам 6 Етериум
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 21. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  197
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Whale fucking to become olympic sport officially image-a6bae891-b3cf-4a29-80b3-87c358dbd83b-1590768587620-small.jpg DwFKlXoWwAA-I4Q.jpg
   
 22. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  Купувам 20 етереуми
   
 23. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  211
  320
  12 Декември 2015
  Машко
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  589
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
 25. Chiller

  Chiller
  Gaining Experience

  475
  177
  8 Март 2012
  Машко
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...