• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,028
29,034
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,028
29,034
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

:ROFLMAO:
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,028
29,034
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Poco F3 на клоци кренат, дали со GCAM ќе се држи е прашање.
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,620
990

Poco F3 на клоци кренат, дали со GCAM ќе се држи е прашање.
Поко никогаш немал фокус на камера, ниту Ф1, ниту Ф2, ниту Ф3, се знае зошто се зима Поко, а тоа е пари/перформанси однос, има ретки луѓе кои не ги интересира толку камера и највеќе што сликаат се документи и разни потсетници.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,028
29,034
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Поко никогаш немал фокус на камера, ниту Ф1, ниту Ф2, ниту Ф3, се знае зошто се зима Поко, а тоа е пари/перформанси однос, има ретки луѓе кои не ги интересира толку камера и највеќе што сликаат се документи и разни потсетници.
Ок де. Кој го негира тоа? Постирав за камера
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,285
2,919
Ресен
И го зедов на сопругата A52, задоволен/а од целокупниот пакет, едино што му фали по мое е х2-х3 зум. Батерија колку сакаш, брз и флуиден во нормално работење.

Најмногу ме изненади префрлувањето од IOS, му го ставив она пемперето од Note 8 што го имам да ги поврзам дирекно и комплетно сè префрли, дури и тие програми што се заеднички (свежа инсталација нормално), позадини, поставеност на икони, број на екрани итн.
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,516
693
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
Да прaшам која е дефолт апликација на Самсунгот за префрлање медиа фајлови на PC?

Симнав Dex и Smart Switch. Smart Switch стално грешка јавува кога користам опција бекап.

Немам поверење во клауд сервиси, да му прдне на некој да ми избрише се без око да им трепне.

Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
 

DaniDaniel

Intern
5 јуни 2020
15
28
Да прaшам која е дефолт апликација на Самсунгот за префрлање медиа фајлови на PC?

Симнав Dex и Smart Switch. Smart Switch стално грешка јавува кога користам опција бекап.

Немам поверење во клауд сервиси, да му прдне на некој да ми избрише се без око да им трепне.

Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
Едноставно со USB кабел, имаш пристап до file exporer.
Или бараш нешто што ќе ти прави континуиран бекап?
 

ljupce

Gaining Experience
8 ноември 2011
151
114
ljupce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4700MQ
Storage
1TB +8GB SSD Hybrid Disk
RAM
8GB DDR3
Video card
AMD Radeon R7 M265 2 GB DDR3
OS
Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Некој да не знае дали ќе го донесат а52 5G кај нас?
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,342
3,542
Битола
Дали може да профункционира Samsung Pay кај нас? Дали има банки што издаваат картички каде функционира?
 

Arkturus

Gaining Experience
17 јануари 2013
345
269
Дали вреди да се плати плус 5000 и наместо а52 да се земи а72? Оваа телефото камерава ептен ми прави ќеиф.
 

Pane-G

On your way to fame
9 мај 2012
1,542
873
Дали може да профункционира Samsung Pay кај нас? Дали има банки што издаваат картички каде функционира?
Во оваа наша напатена Македонија не функционира Самсунг пеј освен Комерцијална Б со свое апликација само треба да одиш во банката барања да ти активира ,а Стопанска Б тоа не знам

Sent from my Samsung Note 20 Ultra 5G SM-N986U using Tapatalk
 

petkotrajko

Gaining Experience
16 јуни 2017
178
127
Дали може да профункционира Samsung Pay кај нас? Дали има банки што издаваат картички каде функционира?
Кај тутунска функционира NLB PAY.
Јаска го имам користено (лани), и работеше.
Се разбира, со дигитализирана картица од NLB :)

Испратено од телефоно.
 

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
1,107
457
Некој да не знае дали ќе го донесат а52 5G кај нас?
Како што слушаме сите и јас, тешко 5G модели да донесат. Од Samsung Македонија типичен изговор им е бидејки сме немале соодветна 5G мрежа, но еве и по западните земји, па и во некои источни земји каде што нема соодветна 5G мрежа овој уред веќе го има по продавниците како 5G модел.


Инаку кај нас само во мобилари едино да прашаш (Mobelix, Ledikom, Megamobile, итн...).
 

ljupce

Gaining Experience
8 ноември 2011
151
114
ljupce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4700MQ
Storage
1TB +8GB SSD Hybrid Disk
RAM
8GB DDR3
Video card
AMD Radeon R7 M265 2 GB DDR3
OS
Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Па и предходнава генарација мислам дека слабо се продаваше, можеби и затоа да се претпазливи. Од телеком ќе се зима на претплата и се мислам меѓу а52 и а72- ако улеташе тука а52 5г варијантата немаше се мислам ич. И највероватно ќе одам на а52 чисто заради гломазноста на а72 стварно е многу голем, а52 поубаво лежи во рака бидејќи е помалце широк
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,733
1,297
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Па и предходнава генарација мислам дека слабо се продаваше, можеби и затоа да се претпазливи. Од телеком ќе се зима на претплата и се мислам меѓу а52 и а72- ако улеташе тука а52 5г варијантата немаше се мислам ич. И највероватно ќе одам на а52 чисто заради гломазноста на а72 стварно е многу голем, а52 поубаво лежи во рака бидејќи е помалце широк
Еве човек шо размислува ко мене :D само што јас треба да чекам до Август за да продолжам договор у А1, а до тогаш ..........
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,846
5,028
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,028
29,034
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Не се змарам ич за предни камери, ама ова е колење....предна вс задна камера на MI 11U,

Screenshot_7.jpg

Screenshot_8.jpg
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,303
1,387
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,303
1,387
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
353
220
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Некој со практични искуства со S20FE? Пред се за забелешките што ги има по интернетов во врска со тачот, батеријата и загревањето на Exynos верзијата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,777
Мислења
850,340
Членови
29,472
Најнов член
Горјан Стојчев
На врв Дно