Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

mechanical

 1. Logitech MX mechanical Tactile Quiet

  Logitech MX mechanical Tactile Quiet

  Продавам Logitech MX mechanical Tactile Quiet купена од Нексио, уште е под гаранција, до Демекври 2024. Купена е 9650ден. Користена е минимално, затоа и ја продавам. Ве молам пишете ми на вибер или смс на 075 666 842, оти немам навика да го отворам форумов на дневна основа.
 2. Mechanical Keyboard Keychron K8 - Hotswappable

  Mechanical Keyboard Keychron K8 - Hotswappable

  Обнова на стариот оглас. Членот што ја купи се предомисли и ја врати после еден ден, а немав време да ја објавам од ново.
 3. Corsair K95 RGB Platinum

  Corsair K95 RGB Platinum

  Се продава тастатура Corsair K95 RGB Platinum со Cherry MX Speed switches. Одлична состојба, 100% исправна со сменети keycaps, како на сликитe (оригиналните беа германски layout, достапни). Wrist rest-от исто така достапен, но пластичињата кај што се закачува на тастатурата скршени (не влијае...
 4. HyperX Alloy Origins RGB - Aqua Switches

  HyperX Alloy Origins RGB - Aqua Switches

  Купена од Сет, користена месец дена вкупно. Состојба 10/10, гаранција уште година дена.
 5. Logitech MX Mechanical Mini

  Logitech MX Mechanical Mini

  Бидејќи на никаков начин не ме радува тастатурава иако и дадов шанса да го стори тоа, решив да ја оттуѓам и да и дадам шанса во некој друг дом, кај некое друго семејство... Мислам дека моделот им е познат на сите, ама еве линк, just in case. Во зоолошка кај жирафата гледам дека моментално е...
 6. Нема Слика

  Механичка тастатура Ducky One 2 Mini 60% RGB

  Ducky One 2 Mini RGB Ducky One 2 Mini 60% RGB со Cherry MX Silver Speed свичеви. Купена од Нексио во мај 2021 (има гаранција до Мај 2023). Одлично сочувана, mint condition. Има кутија и ги има сите додатоци. Причина за продажба: Купив нова тастатура и греота е оваа да стои во кутија така.
 7. Mechanical Keyboard Skiller MECH SGK3 Kailh BLUE - custom keycaps

  Mechanical Keyboard Skiller MECH SGK3 Kailh BLUE - custom keycaps

  Продавам Механичка тастатура со custom коплиња + оригиналните копчиња. Состојба 10/10 Kailh Blue
 8. Logitech G815 (GL Tactile Switches) (Mechanical keyboard)

  Logitech G815 (GL Tactile Switches) (Mechanical keyboard)

  Тастатурата е во беспрекорна состојба , користена многу краток период и стоена во кутија одреден период, следи со mechanical Tactile Switches, без никаква маана, без преостаната гаранција.
 9. Нема Слика

  Механичка Bluetooth гејминг тастатура Anne Pro 2 60% aRGB

  Продавам нова механичка безжична(bluetooth) гејминг тастатура Anne Pro 2 60% White RGB со Gateron Blue свичеви. Anne Pro 2 Цена, фиксна: 6000 денари. 075 437-061, Кирил
 10. Механичка тастатура Ducky One 2 Mini 60% RGB

  Механичка тастатура Ducky One 2 Mini 60% RGB

  Ducky One 2 Mini RGB Ducky One 2 Mini 60% RGB со Cherry MX Silver Speed свичеви. Купена од Нексио во мај 2021 (има гаранција уште една година). Одлично сочувана, mint condition. Има кутија и ги има сите додатоци. Причина за евентуална продажба е надградба.
 11. Transporter444

  RedragoN Draconic K530RGB 60%

  Се продава wireless mechanical keyboard RedragoN Draconic K530RBG 60% со Brown Switches. Купена во Галерија пред 1 година и е во одлична состојба (користена е со други key caps, црните на сликата се оригиналните нејзини нови). Доаѓа со сите додатоци (за менување на switch и key caps) и кабел...
 12. omegaRED

  Проценка Logitech G915

  Проценка на 2 тастатури Logitech G915. Сочувани и без оштетувања, едната со US/English ISO layout, другата со германски ISO layout. Со ресивери, комплет функционални. Сепак имаат забелешки, а тоа е дека на двете тастатури недостасувале левите Shift копчиња па се заменети со други копчиња...
 13. ApexAlex

  Тастатура за 3K

  Здраво, некој сугестии за мешаничка тастатура со РГБ осветлување, не мора да биде Cherry, бидејки мие доста низок бугетот и Khail, Gateron не би било лошо. Ви благодарам на вниманието.
 14. ApexAlex

  Mehanicka Tastatura?

  Mech Tastatura so rgb, moze da bide gateron,khail ili cherry, no sepak treba da ima mech switches, ne mem-chanical,
На врв Дно