• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

mechanical

 1. Logitech G815 (GL Tactile Switches) (Mechanical keyboard)

  Logitech G815 (GL Tactile Switches) (Mechanical keyboard)

  Тастатурата е во беспрекорна состојба , користена многу краток период и стоена во кутија одреден период, следи со mechanical Tactile Switches, без никаква маана, без преостаната гаранција.
 2. Нема Слика

  Механичка Bluetooth гејминг тастатура Anne Pro 2 60% aRGB

  Продавам нова механичка безжична(bluetooth) гејминг тастатура Anne Pro 2 60% White RGB со Gateron Blue свичеви. Anne Pro 2 Цена, фиксна: 6000 денари. 075 437-061, Кирил
 3. Механичка тастатура Ducky One 2 Mini 60% RGB

  Механичка тастатура Ducky One 2 Mini 60% RGB

  Ducky One 2 Mini RGB Ducky One 2 Mini 60% RGB со Cherry MX Silver Speed свичеви. Купена од Нексио во мај 2021 (има гаранција уште една година). Одлично сочувана, mint condition. Има кутија и ги има сите додатоци. Причина за евентуална продажба е надградба.
 4. Transporter444

  RedragoN Draconic K530RGB 60%

  Се продава wireless mechanical keyboard RedragoN Draconic K530RBG 60% со Brown Switches. Купена во Галерија пред 1 година и е во одлична состојба (користена е со други key caps, црните на сликата се оригиналните нејзини нови). Доаѓа со сите додатоци (за менување на switch и key caps) и кабел...
 5. omegaRED

  Проценка Logitech G915

  Проценка на 2 тастатури Logitech G915. Сочувани и без оштетувања, едната со US/English ISO layout, другата со германски ISO layout. Со ресивери, комплет функционални. Сепак имаат забелешки, а тоа е дека на двете тастатури недостасувале левите Shift копчиња па се заменети со други копчиња...
 6. ApexAlex

  Тастатура за 3K

  Здраво, некој сугестии за мешаничка тастатура со РГБ осветлување, не мора да биде Cherry, бидејки мие доста низок бугетот и Khail, Gateron не би било лошо. Ви благодарам на вниманието.
 7. ApexAlex

  Mehanicka Tastatura?

  Mech Tastatura so rgb, moze da bide gateron,khail ili cherry, no sepak treba da ima mech switches, ne mem-chanical,
На врв Дно