• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

RedragoN Draconic K530RGB 60%

Transporter444

Gaining Experience
11 јуни 2016
95
142
Гостивар
Transporter444's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K @ 5 GHz & NZXT Kraken X63
Motherboard
MSI MPG Z390 Gaming Plus
Storage
Samsung 860EVO 500GB
PSU
DeepCool DQ750Evo Quanta (80+ Gold)
RAM
Crucial Ballistix RGB 2x8GB 3600 MHz CL16
Video card
ASUS GeForce GTX 1080Ti 11GB ROG STRIX
Case
Cooler Master H500
Mouse
Razer Viper
Keyboard
Razer Huntsman
Audio
Razer Hammerhead Pro v2 & Tracer Studio Pro
Monitor
Alienware AW2518HF 240Hz 1ms ; BenQ GL2250
OS
Windows 10 Pro x64
Се продава wireless mechanical keyboard RedragoN Draconic K530RBG 60% со Brown Switches.
Купена во Галерија пред 1 година и е во одлична состојба (користена е со други key caps, црните на сликата се оригиналните нејзини нови).
Доаѓа со сите додатоци (за менување на switch и key caps) и кабел type-c.
Има и 4 различни switch со неа.
Цена 2000 ден.
Скопје

278126177_10216406428272979_5676409023643688247_n.jpg
 

Атачменти

 • 277810266_10216406427712965_1457800344591258306_n.jpg
  277810266_10216406427712965_1457800344591258306_n.jpg
  393,2 KB · Прегледи: 66
 • 277818196_10216406428152976_778836995805833707_n.jpg
  277818196_10216406428152976_778836995805833707_n.jpg
  394,9 KB · Прегледи: 62
 • 278168983_10216406427832968_8459786972351316386_n.jpg
  278168983_10216406427832968_8459786972351316386_n.jpg
  294,1 KB · Прегледи: 58
 • 278177755_10216406427352956_3714010298389344378_n.jpg
  278177755_10216406427352956_3714010298389344378_n.jpg
  304 KB · Прегледи: 64
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.163
Мислења
894.913
Членови
31.879
Огласи
341
Најнов член
Дарко Булдиоски
На врв Дно