1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  193
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Istrazuvanje :)
   

  Прикачени датотеки:

 2. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  193
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  saupload_ashley.jpg saupload_Contrarian.jpg saupload_Golden-Rules-of-Rothschild.png Contrarian vs Non Contrarian Way :)
  Primer Jeff Bezos e Non Contrarian from retail to robotics :)
  Elon Musk Contrarian
  Rotchild Dynasty contrarian when matters

  Vie sto mislite, kakvi se vasite strategii ?
   
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,183
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,183
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
 5. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  193
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Malo cemo aprilili Screenshot (73).png
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  193
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 7. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,183
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
 8. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,183
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
 9. Bojan J

  Bojan J
  Intern

  36
  38
  11 Јули 2013
  Машко
  Има пораст убав во последниве 24 часа. Што очекувате во иднина?
   
 10. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  518
  378
  9 Февруари 2012
  Машко
  Pogolem porast uste 30% minimum.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 11. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,798
  1,170
  28 ноември 2015
  Машко
  Тетер стана покорисен него биткоин најс.
   
 12. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  193
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
 13. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,183
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
 14. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,265
  25 ноември 2014
  Да речеме дека биткоинот што го ходлате расте нереално. Збориме го стига пикот од 18к или јаче иде 20, 30... (теоризираме, друга ми е поентата).
  И сакате да напраите кешаут во фиат (поради Х причини, да не отвараме идеологии за крипто и дали ќе успее да го замени фиат). Што сега?

  Легислативите во МК се сиви at best. Шо ќе праите? Ќе го шиткате на парчиња OTC дел по дел? Демек нема да се прочуе во оваа “огромна“ македонска заедница дека имате доста кеш? Може ви звучи смешно ама сум читал вести кај шо ретарди убивале и за 2-3к евра а не па 20-30... Ќе ги искеширате преку некој ексчејнџ? Кои се законите? Даноци? Извор на парите? (во америка пример бараат точно секоја трансакција и инвестиција со датум и детали од почеток на трејдањето до сега)

  ?
   
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,469
  6,722
  21 Јануари 2009
  Сакаш да кажеш секој што ќе напраи многу кеш од биткоин може да биде убиен?
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,798
  1,170
  28 ноември 2015
  Машко
  Го сметаат како тргување со дериват па плаќаш 10% персонален и плус данок на добивката 10%.
  Многу работи што ги прашуваш се легитимни но работата е државата не ја интересира,иначе ќе го легализираше и ќе немаше никаков проблем за плаќање данок.
  Ако внесеш пари од продажба во банка под 3000 евра нема да имаш никаков проблем.
   
 17. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,183
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Не е нереално нешто што се има случено веќе, би било повторување на историјата.
   
 18. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,265
  25 ноември 2014
  Сакам да кажам дека неандерталци имаме у државава.
  На крај краева не мора да те убијат, ќе ти се соберат со палици и ќе те напраат џигер :)
  Не знам зашо ви звучи смешно да си под ризик ако те знаат у маало дека имаш ливче што вреди 30.000 евра.

  Сакаш да каеш ако шитнеш крипто на ексчејнџ и ти легнат пари на сметка од ексчејнџот, под 3000 евра, не ти бараат шо кур и од кај е приливов на пари во УЈП? Имаш искуство или извор на стејтментов?

  Техникалии. Не ми е тоа прашањето.
   
 19. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  193
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер


  Druze dali do tamu dojde rabotata imas milijardi pa mu ja mislis kako sto ?

  Zasto bi znael nekoj u maalo koklu pari imas ti kaj sebe osim ako ne se eksponiras preterano ?

  Nema zakon za kriptovaluti i oficijalno nema danok drugcije se vodi ako veke sakas da go platis, a ako sakas da go zaobikolis sekako mozes ogromnata kolicina da ja iskesiras ima nacini i sekako ke te kosta takvoto eskiviranje na danok :)
   
 20. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,183
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Ако добро те разбрав прашањето е ако префрлиш пример 49341 btc ко овој овде пред 6 часа, како ќе ги извадиш и како ќе се спасиш утре да не ти удрат ќутек и да не те ограбат?
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 21. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  109
  50
  15 ноември 2017
  Машко
  Луѓе, намалете со фунгите!
   
  На bicikle и masterficx им се допаѓа ова.
 22. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  193
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Infalcija ili hiperinflacija

  Dali USA se dvizi vo toj pravec, zemajki vo predvid deka dolarot e world reserve currency ?

  Dali zastita lezi vo chaos hedge insurance ?


  ezgif.com-webp-to-jpg.jpg
   
 23. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,183
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
 24. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,798
  1,170
  28 ноември 2015
  Машко
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 25. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  193
  58
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  https://crld.cc/cg/T54VHR

  ROI 2-3 god [​IMG]:)

  Se kupuva steblo so kripto i isplata moze vo kripto

  3-4 berbi godisno, plasman i prodazba nivna ili ako sakate dostava pa sami da shitkate niz maalo hahah

  Svajcarska kompanija


   

Сподели

Вчитување...