• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

xiaomi

 1. Roxas

  Xiaomi camera (Baby monitor)

  Mi pristigna od ali express kamera 1080p i probuvam da ja povrzam so aplikacijata Mi home, no celo vreme mi dava deka uredot ne e poddrzan vo taa area. Procitav nabrzina na reddit deka geografski gi blokirale za nadvor od kina duri i ako pisuva global deka e, ne e. Dali ima nekoj info kako mozam...
 2. dipetar

  Продадено Се продава Xiaomi 5A

  Се продава. Користен многу малку, мајка ми го користеше. Речиси нов. Поклон маска и заштитно стакло. Цена 4500. Петар, 076266263 Xiaomi Redmi 5A - Full phone specifications
 3. gremlin

  Redmi K20 Pro 8/128

  Телефонот е купен Јули 2019 и набавен е директно од кина преку @DonFrozex . Моделот е црн (M1903F11A) со конфигурација 8/128. Доаѓа со оригинална кутија, fast charger, оригинална црна маска и имам плус и Nillkin Nature TPU. Телефонот е кинески модел но јас му имам ставено xiaomi.eu rom и е на...
 4. E

  Проценка Xiaomi Mi A1

  Ќе ве замолам за проценка на телефон Xiaomi Mi A1 Gold, со 4GB рам и 32GB меморија. Комплет спецификации тука. Телефонот е во добра состојба, има мало оштетување кај Power копчето (види слика - не смета ништо на функционалноста и кога е во маска не се приметува) и ситни гребаници од нормално...
 5. Tomislav96

  Продадено Xiaomi Mi Router 4A 1200AC GigaVersion

  Се продава Xiaomi Mi Router 4A 1200AC GigaVersion наменет за Глобален пазар, нарачан на 18ти ноември, стигнат некои 30 40 дена подоцна за 30eur. Доваѓа комплет, многу малку користен, за посебна мрежа на паметни уреди, со 1м Cat6 лан кабел и кутијата. Јас сум од Скопје, Центар, кога сакате...
 6. toplel

  Проблем со сигнал/струја на Xiaomi Router 3G

  Го имам рутеров скоро една година и од ко го купив беше на stock firmware. Во последно време приметив дека јачината на Wi-Fi сигналот значително опадна и не ми беше јасно зошто, сѐ дур не приметив дека при мало поместување на адаптерот, рутерот губит струја. Оригиналниот полнач е US+EU plug...
 7. Pej4o

  Xiaomi Mi WiFi Router ALL Firmware (Padavan/OpenWRT)

  Помош,Подршка,Флешување,firmware и др...
 8. JasSum

  Проценка Xiaomi Redmi 2

  Користен со нилкин стакло и нилкин футрола. Видливи знаци на користење. Се покажа дека нилкин имаат подобри стакла од маски. На фотографиите се познава оштетено заштитното стакло, екранот е ок. Задниот капак е менлив. Купен во хајстор. Доаѓа со кутија и полнач. Гаранција нема.
 9. olikomerc

  Продадено Нов XIAOMI REDMI NOTE 7 64/4

  Продавам нов неотпакуван XIAOMI REDMI NOTE 7 64/4 плава боја со 24 месеци гаранција. Цена: 220 евра.
 10. SpiritBond

  Xiaomi Mi 8

  Продавам Xiaomi Mi8 купен од Али во Октомври 2018. Користен е со заштитна маска и стакло од дента на отварање, го добивате како нов.Моделот е со 64 GB ROM и 6 GB RAM. Доаѓа со оригиналниот полнач и пакување. Цена: 16.000 ден
 11. K

  Помош околу избор на електричен скутер

  Сакам да земам електричен скутер па пред некој ден видов дека во Бидифит има интересна понуда, ме интересира дали некој има искуство со Electric scooter Top Life H13? Моделот е ист како М365 па дури и со некој подобри карактеристики пример полна гума. Ве молам за ваше мислење помеѓу овај скутер...
 12. B@N@N@M@N

  Проценка Xiaomi Redmi 5 Plus 3/32 Gold

  Здраво дечки, ќе ве молам проценка за телефончево. Xiaomi Redmi 5 Plus Gold, глобална верзија, со 3GB РАМ и 32GB внатрешна меморија. Купен е нов во ВИП на 26.06.2018, што значи има уште 16 месеци гаранција во Hi Store. Телефонот е во 10/10 козметичка состојба, како нов, нема никакви грепки...
 13. ApexAlex

  Kade mozam da zemam Xiaomi Pocophone F1 so 8GB ram

  Naslovot kazuva sve, prasav vo neksio ama nisto od toa, neptun i vip e so 6GB, pomos? lol
 14. Mao

  Xiaomi Redmi 6A

  Prodavam Xiaomi Redmi 6A 16GB kupen vo septemvri od VIP, go zemav zasto mi sleduvase, i od togas ne e koristen ni 2 casa efektivno. Ima garancija 2 godini. Crna boja. Cenata e 6000 mkd.
 15. DonFrozex

  Продавам: Xiaomi телефони

  Продавам (набавувам) Xiaomi телефони по најповолни цени во Македонија. Сите телефони се НОВИ, некористени, (non-refurbished), со комплет оригинална кутија и сите додатоци што следат во еден телефон. Телефоните имаат инсталирано глобален софтвер. Latest MIUI (Android) и OTA updates. Каталог...
 16. Ficiani

  Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter

  Здраво дечки, првин ако темава не е за тука слободно преместете ја, не знаев кај да ја отворам. Специјално за форумов, набрзина направив едно quick look видео за скутерчево бидејки го земав пред некоја недела и сакам да споделам искуство. Се работи за Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter...
 17. Gilfoyle

  Рецензија Xiaomi Air 12.5

  Долго време сум на форумов и за жал морам да кажам дека одамна немам видено квалитетно и убаво скоцкано review. Пред 10 дена решив да го нарачам лаптопот од повеќе причини. Најпрво се дрзнав да го нарачам лаптопот поради цената а и мојот ентузијастички дух. И сега тука одма ќе рипне некој...
 18. spiritBreaker

  Флешување на Xiaomi Redmi Note 3 pro

  Здраво дечки, Барам некој кој е доволно искусен во флешување, сакам да ми флешува Cyanogen 14 / Lineage како и да се вика на телефонот наведен од насловот. Кој е расположен, нека ми пише пп, заедно со колку време би било потребно и колку би ме коштало (воедно и после флешувањето да биде...
 19. dimsa

  Mi Smart Home

  Гледам дека на Gear Best има неколку парчиња од целината на Mi за Smart Home што делуваат интересно ( сензори, аларми, и сл.) Па ме интересира дали некој има нарачано нешто, искуство ? @the_maker Некоја информација за ова, гледам на сајтот на hi.mk има секција ама нема производи ?
 20. the_maker

  MIUI - OS за Mi телефоните - генерална тема

  Здраво дечки, се надевам и по некоја девојка, доста од членовите бараа да се отвори уште една дедицирана тема за OS-от на Mi паметните телефони, како и за системските надградби за него. So here we go, ќе почнам со новиот денешен Weekly (Beta) Build, кој веќе е готов. Немам привилегии за го...
На врв Дно