1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,033
  6,025
  27 Март 2014
 2. Tobey

  Tobey
  Intern

  134
  32
  23 Април 2017
  Каде може да се најде екстерна меморија за ипад освен во ијстајл?
   
 3. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  134
  68
  12 Февруари 2015
  Машко
  значи исплативо е да се замени матичната (иако е коцка) а за само телефон викаш 30-40 евра нешто малце ми се гледа дури и за делови плус телефонот е бајаги зачуван и е од уса
   
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,349
  3,302
  1 Септември 2011
  Машко
  За 150-170 евра имаш половни 6s,така да немаш математика.Чувај го како сувенир,па може некогаш ке дојдат подобри денови,и ке се отклучи.

  Испратено од SM-A600FN преку IT.mk форум апликација
   
 5. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  134
  68
  12 Февруари 2015
  Машко
  тоа сакав баш да прашам како одат на старо тие модели :)))
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,349
  3,302
  1 Септември 2011
  Машко
  На оглас ги има друже еден куп,веќе се стари модели овие,така да и цената е ефтина,за 170 евра се наоѓа стакло зачуван.
   
  На zirkach му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,033
  6,025
  27 Март 2014
  Типичен Македонец после купувањето на ипхоне. :)

  [​IMG]
   
  На ivan88, Скоти, DelphiUser и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,349
  3,302
  1 Септември 2011
  Машко
  Битно нешто да се јаде :)

  Испратено од SM-J730F преку IT.mk форум апликација
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,866
  2,897
  7 ноември 2014
  Машко
  Купува ајфон за да го извади на маса во кафич...нема пари останато за кафе. Македонски парадокс. :D
   
  ivan88, DrMTR и на zirkach им се допаѓа ова.
 10. DelphiUser

  DelphiUser
  Gaining Experience

  333
  374
  2 Март 2011
  Машко
 11. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  2,739
  2,519
  24 Септември 2012
  Каде со тие цени за мобилните?


  Каде?
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DelphiUser

  DelphiUser
  Gaining Experience

  333
  374
  2 Март 2011
  Машко
 13. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,068
  2,727
  18 Септември 2013
  Машко
  А шчо бе вие хејтери, за виткање го купвете или за да се чал'мите? И од каде slight pressure бе неуки? Овој Џери Риг душата му ја извај!!! До душа сигурно немате пари да си купите па хејтате! Ае, да не чујам лош збор за Апле!!!

  * sarcasm sign *
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,349
  3,302
  1 Септември 2011
  Машко
 15. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,866
  2,897
  7 ноември 2014
  Машко
  [​IMG]

  Јас се извинувам однапред што е слика каде што одма може да видите за што станува збор, место линк од 15 минутно видео.
   
  ivan88, moongose и на Avid им се допаѓа ова.
 16. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,797
  2,702
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Mate 20 pro
  Со 7 nm процесор и увуапинг 8 gb рам, не. Со последен андроид 9,
  Не може да ги држи сите апликации отворени во позадина во последниот круг.

  Можеби со 12gb и android 16 ќе успеат.

  Huawei Mate 20 Pro vs. iPhone XS Max Speed Test


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Goran., TylerMkD и на mkextremer им се допаѓа ова.
 17. DelphiUser

  DelphiUser
  Gaining Experience

  333
  374
  2 Март 2011
  Машко
 18. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,068
  2,727
  18 Септември 2013
  Машко
  Леле дајте нека излезат некои нови ајфони пошо нема за шо да се расправаме на форумов :D Да биде поинтересно!
   
 19. DelphiUser

  DelphiUser
  Gaining Experience

  333
  374
  2 Март 2011
  Машко
  Навистина, дали некој на форумов има купено XS MAX или нешто не се погодија тие? :)
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Pane-G

  Pane-G
  Gaining Experience

  881
  381
  9 Мај 2012
  Машко
  Јас сакав да купам ХС Макс ама скапо е, а камоли некои од форумџии . iPhone XS Max е перверзија


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 21. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,349
  3,302
  1 Септември 2011
  Машко
  Уште не преживеал некој,без два бубрега,затоа и нема кој да ти каже.
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  209
  131
  25 Август 2016
  Машко
  Јас купив. Се префрлив од 7плус на максот и повеќе од задоволен сум до сега. Го користам од почеток на Ноември.
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Pane-G

  Pane-G
  Gaining Experience

  881
  381
  9 Мај 2012
  Машко
  Па сподели ни рецензии од твоја прва рака и опиши ги разликите од тие што имаше?


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 24. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  5,040
  5,252
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Незнам дали лошо се изрази или лапсус. Во една реченица успеа да навредиш се на форумов :D
   
  omegaRED, krema и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 25. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  209
  131
  25 Август 2016
  Машко
  Сите знаеме веќе кој се главните разлики. Од екран, камера, батерија па и тоа што мислев дека ќе ми фали хоум копчето... Едини проблем со телефонот е високата цена и дека не добиваш fast charger и dongle за слушалките.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...