1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,910
  2,462
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  A LOT Of Good News For Bitcoin! Samsung Invests 2.9 Million in Ledger!
   
  На NeoWalker и DeepImpact им се допаѓа ова.
 2. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,910
  2,462
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,910
  2,462
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,190
  3,169
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Типична манипулација со цената на криптото... Наводно украдени за да турнаат цена . Ги продаваат наеднаш и потоа на пониска цена ги купуваат и бингоо гратис 70 биткоина во 3 часа работа на трејдинг. И со цел да се оправдаат мораат да објаваат дека биле хакнати.
   
  Crazy, StalkeR и на goranzoran им се допаѓа ова.
 5. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,910
  2,462
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Си го знаеш ти занаетот ;)
   
  На StalkeR и Pane24 им се допаѓа ова.
 6. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  294
  189
  9 Февруари 2012
  Машко
  Btc

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 7. krema

  krema
  Professor

  9,091
  8,818
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ајде палите тоа риговите, почна да се исплаќа копачењето.
  Среќно :)
   
  На MacRazor и goranzoran им се допаѓа ова.
 8. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  312
  182
  29 oктомври 2016
  Машко
  Конечно еден разумен риплај на тредов
   
 9. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,162
  713
  28 ноември 2015
  Машко
  Само види го етх/бтц отидено е под support. Бтц се крева на хајп и сентиментот на маркетот е пре булиш.
  Типично за бтц прави рели до 0.618 фиб зона и паѓа надоле.
  Тест на 4200-4400 би ми потврди дали ова е вистинско или фејкоут.
   
 10. krema

  krema
  Professor

  9,091
  8,818
  24 Јуни 2009
  Машко
  Времето ќе покаже дали е фејк или не. :)
   
 11. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,162
  713
  28 ноември 2015
  Машко
  Може е само абц корекција али долг 4 бран лол.
   
 12. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,190
  3,169
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Еве го кај е азното:D Screenshot_59.png
  А беа планирани за шиткање...
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 13. maci

  maci
  On your way to fame

  2,908
  646
  2 Април 2008
 14. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  557
  765
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  3-4к евра месечно за струја не се 100 графички :) повеќе како 100 рига по 8 графички :)
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,190
  3,169
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Znam koj e ;)
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  9,091
  8,818
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Pane24
  Koj e? Ај во пп. :)

  Инаку кој не запалил риг, време е за палење. :)
   
 17. vlatko175

  vlatko175
  Gaining Experience

  286
  106
  15 Јули 2008
 18. tomi

  tomi
  Guru

  9,896
  9,125
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Купувам крипто до 1бтц (плаќам по цена на coinmarketcap.com)
   
 19. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  142
  71
  8 ноември 2017
  Машко

  Продавам/откупувам криптовалути 24/7
  Продавам/откупувам ригови, графички карти
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 20. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,910
  2,462
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
 21. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,910
  2,462
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  стелар.PNG
  In the coming weeks, Poloniex will begin offering Stellar inflation rewards to all eligible Poloniex customers who hold a balance of at least 1 Stellar Lumen. This is part of a broader strategy to enable our customers to benefit from the unique properties of certain crypto networks.
  A simple guide to Stellar inflation rewards
  Stellar Inflation: What is it

   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 22. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,590
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Анализите скоро никогаш не се точни ради FOMO но со сегашниве цени подобро да ги држиш парите у крипто одколку во банка нормално за тие што се разбираат, крипто крипто валутите не се за секој, едно време и чистачките по ходници збореа за ригови :)))
  Знам доста луѓе што купија етх по 800 и кусур во таа еуфорија јбг тоа е тоа а од друга страна кој купи во јануари коа беше 100-ка етерот сега е на 250% плус ...
   
  На lakiodsk и User12 им се допаѓа ова.
 23. Vinter108

  Vinter108
  Intern

  41
  9
  12 Август 2015
  Машко
  Немора да значи дека овој пат ќе порасне 14-17 пати. Многу полесно е да се крене цената на Биткоин x15 пати додека е со мал маркет кап, кога растеше x15 пати маркет капот му беше 5-10 билиони (2016-та година, претходните години немаше ни билион). Сега е сосема нешто друго, плус не верувам у такви фибоначи и ред други анализи, си имал среќа со добивките и тоа е тоа, едноставно е.
   
 24. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  557
  765
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Со секој нареден бул, зголемувањето е помало да, но да кажеш дека за биткоин е многу 140 билиони е смешка. Или пак за Етер 26 билиони. Златото има вредност од над 8 трилиони, Ејпл и Гугл се 1 трилион. Но не мора да се гледа така.

  Вкупното богатство household wealth Само на жителите на америка изнесува околу 100 ТРИЛИОНИ. Само американците да сакаат да вложат 1 процент од своето богатство во Етер или Биткоин, тоа е 1 Трилион. Размисли малце на оваа тема.
  Плус маркет капот е излишна мерка. Дневниот волумен на топ 10 менувачници е 2-4 билиони. Цената на БТЦ е одредена од овие 2-4 билиони. Т.е само 2% од сите БТЦ се препродаваат. Воедно самиот си запознаен како што гледам, сигурно и знаеш дека 20-30% од сите БТЦ се веќе изгубени, и сатоши по сатоши се повеќе и повеќе ќе се губат. Тоа го намалува маркеткапот каде и каде.

  Но за крај ова е шпекулативен маркет, каде се трејда на база на шпекулации и манипулации. За искусни трејдери е мајка, рудник за злато. Па дури и да си купил на врвот на 20к, со DCA наместо селл, на денешна цена ќе си бил веќе во ќар.

  Никој не ти ги успорува коментарите во темава за ТА, но начинот на одговарање со напаѓање и ароганција кон постари членови во темава не ти се на место. Пробај на фин начин, може и ќе си стекнеш пријатели тука. Поздрав од мене
   
  На Speedster и DeepImpact им се допаѓа ова.
 25. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,162
  713
  28 ноември 2015
  Машко
  Среќа немав него учев од грешките од 2017-2018 кога направив катастрофални грешки како продавање етер на 60 долари. Да знаев тоа што го знам сега ќе го продаде некаде на 1000-1400 долари и ќе си купев на 80 долари. Ако ги следиш моите анализи на сите мои познаници им реков да придаваат етер кога беше 400 долари и не им се веруваше дека ќе падне на 80-90 долари. Техничка анализа ми помогна да станам подобар трговец и од свинг трејдер да станам дневен трејдер.
  Затоа кога ми викаш среќа еве ти слика пред 1 саат трејд со 50х leverage.
  Како знаев дека цената ќе биде таму, зашто е 61.8 фибоначи зона и каде што генерално сите трејдери гледаат дека ако таа зона помине идеме на нови high.
   

  Прикачени датотеки:

  На lakiodsk му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...