1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Ficiani, 6 Септември 2018.

 1. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,201
  593
  3 Март 2018
  Така де, јас зедов најлош случај, сосе загуби, со лоша батерија, во скапа струја да полниш сосе ддв, искористена моќност итн....
   
 2. Napoli

  Napoli
  Intern

  15
  8
  31 Јули 2018
  Машко
  Со најслаба кола од 1.0 кубни сантиметри месечно низ град ќе потрошиш 500 ден. + паркинг. Најевтина варијанта е ова. Ви благодарам за споделување на искуствата (од почеток видов дека е убаво објаснето се`), за некој месец си набавувам ел.скутер :).
   
  На SiPy` и SpiritBond им се допаѓа ова.
 3. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  527
  564
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Тешко со најслаба кола 500 денари месечно.. од сопственик на 1.0, со 500 околу 7-10 дена... Затоа се повеќе на ова мислам

  Испратено од SM-N960F преку IT.mk форум апликација
   
  На turbiny му/ѝ се допаѓа ова.
 4. damil

  damil
  Gaining Experience

  552
  443
  2 Јануари 2015
  Машко
  Истово го мислев, многу ме интересира како се понаша секојдневно, возење по тротоари, дупки и сл.

  Има ли кај нас некој сериозно да се занимава со продажба на овие скутери?
   
  Последна промена: 16 Септември 2018
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  2,989
  2,705
  24 Септември 2012
  Не се понаша, без заби остануваш на дупка или ако има црево некој што мие улица ставено.
   
  На Nick192, Скоти, smole и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  494
  905
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Дупки секако треба да избегнуваш. Скутеров е наменет за европски пазар кај што има инфраструктура со велосипедски патеки, без застанување итн. Исто, секако, високите тротоари (над 4-5цм) исто така не може ниту да ги симне ниту да ги качи. Ти можеш да шибаш и да скокаш со скутеров, ама колку ќе ти трае тоа е друго.
  @damil што поточно те интересира?
   
  На gego и bicikle им се допаѓа ова.
 7. crash

  crash
  Gaining Experience

  65
  112
  6 Декември 2013
  Машко
  Спремајте се да аплицирате, град Скопје ќе дава субвенции за ел. тротинети, до 10к или 50% од вредноста. Како и за велосипедите, за тие кои не се од Скопје, може и за ова да си земете преку пријател од Скопје кој нема намера да купува.
   
  На DonFrozex, DaVoRkNe, bakigvg и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,201
  593
  3 Март 2018
  Има нешто за 20 комада? За на старо предпоставувам нема да важи. Одлично, супер идеа
   
 9. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  373
  194
  18 Март 2015
  Машко
  Кога? На пролет?
   
 10. smole

  smole
  Unstoppable

  2,825
  3,051
  18 Април 2007
  Отвори гугл и види си сам.
   
 11. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  877
  541
  8 Август 2017
  Машко
  Мислам за Скопје повеќе одговара оној Скејтбордот што го вози Кејси Нејстат низ Њујорк, полесен е за маневрирање, а и субјективно изгледа покул.
   
  iface, Kajsibebraat и на highflyer им се допаѓа ова.
 12. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,201
  593
  3 Март 2018
 13. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  212
  150
  3 Јануари 2010
  Машко
 14. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,201
  593
  3 Март 2018
 15. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  290
  243
  29 oктомври 2009
  Еве ти евтина верзија на ова
   
  На Zippo и bicikle им се допаѓа ова.
 16. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,201
  593
  3 Март 2018
  Ја би и овие ховерборд како ги викаат, ама ќе се испотепа ќе ми се смеат :)
   
 17. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  373
  194
  18 Март 2015
  Машко
  Не ти беше полесно да пишеш одговор, отколку вака? Бидејќи членот горе пиша дека има инсајдерски информации. Али нема врска, нека му умре козата на комшијата
   
  На BEST му/ѝ се допаѓа ова.
 18. smole

  smole
  Unstoppable

  2,825
  3,051
  18 Април 2007
  Не, исто како што тебе не ти беше полесно да прогуглаш место да куцаш овде.
   
  Necromancer, Bravo, stefan_off и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  373
  194
  18 Март 2015
  Машко
  WOW!
   
 20. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,055
  615
  2 Мај 2011
 21. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  290
  243
  29 oктомври 2009
  Го немаата на лагер веќе некое време...
  А и цената што ја дава кога отидеш за повеќе инфо за производот е 900eur а го имаа тистиот со поголема батерија на промоција за 600eur...
   
  Последна промена: 5 oктомври 2018
 22. Ivandr

  Ivandr
  Intern

  3
  0
  12 ноември 2016
  Машко
  Kade vo skopje go ima ovoj trotinet da se kupi?
   
 23. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,201
  593
  3 Март 2018
  во првите постови пишува...
   
 24. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  494
  905
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Да така другарче го фати 350 еура.
   
 25. bagibmwm3

  bagibmwm3
  Intern

  14
  5
  14 Јануари 2009
  Го повозев скутеров на Шаоми и лично сум изненаден колку е интересно да се вози. Иако секој ден возам велосипед за до работа и назад, ова ми делува како добра алтернатива за велосипедот. Само не знам како е заштитено од дожд, и сега кога ќе паднат температурите не сум баш сигурен дека батеријата ќе држи исто како во лето. :)
   
  На Avid и Ficiani им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. riki_staff
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  913
 2. ivan1500
  Одговори:
  51
  Прегледи:
  4,974
 3. JasSum
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  557
 4. DonFrozex
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  652
 5. DonFrozex
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,219
Вчитување...

Сподели

Вчитување...