1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од dejan_str, 22 Јули 2011.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,545
  1,010
  28 ноември 2015
  Машко
  Еве ти фрактал на биткоин и на злато.
  Спореди колку златото е зголемено и кажи ми дека нема конекција.
  А биткоин ќе добие етф само го влечат ради подобрување на условите на маркетот.
   

  Прикачени датотеки:

 2. rx480

  rx480
  Intern

  16
  3
  30 ноември 2017
  Машко
  Да се чува ЕТЕРИУМ или да се продава? мислење од поискусни
   
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,545
  1,010
  28 ноември 2015
  Машко
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,852
  2,444
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Ако продаваш пиши ми, купувам 20 eth денес.
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,852
  2,444
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Купувам 25 Eth.
  Пишете ПП ако има некој да продава.
   
 6. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  820
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  Многу нагоре некако тргнаа...
   
 7. n1kola18

  n1kola18
  Intern

  74
  21
  21 Мај 2018
  Ќе нурнат.. Ако не сега на зима
   
  На MacRazor и Ragnar им се допаѓа ова.
 8. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  693
  1,011
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Ќе нурне наредно лето, кога ќе се стиши фамата за халвингот, после таа корекција, почнува вистинскиот бул ран. Дотогаш, тешко дека ќе има корекција под 7к, туку ќе си тера лека полека нагоре, по неколку проценти неделно
   
  На User12 и OrionZ им се допаѓа ова.
 9. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,019
  3,651
  5 Декември 2009
  Машко
  Гледам воа педериве од Binance мењале термс... Моментално не можам да правам трансакции, односно да префрлам валута таму, не ми ја дава адреста за копирање.
  Претходно немав проблеми ништо... Сега ми дава за верификација на профил и нормално МК ја нема...
   
 10. Vinter108

  Vinter108
  Intern

  45
  13
  12 Август 2015
  Машко
  Binance се најголемото срање, остај што не даваат Македонија да ја има, туку и новиот DEX што го прават не е за сите држави, забрането им е на Американците да трејдаат на DEX-от. Замисли децентрализиран маркет да забранува држави, ја не знам дали да се смеам или да плачам, глупи ли се или се проста раја. Централизирано срање, би стоел подалеку од такви пропалици.

  Ова со Либрава е ко да измислиш топла вода во 21 век, се што нудат го имаше уште во 2014, ама народе гутај шта ти се сервира.
   
 11. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  693
  1,011
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Не е баш така. ДЕКС не е забранет за никого, само страницата е забранета во некои гео локации, поради закони. Дури и ЦЗ кажа дека пожелно е да се користи ВПН на новиот ДЕКС. Децентрализирани маркети како БИСК никогаш нема да просперираат, барем не во наредниве 5 години
   
 12. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,545
  1,010
  28 ноември 2015
  Машко
  Тоа одамна е забрането со бинанс не е од сега.
  Само блгарски пасош или впн му е мајката.
   
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,019
  3,651
  5 Декември 2009
  Машко
  Пред месец дена правев трансакции, немав проблем ништо..

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 14. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,545
  1,010
  28 ноември 2015
  Машко
  Тоа е затоа што не си играл изгледа со големи пари има лимит за ниво еден и ако регистрираат дека имаш IP од Македонија веднаш ќе ти испратат нотификација.
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Vinter108

  Vinter108
  Intern

  45
  13
  12 Август 2015
  Машко
  Баш така го гледам ја а и сите треба така да го гледаат, чим има лимитација на DEX тури му пепел. BitShares е милион пати подобрa берза, Binance е poor BTS rip-off.
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,545
  1,010
  28 ноември 2015
  Машко
  Дап и нивниот креатор само си игра со проекти и не ги подобрува старите него бара нови проекти за да добие повеќе пари, затоа бинанс се подобрува и нормално дека има рестрикции зашто во Македонија тргување со крипто е нелегално исто како и форекс и сл.
   
 17. Vinter108

  Vinter108
  Intern

  45
  13
  12 Август 2015
  Машко
  BitShares е идеален и не му треба никакво подобрување, направен е за заедницата и е оставен на заедницата да го управува, не е за џабе DPoS. Поарно повеќе луѓе да гласаат и да одлучуваат за измени отколку да има CEO и да си игра кур ташак со измените, ко Ned што направи со Steemit, буквално го уништи. Бинанс се подобрувал...I am out. :D
   
 18. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,545
  1,010
  28 ноември 2015
  Машко
  Твое право е да си кажеш мислење но фактите велат друго.
  Има повеќе волумен
  Има повеќе избор на коини
  Има margin trading
  Има познат интерфејс како Tradingview
  Другите работик што ги спомнуваш се негативни за нас во МКД али тоа е ради легалноста со властите не ради друго. Така што бинанс за мене е подобра опција.
   
 19. Vinter108

  Vinter108
  Intern

  45
  13
  12 Август 2015
  Машко
  И BitShares има margin trading.
   
 20. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,545
  1,010
  28 ноември 2015
  Машко
 21. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,037
  503
  7 Март 2014
  Машко
  Ако има некој расположен да направи еден туторијал како функционира ова кај нас во Македонија, дали може да се купи некоја валута со кредитна картица па со истата да се тргува на некоја веб страна.. како се подигаат средства и тн...
   
  На User12 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,545
  1,010
  28 ноември 2015
  Машко
  На User12 и despotovikj им се допаѓа ова.
 23. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  156
  74
  8 ноември 2017
  Машко

  Продавам/откупувам криптовалути 24/7
  Продавам/откупувам ригови, графички карти

  Хостинг на уреди во МК и САД
   
 24. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  79
  27
  15 ноември 2017
  Машко
  Деца, ме занима мислење за новата можност на Битпанда, купување метали поточно на злато и сребро. Како идеја ми изгледа ок, сакам да кеширам и да земам некој 50г. Башка истото се чува на сигурно у Швицарски алпи:). Поздравишта и пишете не се срамујте!
   
 25. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,545
  1,010
  28 ноември 2015
  Машко
  Купуваш дериват не злато...
   
  На User12 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...