1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали новите смартфони се штетни за здравјето?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Jedah, 4 Март 2019.

 1. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,177
  643
  12 Април 2017
  Машко
  Ај застани до нив и кажи ни дали осеќаш како смртта се приближува :D
   
  На Скоти и Rukfash им се допаѓа ова.
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,527
  10,536
  23 oктомври 2012
  Машко
  Q: Сигурен знак на смрт?
  A: Живот!
   
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,390
  8,854
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И нека не прелетуваат, и така многу серат, на два дена ли ќе мијам кола?
   
  На Futurelakimens и Borsa им се допаѓа ова.
 4. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,805
  865
  3 Март 2018
 5. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  166
  123
  21 ноември 2012
  Машко
  Од ХАРП-от не се жалевте, сеа од 5G ли нема да издржите ? :rolleyes:
   
 6. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,805
  865
  3 Март 2018
  На пониска ф-ја работеше хаарпот ;)
   
  Futurelakimens, krema и на Makedonec^ им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  И сеуште работи!
   
  На Futurelakimens и bicikle им се допаѓа ова.
 8. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  852
  1,414
  12 Септември 2013
  Машко
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Astro

  Astro
  Guru

  6,390
  8,854
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Скоти, Futurelakimens и на borcep им се допаѓа ова.
 10. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
 11. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко
  Нашиве експерти веќе измериле нешто под една бандера и немало штетно зрачење, граѓаните да се успокојат. Детали не се дадени, ги нема.

  АЕК: Нема простор за паника, нема опасност од 5Г технологијата

  Обрнете внимание на крајот од видеото: кога ќе се имплементира 5г, ќе има 100 пати повеќе базни станици.
   
  На Lokvan и petkotrajko им се допаѓа ова.
 12. Astro

  Astro
  Guru

  6,390
  8,854
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Пази, „на некои места нејонизирачкото зрачење било дури и намалено“.

  Well folks, this is it i guess...
   
  На marv и petkotrajko им се допаѓа ова.
 13. petkotrajko

  petkotrajko
  Gaining Experience

  76
  50
  16 Јуни 2017
  да.
  и сеа уше фали drop the mike меме или емотикон.
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Avid

  Avid
  Guru

  4,275
  6,370
  21 Јануари 2009
  Не само што нема дури и помало зрачење имало на некои точки. А и @Astro тоа приметил :D
   
 15. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,145
  2 Март 2011
  Машко

  Астро се дупи, остај го. Него ти, на какви идеи си?
   
 16. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,338
  7,313
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  А кулата на АЕК одма до крсто колку зрачи? God rays во живо.


  Благодловена радијација е тоа хаха
   
  На bicikle и Astro им се допаѓа ова.
 17. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,468
  3,187
  24 Септември 2012
  0 зрачи зошто е празна и ни приближно готова.
   
  На yasho му/ѝ се допаѓа ова.
 18. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,298
  1,588
  5 oктомври 2007
  Машко
  Така ли ве лажат масонските рептили

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На Astro и yasho им се допаѓа ова.
 19. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,627
  3,643
  12 Јануари 2016
  Машко
  Дап на секои 100 метри, и дап, во две димензии гледано. Ќе имаш барем 3-4 базни станици на 50-90 метри од тебе. Топои ќе биде сигналот на мобиљка, ќе стримаш 8К видеа и ќе правиш видео повици со 4К видео... Што има тука за недопаѓање?

  Остај факти и научни сознанија, си ја погрешил темата. Дај повеќе тролање и спрдачење, биди во тек со времето. Биди кууул.
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,338
  7,313
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Нема факти и научни студии што докажуваат дека 5Г мрежата е штетна. Дај линк. Немојте само со птиците пак. Најдов мачка липсана вчера и тоа да не е од 5г. Или се труела со 3г 15 години па ја убило
   
  Sonic.01, Draynor и на Oktar им се допаѓа ова.
 21. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,627
  3,643
  12 Јануари 2016
  Машко
  Има и истражувања и студии. Јас лично поставив линкови од дузина такви.
  Заеби спрдачините со пцовисани птици/мачки. Студиите покажуваат оксидативен стрес и воспаленија преку активација на волтиџ гејт каналите на мембраните во клетките. Да, дури и од нејонизирачки зрачења. Прочитај повеќе. Макар и долгорочни да се последиците по здравјето, идиотски е да се наметнуваат НА СИТЕ без право на избор и согласување.
   
  Costigan_Jr, JasSum, Rukfash и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,338
  7,313
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  И воздухот ми е наметнат без избор и право, па го дишам.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,627
  3,643
  12 Јануари 2016
  Машко
  Веројатно не сакаш да кажеш дека зрачење од 5Г/3Г/итн ни е потребно, како што ни е потребен воздухот за дишење.

  Мислиш на загадувањето на воздухот?
  Да во право си, загадувањето на воздухот ни е наметнато против наша воља. Но дали дишењето на загаден воздух е добро? Дали треба да се помириме со тоа и да се радуваме на загадениот воздух? Да се мајтапиме со загадувањето на воздухот?
  Дали тоа некако го оправдува наметнувањето на електронски смог и зрачење со секакви електромагнетни зрачења?
   
  Costigan_Jr, JasSum, Rukfash и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. Astro

  Astro
  Guru

  6,390
  8,854
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Времето ќе покаже. Ако почнеме да умираме, ќе ги тргнеме антените и тоа е тоа, нема простор за драми :oh:
   
  На Pane-G и nikola_bb им се допаѓа ова.
 25. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,627
  3,643
  12 Јануари 2016
  Машко
  Драмење во театар, овде дискутираме. Или барем некои од нас се обидуваат, додека повеќето од останатите тролаат со недоквакани шеги и банално инфантилни глупости.

  Наместо да чекаме лично да се увериме во последиците врз здравјето, како што веќе покажуват научните сознанија - идејата е да се одстрани загадувањето, или да не се дозволи да се наметне како нешто неизбежно и неопходно.
   
  Costigan_Jr, petkotrajko, Rukfash и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...